Kawasaki KLE 500 (1998)

Vlastník koupilos
Vloženo 17.8.2015
Aktualizováno 17.8.2015

Motorka, která se hodí obzvláště pro začátečníky, protože její rozsah otáček od kterých zabírá je velice široký, tudíž motorka se vždy nějak přizpůsobí majiteli...

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

Yamaha XJR 1200: Nakonec jsem zjistil, že je mi malá :D

První dojmy - Motorka mě hned při první projížďce překvapila svýma jídníma vlastnostma, protože je v zatáčkách obratná a když se pořádně roztočí, tak i svižná. Ale je to jen slabší enduro, takže maximální rychlost kolem 150, ale to už má člověk strach :D Příjemná cestovní rychlost kolem 120 km/h. Ale doporučil bych ji začátečníkům a lidem vyššího vzrůstu :D

Motorku bych doporučil pro - V každém případě začátečníkům bych moto doporučil a pak pro lidi, kteří chcou motorku na blbnutí v terénu.

Doplňky na motorce - Na motorky jsem si vyrobil beční držáky na kufr, koupil jsem si originál padáky a také jsem si vykutil tubus na nářadí, z důvodu toho, že pod sedlem není úložný prostor.

Tento stroj jsem si vybral, protože byl cenově dostupný a na první pohled mě oslovil svým vzhledem. Za půl sezóny mám naježděno 3500 km a to svědčí evidentně o tom, že motorka poskytuje příjemné svezení.
Motor je spolehlivý, ale nějaký koník navíc by neuškodil. Brzdy bych řekl že jsou slabší, protože přední kolo má vepředu pouze jeden kotouč. Podvozek je fajn, dobře drží na silnici a světlost motorky je taky fajn, tudíž se dostanete kam chcete. Sedlo bych doporučil přešít, protože není moc pohodlné, ale lidi s velkou sedací částí těla si zvyknou :D pod sedlem není moc úložného místa, proto doporučuju vyrobit si tubus na levou stranu (takový falešný výfuk) Spotřeba se pohybuje v rozmezí 5-6l, takže to celkem jde...
Motorka vypadá jako teréní, nicméně je to cesťák určený na silnic a lehký terén, takže nějaké polňačky.
Cesování je fajn, ale maximálně v jednom, spolujezdec celkem ovlivní svižnost motorky a taky samozřejmě ovladatelnost (všichni víme, že motorka je pro jednoho :D)