Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaMT
Vloženo 26.9.2015
Aktualizováno 31.12.2022

Vloženo: 29.04.2016, Uskutečněno: 28.04.2016, Zhlédnuto: 54x

Od začátku mě na V-Stromu celkem štvala jedna věc - plexi, resp. jeho funkčnost. V rychlostech pod 90km/h nebyl prakticky problém. Ve střední poloze byla slušná ochrana těla, trochu mi foukalo na krk, což nemám rád. Ale na dálnici byl velký hukot kolem helmy. V nejvyšší poloze bylo všechno lepší, kromě dálnice. Tam se mi naopak začla hlava třepat tak, že jsem skoro neviděl.
Namontoval jsem tedy malý deflektor Wunderlich Vario-Ergo, co mi zbyl z předchozí motorky. Situace se moc nezlepšila, tak jsem ještě vrátil plexi do střední polohy a jezdil tak. S tímto deflektorem aspoň přestalo foukat na krk. Ale hluk ve vyšších rychlostech mě štval. Podíl na tom jistě nese i má helma Caberg Sintesi, která je dost rozměrná, i přes velikost M, a nepatří k nejtišším.
Sehnal jsem deflektor MRA X-Creen XCT i s kitem XCC, pro montáž bez vrtání původního plexi. Různě jsem s tím laboroval a nejlepšího výsledku zatím dosáhnul takto - plexi jsem zvednul do nejvyšší pozice, deflektor upevnil na kratší nožky (MRA tomu říká single joint), které umožňují pouze naklápění vpřed/vzad, ale deflektor je blíže hlavnímu plexi. Při normální jízdě pohoda - do 100km/h můžu mít otevřenou přilbu a na dálnici, když se mírně předkloním dopředu, je to taky dobré.
Ještě jsem zvažoval Givi Airflow, resp. Kappa Airstream, ale nevím - nestojí zrovna málo a navíc se mi moc nelíbí. Ale lidi to chválí. Uvidím, jak se MRA osvědčí.
Líbí se mi, že se snadno nastavuje, bez použití nářadí, a tak nějak pasuje k plexi V-Stromu - má podobný design.

HonzaMT (3) napsal 29.04.2016 v 12:54

Na to co máš jsem se taky díval, ale zdá se mi až moc vysoké
Uvidím, jak budu spokejn s tímto a pak když tak budu řešit dál.

pgc (0) napsal 29.04.2016 v 12:46

Ahoj. Měl jsem stejný problém jako tu popisuješ. Za sebe mohu doporučit plexi PUIG s deflektorem. Funguje dokonale, až bych někdy uvítal kdyby na mě trochu fouklo

• Příprava na sezónu 2024

Zajel jsem za bráchou na každoroční servis V-Stroma. Tentokrát jen olej (jako vždy Castrol Power1 10W40) a filtr, na větší servis mi ještě pár tisíc kilometrů zbývá. Pak jsme vše vyzkoušeli 400km jízdou přes větrné Jesen

Typ: Údržba
    Vloženo: 31.03.2024
    Uskutečněno: 29.03.2024
  • Alpské průsmyky 2023

Alpy jsou pro mě jistota, takže i pro rok 2023 jsme s bráchou zvolili podobnou destinaci na moto dovolenou, jako v minulých letech. Dal jsem si za cíl navštívit Tre Cime v Dolomitech, resp. placenou silnici pod tyto tři

Typ: Dovolená
    Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 19.08.2023
  • Příprava na sezónu 2023

Zajel jsem k bráchovi do Olomouce na servis, tentokrát pouze výměna oleje (Castrol Power1 10W40) a olejového filtru. Když jsme chtěli dopnout řetěz, nešla odšroubovat matka na ose zadního kola, zůstala kousnutá a nešla

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.04.2023