Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník Kareru
Vloženo 11.2.2016
Aktualizováno 9.2.2019

po zrušení chudáka malé tenerky

Motorka koupena od soukromý dovoz Německo - přesně dle domluvy, motorka připravena k odvozu

První dojmy - první dojmy si nechám, až na ní sednu. Zatím se válím v lázních, terku jsem si přivezl večer před odjezdem, asi jsem se pustil do sebetrýznění, jak moc bych chtěl domů. Nevím, co zde mohu psát za dojmy, když žádné nejsou, že půjdu do velké jsem věděl od začátku, kdy jsem se začal rozhlížet po jiné motorce. Ideální motorka pro naše společné cestování.

Motorku bych doporučil pro - pro toho kdo k ní dospěje a ví, že dokonalá je hlavně pro něho

Doplňky na motorce - Při koupi už byl akrap, vyhřívané rukojeti, přední kryt světla, boční kufry, já jen dokoupil zadní kufr, navigaci, padáky.

Tak najeto už 2000 km, chtěl jsem srovnávat s malou tenerkou, ale to nejde, je to prostě o něčem úplně jiném, v zatáčkách sedí jak lokomotiva na kolejích ve dvou úplná bomba jsem prostě nadšen, nechal jsem si udělat polepy na kufry kvůli bezpečnosti v reflexním provedení a musím konstatovat, že se moc povedly.
Pár km už najeto, tak alespoň něco. Nakonec jsme se rozhoupali a jeli přes Rumunsko, Bulharsko, Makedonii do Řecka na Krétu a zpět přes Albánii, Černou Horu, Srbsko a Slovensko domů. Ceklem dovča 6000 km a ani jednou jsem nezapochyboval, že to byl špatný výběr. Spotřeba tak kolem 5,2 l a žádná porucha, výkon pro nás dva zcela vyhovuje, po cestě v Srbsku při teplotách kolem 35st akorát trochu naskákaly boule na gumách Anakee 2,, ale jinak dobré pryže a obul jsem je znova, vydržely 16000 km což není špatný nájezd a to stále ve dvou a většinou naložení, v Řecku na dálnici mi asi trochu prosákl olej z kardanu, kdy byly vysoké teploty a jízda nebyla také zrovna kochací, ale od té doby se neobjevil ani jednou a nevím zda nebyl přelit od předchozího majitele. Brzdy oproti malé tenerce vynikající a navíc duály, kdy si při intenzivním brždění jakoby přisedne a nestaví se na předek.
Letos tedy najeto zatím 18000km bez problémů a věřím že tak to bude i nadále.
Tak holka už má najeto skoro 100 000 km. Závady zatím pouze gufero u kardanu, které jsem v pohodě vyměnil sám, popraskaný ráfek zadního kola, který jsem musel řešit výměnou za jiný a nyní repas tlumičů, kam jsem nechal dát progresivní pružiny, zatím se na tom dělá a až na jaře uvidím jak bude jiný podvozek. Jinak pouze klasická údržba, olej, destičky a ložiska kol (80 000 km) a v krku řízení (100 000 km).
Loni Bulharsko a letos proběhla Gruzie, vše ve dvou v plné polní pod stan, nikde nás nenechala ani nezastávkovala,
Pro nás prostě zůstává jako ideální cestovní motorka na dlouhé trasy po Balkánu.

Atrotoxin
Atrotoxin napsal 23.09.19 v 20:25 10b.

3nečák
3nečák napsal 09.02.17 v 10:47 10b.

nadhera hodne stastnych kilaku

panLeos
panLeos napsal 08.10.16 v 11:33 10b.

zdeny.s
zdeny.s napsal 28.04.16 v 23:19 10b.

Fakt se ti povedla, tak vítej do rodiny ...

Petr_TA
Petr_TA napsal 10.04.16 v 19:31 10b.

Velká gratulace
Mooooc pěknej kousek