Honda NX 650 Dominator (1997)

Vlastník elevator
Vloženo 13.3.2016
Aktualizováno 16.8.2016

15.8.2016 prodáno. Honda Dominator, uvedena na trh v roce 1988, v době, kdy se těmto motocyklům neříkalo cestovní endura ale dual sporty. Můj kousek je již z továrny v Itálii, kam byla výroba později z Japonska převedena. Kola a motor jsou však pořád Japo

Kawasaki KLE 500: Testovací jízda mě nepřesvědčila.
Yamaha XT 660Z Tenere: Moc vysoká. Nedosáhl jsem pořádně nohama na zem.

První dojmy - Po naháči s hmotností 200 kg bylo znát 160 kg u Dominátora. Ovladatelnost jak na kole. Není vysoký, dostanu nohama na zem. Motorový projev jednoválce nepřekvapil. Musí se více točit. V nizkých otáčkách se necítí nejlépe a mlatí jak kladivo. Typické pro všechny jednoválce. Vibrace jsou v přijatelných mezích. Cestovní rychlost max. 110 km/h.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co chtějí opravdu univerzální motorku. Ale jako kažý univerzál sice umí vše, ale nic nejlépe. Do opravodého terénu není a na dlouhé pohodlné cestování také ne.

Doplňky na motorce - Zásuvka 12v, topcase, plexi štítek homemade.

Koupeno v květnu 2015 od dovozce motocyklů, kde Dominator zůstal na protiúčet. Černo šedivá kombinace působí moderně i když je mu už skoro 20 let. Pár úprav již proběhlo. Vyměna řidítek. Původní byla ohnutá. Dále zapojena zásuvka 12v a na montáž čekají držáky bočních kufrů. Také vyměněna řetězová sada. Původní ČZ řetěz byl nerovnoměrně vytahaný. Nový řetěz D.I.D.

Milan1963
Milan1963 napsal 01.04.16 v 12:14 10b.

Vypadá dobře. Je to osvědčený stroj, tak máš 10 bodů.

Čmoud
Čmoud napsal 16.03.16 v 20:13

Pěkný stroj pane kolego,vítám tě v klubu S tím můžeš kolem světa a stejně dobře Alpský šotoliny.A systém RFVC paráda

Petr_TA
Petr_TA napsal 14.03.16 v 11:15 10b.

Lehký poctivý endurko
Parádní barevná kombinace
10b

3neczak
3neczak napsal 14.03.16 v 08:09 10b.

Nesmrtelný stroj, který bude pořád krásný. Samozřejmě 10 bodů .

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 13.03.16 v 19:16 10b.

Moc fešná Hondice přeji pohodu v sedle.