Yuki Sport 125 (2004)

Vlastník Nebel
Vloženo 19.2.2016
Aktualizováno 19.2.2016

Koupena jako nová v roce 2004 když mi bylo sladkých 16 let. Krásná, naleštěná, cítil jsem se na ní jako king.

První dojmy - Po ježdění na pionýru to byla úžasná změna. Motorka šla snadno nastartovat, jela až 100 km/h, blikala, svítila, troubila, měla otáčkoměr... prostě paráda. Už od začátku jsem ovšem pozoroval velmi nepříjemné vibrace, které se časem ještě zhoršili a měli dost neblahý vliv na stav celého stroje.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům, když je vám 16 bude to pro vás bomba :-)

Jak jsem popsal v prvních dojmech, ze začátku to bylo úžasné. Bohužel poměrně brzy se objevily první problémy a časem to bylo jenom horší. Prostě Čína no. Neustálé praskání žárovek v zadním světle, nefunkční elektrický startér (naštěstí má motorka i našlapování), spuchřelé hadičky, popraskané plasty, nefunkční palivoměr, překlepaná šrouby atd. Na cestování se moc nehodí, protože už v míněm kopci klesne rychlost na cca 70 km/h a předjíždí vás i kamiony, což je velmi nepříjemné. Hodí se spíš na takové poježdění kolem komína po okreskách. Ve dvou je 70 km/h maximum. Má velmi měkký podvozek, takže se nedá ani pořádně naklopit do zatáčky.

Abych pouze nektritizoval, tak napíšu taky nějaká pozitiva, protože je pravda, že jsem si s ní užil spoustu zábavy, za těch 10 let jsem na ní najezdil asi 10500 km a kromě těch několika jízd na kterých mě zastihla nějaká závada, to bylo docela fajn, navíc ty závady mě taky něco naučily... ale na nějakou nostalgii je asi ještě brzy
Motorka dobře táhla z nízkých otáček, měla velmi příjemnou spotřebu do 3,5l. Pohodlné sedlo a pěkný vzhled.

Po nějakých 8 letech se už objevila výraznější závada, takže jsem skoro přestal jezdit. V roce 2015 jsem se dokopal k rozšíření ŘP, Yukinu jsem pořádně opravil, prodal (pozn. nová stála nekřesťanských 49000 Kč, po 11 letech jsem byl rád, že jsem za ní dostal 12000Kč) a pořídil si Suzuki GS 500, se kterou jsem velmi spokojen.

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 20.02.16 v 21:23 10b.

Yuki pro malý kluky- tohle mi říkali ostatní, přesně takovou jsem měl :) jak píšeš, příšerný vibrace a praskání žárovek, vepředu jsem to dočasně řešil denním svícením :D

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 19.02.16 v 20:29 10b.

Nelituj těch závad alespoň ses něco naučil a nebudeš lepidlo. Taky deset že seš tvrdej a nelámeš nad problémem hůl.GS je pohodovka a počkej co zažiješ na litru. A ten litr příjde

Milan1963
Milan1963 napsal 19.02.16 v 20:22 10b.

Sice čína se vším všudy, ale pěkná. A tak dám 10 ...