Triumph Thunderbird Sport (2004)

Vlastník Atamek
Vloženo 8.10.2015
Aktualizováno 8.10.2015

Stará dobrá Anglie! navíc se nejedná o motorku, ale o motocykl!

První dojmy - Přesto, že Triumph Thunderbird Sport je poctivý kus kovu, tzn. že váha není nejmenší, je skvěle ovladatelný. Na první pohled mne uchvátil nádherný design motocyklu, který je dobře doplněn 3 hrnkem o výkonu 82 koní. Dvoukotoučové přední brzdy brzdí více než dobře.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl bych doporučil pro někoho, kdo se chce odlišovat od konfekce a hledá něco, co má styl a duši.

Doplňky na motorce -

Při výběru jsem chtěl hlavně něco, co nebude "tuctovka", proto jsem se od počátku zaměřil na angličáky, kteří se mi vždycky líbili. Norton byl mimo moji cenovou relaci, takže na výběr zůstalo především u Triumphu. Vybíral jsem ze tří: Thunderbird Sport, Boneville a Legend. Výběr samotného stroje byl pak poněkud oříšek, jelikož Triumphů ve slušném stavu není mnoho. Nakonec se zadařilo a s kamarádem jsme za chvíli seděli v dodávce směr Ústí.

Samotná jízda na "Téčku je naprosto skvělá, třívalec má vyrovnaná chod a na táhne velice slušně. Prozatím nemám nic, co bych mu mohl vytknout. Co se týče servisu, kromě běžného jsem nechal zkontrolovat elektriku, jelikož nesvítilo čidlo neutrálu, od té doby bez jediné mouchy (hned to klepu na dřevo).

Kapitolou samou pro sebe jsou okresky, kde se Triumph cítí nejlíp, do města ho neberu. Prozatím nemůžu hodnotit výrazně delší trip.

Jediné, co momentálně řeším, je výměna origo laufů, které mají zvuk, který potěší maximálně obsluhu STK

Bowler
Bowler napsal 22.02.17 v 08:07 10b.

Nadherny stroj! Taky se mi moc libi a konecne jsem sehnal jeden v dobrem stavu (teda aspon doufam jelikoz jsem ho jeste nevidel nazivo)
At slouzi a dela jenom radost!!

Tiva1
Tiva1 napsal 08.01.16 v 14:46 10b.

Parádní stroj , někdy musíme podniknout sraz stejných strojů

mvk73
mvk73 napsal 17.11.15 v 18:16 10b.

Mas odo mna 10 za odvahu a dobry vkus. Thunderbird je jedna z vydarenejsich motoriek od dobreho Triumphu. Pocul som, ze vela fanusikov by ju chcelo vydiet spat v ponuke. Pocuvne ich Triumph?

Dan681
Dan681 napsal 25.10.15 v 18:18 10b.

Vitam te do rodiny Triumphaku a preji hodne spokojenych kilometru...jinac davam 10 bodu ..peknej kousek...

marafzs600
marafzs600 napsal 25.10.15 v 15:45 10b.

Jak já bych ji chtěl