Yamaha Majesty 250 (1997)

Vlastník Zerousek
Vloženo 7.2.2016
Aktualizováno 9.3.2021

Legendární cestovní skútr. Dneska už je to babička, ale snad mě ještě povozí.

Malaguti Madison 250: Cena bazarových modelů.

První dojmy - Na tom by se dal objet svět. > Naladění podvozku a pohodlné sedadlo jsou přesně pro mě.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě je to ideální cestovní moto pro lidi, kteří nikam nespěchají.

Doplňky na motorce - Zadní kufr z dřívějšího malého skútru na originálním nosiči.
Opěrka řidiče i spolujezdce.

Průměrná spotřeba - 3.87273 l/100km

Na podzim jsem složil zkoušku z autoškoly, abych mohl osedlat něco dospělejšího než dosavadní 70ccm skútr. Původně jsem chtěl motorku, ale cestovní skútr nakonec zvítězil.

Teď v zimě jsem našel Majdu za 15 papírků z Opavy (jako student bez pořádného příjmu jsem to musel prubnout). Z Pražma (u Frýdku-Místku) to není daleko, tak jsme se na ni jeli podívat. Za tu cenu očekávám nějaké další - nutné - investice. Vypadá ale velmi hezky, tak to s ní zkusím. Všichni tvrdí, že tyto skútry jsou taháky.

Je to už stará babička, ale snad ji pořádně vyladím na cesty.

Po usednutí člověk okamžitě pozná, že doménou tohoto skútru jsou - i přes menší objem - dlouhé cesty. Pohodlné sedadlo a měkký podvozek značí pohodlí. Dneska bylo velmi větrno a to Majdě nedělá vůbec dobře. Dovedu si představit, jaké nepříjemnosti způsobí kamiony. I vzhledem k maximálce to vidím spíše na okrsky, než dálnice.

Motor se nikam nežene. Dobře jí je do cestovních 100 km/hod. Předjíždět v obci i mimo obec není problém, ale ze sedadla mě určitě neshodí. To Madison 250 tahá mnohem více (výkonově přitom vede asi o půl kilowaty).
Přední brzda je opravdu rázná a dá se na ni spolehnout. Vzadu má ale kráska ještě bubnovou brzdu, která je dost slabá.

Vzadu mám extra kufr na přilbu. Pod sedlo se vejde pouze jedna. Novější Majesty zvládnou přilby dvě, to by se mi líbilo více. Píst, držící sedlo zvednuté, vypadá ale efektně. ;)
Přítelkyně si jako spolujezdec lebedila. Ani na spolujezdce díky plexi nefouká. Vzadu má svou opěrku pěkně blízkou a o opěrku řidiče se pohodlně opře, takže nemusí "držet" ve stupačkách.

Moto je super na cestování. Dovedu si ji představit i na dojíždění do práce, kde bych ale osobně volil lehčí 125ccm skútr. Při cestování do 80 km/hod musí mít minimální spotřebu - zatím neměřeno - , protože motor má minimální otáčky.

cupid10
cupid10 napsal 27.06.16 v 21:47 10b.

denisbiker
denisbiker napsal 29.05.16 v 06:37

Nj slavná majesty. Motor super. Pokud ji budeš trošku opecovavat tak ti ještě bude sloužit mnoho let

mmmaaaxxxiiimmm
mmmaaaxxxiiimmm napsal 15.03.16 v 16:48

Doufám, že ti bude sloužit.

mmmaaaxxxiiimmm
mmmaaaxxxiiimmm napsal 01.03.16 v 07:51 10b.

Doufám, že už bude jezdit

romidino
romidino napsal 12.02.16 v 18:15 10b.

Blahopřeji ke koupi a přečti si moje články , nájezdu co máš na tacháči nevěř, jestliže není 100°/. doložitelný. Hlavně hlídej spotřebu oleje !!! Já mám teď na mé Majdě najeto 168000km . Dávám Ti deset a držím pěsti...