Kawasaki KX 500 (1990)

Vlastník Surkis
Vloženo 21.8.2015
Aktualizováno 15.3.2021

Kawasaki kx 500 je taková legenda ,že ani snad představovat nepotřebuje .To že zůstala v nabídce od roku 1988-2004 jen zcela s malými úpravy mluví za vše.

První dojmy - Dle všech kdo kdy na KX 500 kdy jel je to brutální a ...A tak jsem k tomu přistupoval . První dojem je výborný zátah od spodu a nekončící výkon.Tak jsem to vyzkoušel na ulici a už jsem se těšil na trat v Trutnově plné skoků.

KX 500 byl pro mne jen takový sen ,protože už se skoro neprodávají a když tak je to řacha.Venku nějaké jsou ,ale taky málo. Před třemi roky jsem si pořídil KX 125 1989 pak KX 250 1988 . To ,že bych někdy sehnal pulitra mne ani nenapadlo. Ale náhodou jsem ho koupil 10 km od domova kde jsem kolem něho každý týden jezdil.Stál tam údajně 12 let pod plachtou. Majitel na něm občas vyjel do lesa kde ho pokaždé startoval stříknutím benzínu pod válec. Moto jsem po té době umyl vapkou a úplně rozkvetla. Vyměnil jsem řiditka a vzduchový filtr a v tomto nálezovém stavu vyrazil na trat. Startování motorky tak to je teda voříšek ,než se to člověk naučí dá to zabrat. Přední tlumiče tekli jako dunaj ,volnoběh takový nepravidelný a brzdy pěkně zalehlý. Ted k samotné jízdě. Výkon tam určitě je, ale srovnatelný s moderními 450 .Ani jednou jsem si to nezašláp a dal jsem všechny skoky jako na kx 250 . Podvozek síle motoru nestíhá. Ale , pokud nebudete spojkovat jako o život a vytáčet motor do vyšších otáček dá se na tom v klidu jet.
Moto projde celkovou repasí a pak snad občas nějaké závody veteránů.
Další informace a foto dodám po celkové repasi.

A mám tu čerstvé dojmy z prvního letošního tréninku.
Jedeto a parádně.Po menších úpravách servisního charakteru mohu říct ,že to vše funguje.Zvyknout si na těžiště stroje na 20m skocích dá chvilku zabrat ,ale potom už to člověk tolik nevnímá.Je lepší skočit trochu dál aby tlumiče nešli na doraz.Motor se dávkuje příjemně a překvapil mě čistý chod spojky.
Zatáčka se jede jako na čtyřtaktu protože ten větší krouták vám pomůže.
Příští týden se chystám na závody EVO a pak přidám další poznatky.

Tak prodáno 2021 je potřeba vyzkoušet další motorky.

Přidáno pár fotek ze závodu v Trutnově 24.9.2016. Létat ještě nezapomněla.

pitrider
pitrider napsal 29.12.17 v 22:59 10b.

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 25.08.15 v 08:30 10b.

Co jinýho na to říct než že je to vražda :) Ale pojezd musí bejt na půlitru ve 2T unikátní. Jelikož sem Honďák, tak za mě CR 500, ta má prej lineárnější nástup. Doufám že se někdy aspoň svezu, když to mít nebudu :) Ať lítá !

Ptacek_Jarabacek
Ptacek_Jarabacek napsal 22.08.15 v 09:43 10b.

Zní to skvěle, vypadá taky skvěle