Kawasaki KMX 125 (1996)

Vlastník JankoPO
Vloženo 5.10.2015
Aktualizováno 29.3.2016

Malá - veľká originál zelená Kawasaki. Nemôžem napísať, že je to moja prvá motorka, lebo prvá bola a je ČZ 175/477.01 Oilmaster, ale je to prvá moderná motorka na ktorej jazdím.

Motorka koupena od súkromná osoba - Motorka kupovaná od súkromnej osoby, predávajúci pridal ešte stojan na motocykel, zámok na kotúč a sprej na čistenie a mazanie reťaze plus nejaká zľava

Yamaha DT 125 LC: V tom čase neboal na predaj žiadna v originálnom stave a hlavne s dokladmi.

První dojmy - Motorku som kúpil 24.8.2015 v čase keď som ešte len robil vodičák. Bol som si po ňu pri Bratislave /ja som z Prešova/. Nenašiel som nikoho kto by išiel so mnou a s vozíkom. Takže som s majiteľom odkumunikoval presné rozmery a po premeraní kufra som s potešením zistil, že sa mi bez predného kolesa vojde do kufra po sklopení zadných sedadiel. Viď foto. Takže motorka vyskúšaná, bol som upozornený na slabú baterku a nejak nedržala voľnobeh, ale išla pekne, žiadne podozrivé zvuky radenie v pohode. Predávajúci mi ešte pribalil stojan, zámok a spreje na reťaz, takže spokojnosť. A ešte niečo málo na naftu. Podvečer príchod do Prešova, s kamarátom motorkárom sme zložili motorku a išiel sa povoziť, aby som mal názor od niekoho fundovaného. potvrdil, že motka je OK. Kým som čakal na vodičák, urobil som základný servis, filter TwinAir, prevodový olej, pretesnil som karburátor a dal nové trysky /repair kit/ a hneď je voľnobeh a prechody jedna báseň, vymenil som sviečku, obživil som baterku /na jar bude nová/. Ešte som repasoval palivový ventil /sada stála 10€ aj s poštou/, lebo bývalý majiteľ miesto repasu pridal ďalší palivový ventil čo nechápem, ale dobre. Včera /4.10.2015/ som vymenil reťazový kit za DID sadu s rozetou a záberovým kolieskom, lebo už sme ju boli vyskúšať aj na trati a začala preskakovať reťaz. Ale aspoň bude kľud. Cez zimu ešte vymením chladiacu kvapalinu a brzdovku a verím, že to bude na nejaký čas všetko.

Motorku bych doporučil pro - začiatočník, niekto kto chce jazdiť viac v teréne ako po ceste.

S motorkou mám najazdených len cca 100km, popri rodine a čakaní na vodičák /dostal som ho koncom septembra/ som toho zatiaľ veľa nenajazdil. Bol som s ňou dvakrát na trati a je to pecka pri výjazde vytočená dvojka a vŕŕŕ hore kopcom, pomaly cez lavicu... Aspoň je istota, že mi nič nevybehne v protismere Ale už sme dali aj cca 50km po ceste /nejako sa na tú trať treba dostať/, kofola, no proste pohoda. Mám 178cm a dostanem nohami na zem celými chodidlami takže to je dobre čo sa týka stability. Motorka je ľahko ovládateľná, celkovo má nízku váhu takže nie je problém ju prípadne aj dvihnúť. Ako na každej enduro motorke na nej fúka, ale zase na nej nelietam a pri tých 80-90km/h sa to dá zniesť. Na motorke je vzadu obutá enduro pneumatika, pomerne nová, takže tam by mal byť kľud, predná taktiež v pohode. Motorka u predošlého majiteľa netrpela na starostlivosť, takže sa môže zdať že len servisujem, ale chcem mať istotu, že ma nikde nenechá. Hľadal som na začiatok 125-ku v originál stave a s TP aby som mohol aj na cestu a našiel som, takže mám radosť, rozjazďujem sa, dokupujem výbavu na jazdenie a budem čakať na jar. Zatiaľ toľko keď bude niečo nové, doplním info.

Predaná.