Honda CRF1000L Africa Twin (2016)

Vlastník majanko
Vloženo 29.2.2016
Aktualizováno 30.12.2020

Uff, sakra co psát o nové, pěkné, kvalitně udělané motorce na cesty a necesty ?

Motorka koupena od Bikers Centrum TT

První dojmy - Uff, paráda ! Líbí se mi, proto jsem ji koupil, padla do ruky hned na prodejně. Nelíbí se mi zrcátka. Ty jsou na dvě věci.

Všechno moc fajn, moto v záběhu. Zrcátka jsou moc malá. Posed vynikající, kvalitní podvozek. Motorka jede moc pěkně. Lehce ovladatelná, snadná manipulace. Dlouho očekávaná motka, důstojný nástupce staré Afriky, zatím je to až podezřele moc dobré. Tak očekávám kvalitní moto hodné Hondy.

majanko napsal 07.01.21 v 20:40

Par uprav pro r.2021: nove padaci ramy horni, dolni, jiny kryt pod motor, ochr. krytka na nadrzku brzd. kapaliny, ochr. mrizka na hl.svetla, drzaky na lahve, esteticke doplnky jako polepy, dostriknuty spodek predni blatnik, stribrna zadni vidlice, nove delsi a tvrdsi progresivni pruziny vepredu a vzadu, zvyseni podvozku o cca 2,5cm, jine sportovni a nastavitelne packy spojky a brzdy

majanko napsal 18.07.20 v 15:30

39000km. Objevil se pri cca 35000km problem se startem. Nenaskocila napoprve, trapeni pri startu ...vydesene jsem cetl strasidelne popisy zde na foru jako vymena prepinace a pod katastrofy...Vystrikal jsem pravy prepinac na riditkach, procvakal a zazrak vse funguje jak ma. Takze udrzujte a striiikejte

majanko napsal 04.02.19 v 17:53

27 000km, z toho 4500km v RO ve dvojici po všech druzích povrchu, z toho domů 750 km na šupu, pouze tankování a čúraní. Při dodržování rychl.limitů na silnici dojezd na nádrž 465km a netlačil jsem. Absolutní spokojenost, co vlastně vadí ? :) nostalgie za Varanem, ten dal 92 000 za 6 let. U Varana 1x vypálená obrys. žárovka :), už se sypal :) To se pak těžko něco porovnává, Africa dostáv malinko víc do těla, zatím vůbec nic. Jenom baterku člověk musí ohlídat, za 2 týdny v chl. počasí je hyn. To u Varana vydržela 4 týdny...

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 25.12.18 v 21:39 10b.

majanko napsal 19.06.18 v 12:48

Po 20 tisících všechno o.k. Nerezne, ani nekoroduje :), neškytá, startuje, faleš. neutrály mezi 5-6 je potřeba silněji kopnout. Spotřeba sólo 4,2-4,4l, dvojice 4,4-4,6l. Terén a dálnice kolik chceš. Na dlouhé přesuny doplněny sklopné stupačky na padací rám /všem doporučuji/, prodloužení zrcátek, vyhř. rukojetí Oxford /bez problémů/, 2x zásuvka, hrazda na navigaci, tripmastr, příd. světla za 23Eur z China /bez problému/ zapojeny tak, aby vždy ze všech 4 světel aspoň jedno svítilo, mazání řetězu Scottoiler. Podvozek na moji váhu měkký, vše přitvrzeno nadoraz /budu řešit tvrdší pružiny/. Bez závad.