Jawa 660 Sportard/Adenium (2015)

Vlastník Milan1963
Vloženo 3.7.2015
Aktualizováno 31.12.2020

Vloženo: 09.12.2023, Uskutečněno: 09.12.2023, Zhlédnuto: 463x

Konec roku 2023 se blíží, pomalu, ale jistě. A já stejnětak jistě vím, že na svojí hlavní motorce už letos nic nenajezdím. Proto v tomto ježdění nepříznivém čase shrnu letošní rok s Jawou 660...
Začátek sezony byl vcelku příjemný, Jawa měla opravené brzdy, nová ložiska kol a hlavně - sedlo. To původní originální bylo sice pohodlné, ale promokavé. Prostě v potahu chyběla folie zabraňující průsaku vody až k molitanu. Vydržel jsem takto jezdit 7 let. Po každém dešti sedlo 3 dny vysychalo. Letos jsem tedy tuto záležitost vyřešil - a musím napsat, že k plné spokojenosti. Špatně ukazoval tachometr. Už vloni se mi zcela vynuloval, přitom motorka měla naježděno asi 40 tisíc kilometrů. Zní to hezky, mít podle kilometrů vlastně novou motorku a začít od nuly, ale já bych byl radši, kdyby se kilometry načítaly normálně dál. Oprava se díky kolegům - majitelům stejných motocyklů podařila.
Na Jawě 660 jsem letos chtěl jezdit hlavně delší cesty, na cesty "okolo komína" byl určen skútr Piaggio. Skútr ale byl víc v servisu než doma, takže ho částečně zastoupil pionýr, ale velká Jawa jezdila stále a všude. Bez problémů. V Deníku mám zapsány hlavní cesty, takže jen shrnu - cesta s kamarády okolo Lipna, sraz Jawy 650 / 660, sraz VSJ ve St. Týně, jarní a podzimní sraz MotoRoute, několik návštěv mého oblíbeného Rakouska...hlavně ale dovolená. Samozřejmě na motorce. Původní trasa do Bulharska, Turecka a Řecka nevyšla úplně jak měla, ale Turecko jsem viděl, dovolená byla hezká a tak mohu býti spokojen. Z této cesty mám napsán cestopis, ale nevím, zda tady na M. cz vyjde. S počítačem nejsem kamarád, nepochopil jsem systém psaní cestopisů - řazení podle kapitol, fotek...napsal jsem jednu dlouhou kapitolu, k tomu vložil najednou fotky, tak uvidíme.
Závěr sezony byl horší. Někdy v říjnu došlo k poruše elektriky. Po nastartování motorka sice normálně chytla, ale startér startoval pořád, běžel i s motorem. K opravě jsem se hned nedostal, ted' už motorka dělá to co má, ( opravil jsem jen tlačítko startéru ) ale žádné další kilometry nepřibydou. Celkově letos Jawa 660 najezdila necelých 10 tisíc kilometrů.
To je tedy v tomto roce vše. No a můžeme se těšit na sezonu 2024.

Michal.72 (1) napsal 20.12.2023 v 08:51+1

Super napsané , přeji stále aby ti Jawka sloužila k plné spokojenosti …

Sema (20) napsal 11.12.2023 v 23:06

KALUP (32) napsal 11.12.2023 v 11:46

ten cestopis vyzněl jako by jsi byl v Turecku

1 reakce

Milan1963
Milan1963 14.12.2023 v 22:35

Však jsem byl 2 metry od Turecka. A do něj jsem viděl.

hofi01 (13) napsal 10.12.2023 v 20:41

Pěkná sezóna za tebou, přeji hezkou i tu budoucí PS : Klidně se Milane zastav a můžeme na ten cestopis mrknout a poopravit, co se ti nebude zdát.

SLAY (810) napsal 10.12.2023 v 16:53

dobrý shrnutí projel jsi toho fakt hodně zajímavá místa tak ať se ti daří i v další sezoně a bez technických potíží s Jawkou.

Hyacint (39) napsal 10.12.2023 v 12:01

Přeji v příštím roce jízdy již jen bez poruch a pro radost.

Pupi04 (41) napsal 10.12.2023 v 10:27

Skvělá sezóna
... a v novém roce vždy jen pro potěchu a kolama dolu

OldCrow (8) napsal 10.12.2023 v 09:59

Pěkná sezóna.

elvis78 (133) napsal 10.12.2023 v 09:43

Pěkné

• Velikonoční vyjetí

Sobota, Velikonoce, odpoledne volno, kamarád s Jawou 650 mi volá - a prý pojed' se někam projet. Proč tedy ne ? Kamarád letos ještě nevyjel, takže jde o jeho letošní premiéru. A já ? Sice něco už mám naježděno, ale to

Vloženo: 31.03.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • Kufry KIBEX

Jawa 660 - motocykl, jehož v Týnci vyrobili 180 kusů. Sice jde o poslední opravdu českou Jawu, ale - žádné doplňky neexistují. Když vidím, kolik se toho nabízí např. k V-Stromu, k Tenere apod., říkám si proč ??! ! Asi p

Vloženo: 30.03.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024
  • Křižanov a MotoRoute setkání 2023

O tomto víkendu se opět v Křižanově na Vysočině konalo již 18. setkání motocestovatelů a přátel časopisu MotoRoute. V areálu v Křižanově byl sraz naposled, příští rok bude na jiném místě - u vodní nádrže Seč na Chrudimsk

Typ: Sraz
    Vloženo: 01.10.2023