BMW R 1100 RT (1998)

Vlastník Marinemen
Vloženo 13.5.2015
Aktualizováno 24.5.2015

Vloženo: 06.09.2015, Uskutečněno: 05.09.2015, Zhlédnuto: 7x

Protože baťoh Zuzka už nestávkovuje a předpověď slibovala trochu hezké počasí rozhodli jsme se navštívit muzeum amerických veteránů v Lužné u Rakovníka a taky si trochu vyluftovat hlavy od starostí které nás pronásledují. V sobotu ráno si odbydu nákup s mámou v Kaufu bo potřebujeme prací prášek a tak má Zuza čas se vychystat. Po sbalení termosky a sváči a natankování Hildy vyrážím do kobylis vyzvednout baťoh. Kupodivu ani moc nečekám a tak okolo 11h už drásáme asfalt směr Rakovník. Zpočátku jedeme po dálnici a u Velké dobré sjíždíme na starou karlovarskou. Počasí je sice slunečné ale větrné ale silnice naštěstí zejí prázdnotou a tak se posouváme do N.Strašecí kde si dáváme sváču a kafe. Po pauze vyrážíme směr Lužná k muzeu. No pravda trochu kufrujeme ale po poradě s paní kioskovou nakonec parkujeme v prostoru bývalé pily kde se muzeum nachází.Bundy a helmy necháváme u sympatické paní pokladní a vcházíme do muzea. No nedovedu popsat jednotlivé exponáty ale pohled na nádherné renovované americké koráby silnic mě přivedl k vytržení protože to jsou opravdu auta a ne ty sklolaminátové skořápky s "úspornými " motory 1,1 HTPi (f červeným íčku woe ) I Zuzka vypadá spokojeně a tak jediné co mě trochu dělá vrásky jsou přibývající mraky a trochu klesající teplota. Vyrážíme směr Rakovník a pak do Petrovic zkontrolovat chalupu. Po krátké exkurzi po vesnici - kulturák,zastávka hospoda a hasičárna- vyrážíme směr Rokycany. Fouká vítr ale zatím to jde,baťohu je evidentně zima ale kupodivu nebrblá a tak jedeme po úzkých silničkách směr jihozápad. dívám se po okolní krajině která začíná dostávat podzimní nádech a přemýšlím proč lidi utrácí za cestování do Chorvatska či jiné exotiky desetitisíce a nakonec jsou tam zavření v hotelovém komplexu (bezpečnost) a nebo počítají jestli si můžou dát zmrzku za 3éčka... když je naše zem tak krásná...Opět se dostávám do stavu kdy řídí někdo jiný a já se jen vezu... No dost jsme v Rokycanech a odbočka doleva nás navádí na Prahu. Cestou potkáváme vyjížďku Velorex srazu které rád pozdravím a jedem ku Praze. Začíná se pomalu hlásit hlad a tak se usnášíme na zastávce na Bouchalce. Málem motorest přejedu ale stihnu to. Sice chvilku hledáme něco jako obsluhu ale nakonec je vše ok a za chvíli si pochutnávám na smažené nivě a Zuzka na kuřecích prsíčkách. Zahřáti a nasyceni sedáme na Hildu a vyrážíme na poslední úsek cesty. Berounem projíždíme v poho a v Rudné najíždíme na dálnici a fičíme do Prahy. Hodlám projet Letnou a do Kobylis ale boha jeho - je zavřené celé nábřeží a tak na Letné panuje ne 5 ale 7 !!! Po 30 minutách se dohrkáváme ani ne ke Spartě a bávo už skoro vaří. Takže najíždím na chodník a dáváme Hildě pauzu na vystydnutí a já taky chladnu. V tom nás po chodníku míjí tak 70tkou mercedes s dvěma týpky a vesele pokračuje dál po chodníku. No to je teda velkej level. . Sedáme zase na motku a dojíždíme k vnitráckému baráku kde sjíždíme k Vltavě a rychle k benzině protože hladové oko už svítí. Nakrmíme motku a za šera dojíždíme domů. Asi ze mě nebude noční jezdec,jízda noční Prahou se mě moc nelíbí. V 21:00 už pakuju v garáži a po pár pivech upadám do spánku. Zítra se jde do práce v neděli . No návštěvu muzea všem fandům aut fakt doporučuji,je to paráda. Takže další úspěšný den za námi

• Výlet na pohodu

Pomalu se nám blíží závěr sezóny a tak protože na neděli bylo hlášeno hezké počasí podnikneme zase malý výlet po památkách. Tentokrát padla volba na zámeček Krásný dvůr u Podbořan na Žatecku. Ráno ,no ráno,v 10.30. nab

Vloženo: 10.09.2018
    Uskutečněno: 09.09.2018
  • Do podzemí

Slovensko za mnou a všední dni přede mnou. No přece jenom mám trochu naježděno,byl jsem i na Keep respectu ale až dneska jsem si zase dal pořádnou jízdu. A po pravdě bylo to ode zdi ke zdi. Ale k věci. O Jihlavském podz

Vloženo: 11.08.2018
    Uskutečněno: 11.08.2018
  • Na tomhle území vyrostly pevnosti...

Inspirován nedělní návštěvou Terezína rozhodl jsem se omrknout co by fanda vojenské historie taky nějaké to naše slavné pohraniční opevnění. Pravda někdy před 14 lety jsem navštívil Dobrošov(a ještě navštívím) ale pro te

Vloženo: 16.06.2018
    Uskutečněno: 16.06.2018