Triumph Speed Triple (2006)

Vlastník JeyJey80
Vloženo 16.9.2015
Aktualizováno 13.7.2016

Po Aprilce přišel na řadu anglán, zatím jsem na něm moc nenajezdil ale celkový dojem z motorky je super :) Jede, zatáčí, pro mě pohodlná a krásná.

První dojmy - Když jsem si na ní poprvé sedl, tak mě překvapilo, že je celkem dost vysoká. Ale posez je příjemný, oproti Falcu, kde byl posez hodně na ruce. K motoru zatím nemám moc co říct, jede hodně dobře, kolem 4 tis. ot. už krásně zabere a končí někde u 10 tis. ot., za mě naprostá spokojenost.

Doplňky na motorce - držák SPZ Barracuda

Po dlouhé rozvaze a přemýšlení, jsem se rozhodl že bych chtěl zase naháče, né že by Falco byla špatná motorka, ba naopak, ale začaly mě z ní po delších cestách bolet ruce a záda. Tak jsem prakticky ani moc nehledal, už kdysi se mi líbily Triumphy, ale ceny jsou hodně vysoko. Rozhodoval jsem se že bych okusil starší model 955i, ale nakonec se mi podařilo dosáhnout vysněného Speed Tripla 1050. Vzhled je alespoň pro mě, dosti osobitý, letmé uložení kola, dvě světla a poměrně kompaktní vzhled se mi prostě líbil a tak nebylo co řešit.
Co se týče dojmu z jízdy, pochytil jsem následující, a to, že má hrozně tvrdý podvozek :D Líbí se mi pohodlný posez a celkový projev motoru i motorky jako celku, všechno prostě pasuje.
Motor má výkonu na rozdávání, křivka je dost lineární, nečeká vás žádný kopanec do řitě, ale zrychlení je dost znatelné. Takový pohodový motor. Zvukový projev je pro mě zase něčím novým a abych pravdu řekl, neokoukaným.
Celkem jsem měl strach z brzd, protože jsem Nissin už jednou měl a nestály za nic, ale velmi mile mě překvapily, nejsou zvadlé a pěkně se zakousnou a brzdný účinek je výborný.
Jinak mám na motorce vše originál, pouze zadní držák SPZ je od Barracudy.

Pokud si vzpomenu tak časem dopíšu více informací, zatím to jsou prvotní postřehy.