Jawa 660 Sportard/Adenium (2015)

Vlastník Milan1963
Vloženo 3.7.2015
Aktualizováno 31.12.2020

Vloženo: 14.05.2023, Uskutečněno: 14.05.2023, Zhlédnuto: 44x

Od 12. do 14. května se v rekreačním zařízení Revika u Vizovic konal 2. ročník jarního setkání motocestovatelů. Protože na setkání jezdím už od začátků, nechyběl jsem ani tentokrát. A pojal jsem setkání ve větším formátu, takže pár dnů dovolené a už od středy jsme se pohybovali na Zlínsku a Uherskohradišt'sku. Jawa 660 je po větším servisu ( vidlice,ložiska kol, nové sedlo , brzdy ) , tak jsem byl zvědavý, jak pojede. A jela dobře, po celých asi 750 km.
První den do Zlína jsme jeli po dálnici, protože jsme chtěli být ve Zlíně na určitý čas. Ve zlínské Genezi jsem koupil nové rukavice - k bundě Rukka koupené vloni tedy opět stejná značka - rukavice Rukka. Následovala návštěva známého v U. Hradišti, poté výlet po okolí Velehradu - Velehrad, Archeoskanzen v Modré, rozhledna nad Modrou a další slovácká rozhledna. Samotný sraz byl jako vždy - přednášky motocestovatelů, líbil se samozřejmě Igor Brezovar a jeho povídání o Africe a o natáčení pořadu Jednou stopou, i Martin Pouba - na KTM jižní Amerikou , ale i jiní. Protože se nekonala žádná společná vyjížd'ka, jeli jsme z Reviky do Vizovic a navštívili místní zámek, skvělou čokoládovnu s výbornou kávou, opět rozhlednu ( asi padesátou za 5 let... ) Vartovna a jeli zpět do místa konání.
Ani letos nechybělopůjčování motorek. Půjčil jsem si SWM 500, jde o scramblera, který mně zrovna neoslnil, ale jako třetí moto ve stáji by mohl být. Dále jsem si objednal zapůjčení čínské CF moto 800 ve verzi Touring. Tato motorka mně mile překvapila a ač k čínským strojům a Číně jako takové příliš důvěry nemám, dokázal bych si ji představit vedle svojí Jawy 660.
Nedělní cesta domů proběhla v klidu. Část se jelo po dálnici, část po běžné "staré" silnici Brno - Jihlava. Zastávky byly a to dvě. Jedna na kávu a druhá pod rozhlednou na Harusově kopci nad Velkým Meziříčím. Rozhlednu jsme navštívili a viděli, jak od východu nás pronásledují tmavá mračna. Proto rychle na Jawu a pryč...do Jihlavy na oběd do restaurace. Než jsme se najedli, začalo to...déšt'. Vyndavat 50 km od domova nepromoky ? Ne, to se vydrží. Vydrželo, ale...nové rukavice vodu na ruce nepustily. Ani bunda nezklamala, ani boty Daytona, i když už desetileté. Promokly kalhoty, takže jsem seděl v louži. Ale jsme motocestovatelé, tak něco musíme vydržet.
Shrnutí ? Naprostá spokojenost. S motorkou, průběhem akce i cesty samotné i ze setkání s přáteli cestujícími na motorkách.

elvis78 (133) napsal 18.05.2023 v 12:54

Milane, ten gauč co máš na sportardu je seriovka? Vypadá velmi pohodlně
Akce asi hezká, ale nic pro výletníka jako jsem já

1 reakce

Milan1963
Milan1963 19.06.2023 v 07:38

Ne, dělal mi to sedlář ve St. Boleslavi na přání.

hofi01 (13) napsal 16.05.2023 v 15:42

Bylo to super za chvíli to sem taky hodím

Dolin (19) napsal 16.05.2023 v 09:13

Paráda,......já to letos ještě nijak moc nerozjel,..furt je mě zima

Clint. (77) napsal 15.05.2023 v 19:54

Krásná akce

Kire640 (21) napsal 15.05.2023 v 09:14

Hezky prožitý čas. Je třeba si dělat radosti, dokud to jde. Člověk nikdy neví, co přijde.

Hyacint (39) napsal 14.05.2023 v 22:40

Pěkný sraz. Hlavně že motorka vydržela.

Pupi04 (41) napsal 14.05.2023 v 22:33

Dobrá akce a pěkné fotky

ghrohe (3) napsal 14.05.2023 v 19:30

• Velikonoční vyjetí

Sobota, Velikonoce, odpoledne volno, kamarád s Jawou 650 mi volá - a prý pojed' se někam projet. Proč tedy ne ? Kamarád letos ještě nevyjel, takže jde o jeho letošní premiéru. A já ? Sice něco už mám naježděno, ale to

Vloženo: 31.03.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • Kufry KIBEX

Jawa 660 - motocykl, jehož v Týnci vyrobili 180 kusů. Sice jde o poslední opravdu českou Jawu, ale - žádné doplňky neexistují. Když vidím, kolik se toho nabízí např. k V-Stromu, k Tenere apod., říkám si proč ??! ! Asi p

Vloženo: 30.03.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024
  • Jawa 660 a shrnutí toku 2023

Konec roku 2023 se blíží, pomalu, ale jistě. A já stejnětak jistě vím, že na svojí hlavní motorce už letos nic nenajezdím. Proto v tomto ježdění nepříznivém čase shrnu letošní rok s Jawou 660... Začátek sezony byl vcel

Typ: Reportáž
    Vloženo: 09.12.2023