Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Deyva
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 4.6.2019

Vloženo: 09.05.2018, Uskutečněno: 09.05.2018, Stav tachometru: 12 km, Zhlédnuto: 17x

Starej tacháč (nepůvodní) ze škodovky se odporoučel... Prvně jsem myslel, že odešly klasika ozubený kolečka, tak jsem objednal jakýsi nový z snad jedinýho shopu, ktere ještě něco takovýho má. Pak jsem tacháč rozpertloval a zjistil, že to není těma kolečkama co praskají, ale jaksi tam vyrezla hřídelka o kterou se kousají pomocný kolečka na denním počítadle a tím pádem celej mechanismus počítadla km a protáčí se to hlavní kolečko na hřídelce. Vyrezlo to asi kvůli tomu, že je to prostě tacháč na škodovku s nulovací tyčkou skrz sklo, kde tama zatíká, že...

Tak jsem na inzerát vyrazil do Břeclavi pro novej PAL tacho bez denního počítadla s 000004km. Hnedka jak jsem dojel, tak jsem to namontoval. Bohužel ale nefungovalo počítadlo. Rozpertloval jsem ho taky a vypadal fakt novej, ale asi stářím to silonový ozubený kolečko přímo od náhonu prostě prasklo a protáčelo se na hřídelce.

Tak jsem ze dvou tacho udělal jeden, dal do Džawy, projel kolem dokola po ulici a nic... No, asi jsem nenajel kilometr, protože dneska při cestě do práce se začaly přehazovat čislíčka a po dojetí do práce mi to napočítalo 27km, což by mělo souhlasit.

Takže spokojenost. Jediná věc teda, že to budu muset asi líp zapertlovat, protože jsem včera Džawu umýval od toho žlutýho hnusu a lehce se mi zmlžil (na foto je to vidět).

Tacho měl 4km, když jsem to rozdělával a zkoušel, jestli funguje, namotal jsem tam 12km. Po cestě do práce 39km.

• Příprava na STK po pár letech

Naposled jsem se na Džawě projel někdy v červenci 2020. Od té doby propadla STK, covidový restrikce, narození další dcery, práce kolem baráku a asi to nejzásadnější ohledně ježdění na moto - už tři a půl roku pracuju z d

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.08.2023
    Uskutečněno: 29.08.2023
  • Lehká jarní údržba a zahájení sezony 2019

Počasí už konečně vypadá vcelku v pohodě na motorku, tak jsem si v první březnovou neděli udělal chvíli čas a vyměnil jsem olej (PP90), spojkový lanko a dotáhl krk řízení. Taky jsem dal čerstvě nabitou baterku a dofoukal

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.03.2019
    Uskutečněno: 18.03.2019
  • Vyhřívaný hefty (a urvanej držák nádrže)

Už delší dobu pokukuju po vyhřívaných heftech... Už mám za sebou dva neúspěšný pokusy z aliexpressu - oboje byly sice levný, ale moc dlouhý. Na jaře jsem předělával elektriku (Vape R04 regulátor, pojistkovka atd) a přit

Vloženo: 30.09.2018
    Uskutečněno: 30.09.2018