Yamaha XJR 1300 (2009)

Vlastník okBugi
Vloženo 5.10.2015
Aktualizováno 23.6.2017

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, abych si udělal papíry (lepší pozdě než nikdy) a splnil jsem si sen z HD fatboy jsem měl docela bobky, bo začínat na tak velké mašině... Tak jsem hledal a hledal klasickou motorku s větším motorem, 2 analogovými bud

První dojmy - Moje první dojmy, těžko říct. Poprvé sem vlastně na něčem takovém seděl, natož řídil, ale prostě láska na první pohled. Ta lokomotiva se zátahem elektromotoru je úžasná a jak mrská výfukem když přijdu do garáže :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho komu se líbí, basta.

Doplňky na motorce - Givi štítek a kufr, padáky.

Zatím ji mám chvilku a jsem vlastně začátečník, najeto mám jen 2500km.
Cesta na dálnici je docela nuda, tak volím radši boční asfaltky a poznávám okolí. Krásně táhne od spodu (na 5 klidně 50kmh), ale potřebuju vystřelit tak podřadím a valí a valí... Zatím se nepouštím moc na 6000 ot, tam už to na mě táhne moc.
Mě přijde, že je to motorka na pohodu, ale jak je potřeba, rychle změní tvář.
V mém případě (187 cm, 110 kg) ideální volba. Jednou přejdu na HD, nebo taky ne, ale XJR nedám.
Je pravda, že je trošku težší, hlavně, když někam blbě vjedu a musím vycouvat, tak mám co dělat, ale pokud jedu, tak se krásně ovládá. Brzdy vpohodě, jen se zadní se musí docela opatrně, bo se hnedka kousne, holt fyzika . Motor táhne pořád, jen kolem 5000 ot tomu chytají saze a pak valí, to je neuvěřitelné, ta akcelerace.
Spotřeba jezdím opatrně, ale rozjezdy si užívám a mám do 7l. Jednou sem najel na nádrž 320km a taky sem jednou tlačil, nepříjemná zkušenost.
K servisu toho moc nemám, taká klasika, olej, brzdovka, gumy, řetěz.
Jo a jak mi jednou zmokla, tak hlásil display nízký tlak na vstupu do sání, ale po měsíci OK.
Spolu se nám nejvíc líbí kvalitní zatáčkovité asfaltky II. třídy, kde je slabý provoz.

Čadil
Čadil napsal 14.04.18 v 21:11 10b.

moc hezký stroj

Máťa123
Máťa123 napsal 23.06.17 v 14:06 10b.

Psisko
Psisko napsal 14.07.16 v 19:06 10b.

Pěkná ,at ti to jezdí

Clint
Clint napsal 16.04.16 v 22:28 10b.

Já dávám deset jasných, tahle mašina si to prostě zaslouží právem. Všechno ostatní je dneska jen plast a elektronika

jiřikgsr
jiřikgsr napsal 07.12.15 v 18:54

Jasan na takové menší poježdění to jde Jen je třeba ulevit kapse na sezónu
Doladit a zgeneralkovat stroje