Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Po sté do deníku, poprvé na sraz Harleyů

Vloženo: 08.07.2018, Uskutečněno: 05.07.2018, Zhlédnuto: 9x

Asi nikomu neuniklo, že se do Prahy sjeli motorkáři z celého světa, aby spolu oslavili 115 let od založení legendární značky jménem Harley-Davidson. Zároveň s tím slaví pražský klub H-D 90 let, brněnský H-D klub 55 let a Harley Owners Group 35 let od založení. To už je opravdu hodně důvodů pro velkolepé setkání.

My máme díky tomu jedinečnou příležitost pro netradiční výroční 100. zápis do deníku. Podle organizátorů má přijet asi 60 tisíc motorek! Jsme zvědaví, jak se vůbec na Holešovické výstaviště vejdou…

Na místo akce se dá dostat buď pěšky nebo na dvou kolech. My necháváme motorku doma, protože nevíme, jestli nás tam s Hondou pustí. Na místě zjišťujeme, že i když má Harley-Davidson drtivou převahu, najde se i pár motorek jiných značek. Prostor před Průmyslovým palácem i přilehlé ulice se změnily v gigantické parkoviště. Naprosto to předčilo naše očekávání. Musíme ovšem vzdát hold organizátorům, kteří mají vše perfektně pod kontrolou a návštěvníky vzorně navigují.

V Průmyslovém paláci probíhá výstava 50 nejlepších staveb motorek a představení historie značky ve skvěle zpracovaném muzeu. Venkovní prostory výstaviště jsou rozděleny do několika tematických sekcí, jako například DARK CUSTOM ARENA, CZECHOSLOVAK ISLAND, H.O.G. VILLAGE, a další. V průběhu 4 dnů tu na několika pódiích vystoupí cca 40 kapel! Mezi tím vším je nespočet obchodů s oblečením, motodoplňky, stánky s jídlem a pitím. Na své si přijdou i příznivci americké armády v expozici historických vozidel.

Hlavní program je tak napěchovaný že nelze vše stihnout: představení kaskadérů, FMX show, předváděčky všeho možného (hradní stráž, bojové umění…), rozhovory s osobnostmi, autogramiády. A to nezmiňujeme doprovodný program. Monstrózní podívaná!

Na výstavišti jsme strávili dva báječné dny a myslím, že těžko kdy zažijeme větší moto-akci. Na upomínku jsme nastříleli spousty fotek. Jen sobotní spanilou jízdu centrem Prahy jsme si nechali ujít – už jsme se nemohli dočkat až budeme na vlastních kolech. Dvoudenní motivačka zafungovala...

Na závěr ještě musím přidat hlášku, kterou jsem zaslechl v Top Gearu: „Kdy jste naposledy ráno vstali a jeli se projet? Nemyslím jako, že jste někam jeli, pro něco jeli – jenom jste si šli zajezdit... Motorkáři to dělají v jednom kuse. TAK PROČ TO NEDĚLAJÍ LIDÉ?!“

Bobr_Jicin (0) napsal 12.07.2018 v 20:52

To musela bejt super akce...

zain1 (0) napsal 12.07.2018 v 08:11

Paráda! Pěkné fotky!

Samíc (8) napsal 09.07.2018 v 00:45

Pěkné fotky a super reportáž

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023