Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1992)

Vlastník holecmi5
Vloženo 17.3.2016
Aktualizováno 14.3.2017

XTZ - srdeční záležitost. Její dvě kukadla a parádní motor jsou přesně to co jsem hledal.

První dojmy - První dojmy super, motorka se mi zalíbila na první pohled, origo barvy se mi moc nelíbí, ale v téhle modré je to kráska :-) Po projížďce bylo jasný že ji chci, jelo se mi na ní parádně, přesně to co jsem hledal. Zklamání přišlo po prvním svezení doma, motorka přestala jet a čekala mě výměna několika elektro součástí - TCI, spínačka, regulátor. Od té doby vše naprosto v pořádku.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo chce cestovat a užívat si radost z jízdy...

Doplňky na motorce - Padací rámy

Nosiče kufrů

Hliníkové kufry

Držák na pití
Výfuk Marving

Přesně jsem věděl co chci - pohodový stroj na cestovaní po silnici i mimo ni. XTZ se mi líbila vždy, navíc její dakarská minulost, nebylo co řešit.

Po zakoupení jsem věděl že bude potřebovat trochu vymazlit k obrazu mému. Nelíbil se mi padací rám, který tam byl, chyběli držáky kufrů atd.. Úpravy se trochu zdržely z důvodu nutné investice do elektro součástí.

Vzhled po koupi 2014:

Po opravě všech poruch, které se vyskytly po koupi, mě čekala už jen radost. Teda až na jedno odložení v zatáčce mojí chybou (prasklý řetěz).

Od koupi už jen běžná údržba, tankování, dokoupení pár doplňků a radost z jízdy.

Vzhled 2016:

2017
Máme za sebou tři krásný sezóny bez větších problémů, tenerka jezdí jak víno a dělá mi jenom radost. Žádná větší porucha za celou dobu, jen běžná údržba - olej, filtry, svíčky, gumy, brzdy, nová spojka atd. Ladim ji pořád k obrazu svému, oproti tomu jak vypadala při koupi tak je to teď mnohem větší fešanda. Nově jsem nasadil výfuk Marving, kterej jsem koupil starší a trochu ho repasoval. Zvuk parádní - tak akorát - žádnej řev ale bublá pěkně.

Vzhled 2017

radek89
radek89 napsal 11.07.17 v 14:57 8b.

Vymazlený

SERZO
SERZO napsal 14.03.17 v 11:34 10b.

Veľmi pekná Tenerka...
Samozrejme dávam 10b.
Pozývam Ťa do skupiny ,,Staré ale poctivé Endurá" až by si mal záujem tak nás TU nájdeš. Organizujeme v Máji/Kvietnu 5/2017 Slovakia Trip na Endurách. V prípade záujmu všetky dôležité informácie nájdeš v našej Skupine.

Scalio
Scalio napsal 30.01.17 v 15:46 10b.

super

Cidas
Cidas napsal 23.07.16 v 14:30 10b.

Paráda.

Radus88
Radus88 napsal 21.03.16 v 10:08 10b.

Parádní mašina