BMW R 1200 GS (2011)

Vlastník Tasino1200
Vloženo 2.9.2015
Aktualizováno 2.9.2015

Naprosto univerzální stroj s kompromisními vlastnostmi. Motor dostatečný, podvozek a brzdy příkladné

Motorka koupena od FIRMA:CarTec Group (Ostrava - Moravská O

První dojmy - Dlouho jsem si zvykal na jiné chování oproti "normálním" motorkám. Ze začátku mi vadil silný brzdný účinek motoru a zvláštní chování podvozku. Cítil jsem nerovnosti, které nechávaly jiné motorky chladné a naopak v některých případech jsem necítil standardní odezvu. Opravdu je potřeba si na tuto motku zvyknout. Ale pak už by člověk neměnil:-)

Motorku bych doporučil pro - pro chlapi, co už mají něco najeté a ví co od motorky chtějí. Na blbnutí a machrování před holkama jsou jiné mašiny. Bez ohledu na věk by to měl být duchem cestovatel.

Doplňky na motorce - Padací rámy horní i dolní, kryty hlav, kufry ZEGA PRO, tankbag, taška pod nosič, zásuvka 12V, taška místo zadního sedla, plotna pod rolku, držák GPS,

Je to moje desátá motorka. Nacestoval jsem toho už hodně ale věděl jsem, že to je to, co chci na motorce dělat stále dál Zároveň se terénu nebojím, a spaní ve volné přírodě preferuji. Obecně cestovní endura mi padly do ruk nejvíc. Takže zařazení motocyklu bylo jasné. Vzhledem k najetým km jsem se objemem nechtěl omezovat. A po následném projetí na cestě i v terénu vytipovaných motorek padla volba na GS
Mám nyní najeto 39tis. Cestuji nejčastěji s plnou bagáží (stan, jídlo apod.) Spaní ideálně každý den jinde a mimo kempy. Oceňuji na GS především perfektní jízdní vlastnosti i s bagáží. Brousit kufry na Korsice není problém Současně brzdy pracují na výbornou a ABS zasahuje opravdu v extrémech a naprosto citlivě. Co se týče terénu, to je velmi subjektivní pojem. Rozbitou polňačku s tím díky světlosti přejedu a o to mi šlo. Bahno a mokrá tráva je o gumách, takže no comment. A na blbnutí mám KTM 450. Motorka je i ve městě perfektně ovladatelná, nicméně motání v městském provozu není to pravé. Tím nechci říct, že se motorka neovládá po rozjetí lehounce jako skůtr. Mám na mysli spíše silný motor. Podle mě jí sedí naprosto jakákoli cesta mimo centrum města, zatáčky i dálniční přesuny. Je to podle mě opravdu univerzál, takže mě vytáčí ty kecy o snobech s BMW a srovnávání se supersporty a v terénu s ostrými endury.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.08.17 v 21:09 10b.

Martineleven
Martineleven napsal 06.09.15 v 15:35 10b.

cus kamo,ja ji mam taky a uz bych nemenil

Nori
Nori napsal 03.09.15 v 12:39 10b.

Moc pěkně popsané.

wsbk
wsbk napsal 02.09.15 v 15:10 10b.

boucek69
boucek69 napsal 02.09.15 v 12:05 10b.

spoustu pohodových km