Yamaha XJ 900 (1999)

Vlastník dosky
Vloženo 11.5.2015
Aktualizováno 11.5.2015

Je to nádherná motorka, ještě dle staré školy. Už se teším, až spolu někam vyrazíme dál.

První dojmy - Je to macek. Oproti alpovy ja ta váha opravdu znát, ale není to úplně na škodu. Na silnici se díky té váze a díky nízkému těžišti chová velice dobře. Je to prostě vzduchem chlazený dvouventil a to je klasika. Ještě se musíme zžít a bude to super. Ale je to dřina :)

Motorku bych doporučil pro - asi to není pro závodníka, i když dokáže jet i hooodně rychle.

Doplňky na motorce - Při opravě jsem si zapojil dvě zásuvky na 12V zapojené přes nožovou pojistku a vypínač pod sedlem. Po vzoru alpa jsem ji přidal zástěrku nad zadní kolo z těžké pryže, tak aby neházelo svinstvo na centrální tlumič a motor. Ze starého podběhu jsem si udělal zadní blatníček a poslední úpravou byly padací rámy domácí výroby. Snad je nebudu nikdy potřebovat. A přidal jsem zadní kufr, do kterého jsem dovedl elektriku z brzdového světla a propojil to přes 3,5 mm jack.

Zatím spolu máme najeto něco přes 1500 km, takže zatím je to pořád hodně o poznávání. Je to trošku takový autobus proti alpovy, ale na silnici se chová naprosto dokonale. Příjemně se pohupuje, ale přitom je daleko jistější než alp. Spousta lidí tvrdí, že podvozek je měkký a že brzdy nebrzdí a jiné to věci, ale je to motorka své doby a když to srovnám s alpem, tak co se týče silnice, jede super. Brzdy brzdí vcelku dobře, ale jsou trochu hůř dávkovatelný, prostě nic, a když už začnou tak se fakt zakousnou. Zadní je proti tomu fakt prima a není tam jen do počtu. Váha je cítit jen na místě a spíše při tlačení, když si na ní člověk sedne tak to jde hnedle lépe. A když se rozjede tak je pryč, jen je znát že to prostě sedí. Podvozek je fajn měkký, to se na naše silnice hodí. Není to ovšem na závodění, ale to tahle motorka není už z principu, tak to vůbec nevadí, ba naopak. Původní majitel to měl přední vidle utažený na doraz a to byly děsný rány, pak jsem to povolil na prostřední nastavení a hned to bylo lepší. Když jsem ji přivezl, byla havarovaná na zadek a lehce položená. Dalo to něco práce ji dát do pořádku, ale za odměnu byla zase vyservizovaná. Vzhledem k tomu, že to nebyla původně motorka určená na prodej, tak byla opravdu dobře opečovávaná až do té nehody. Teď už jen se s ní podívat někam hooodně daleko, tam se nám bude oběma moc líbit.

triskacmc
triskacmc napsal 26.07.15 v 00:19 10b.

dosky
dosky napsal 13.07.15 v 21:59

Moc díky všem za komentáře. už máme spolu víc jak čtiřy tisíce a zatím maximální spokojenost

Fanda.xj9
Fanda.xj9 napsal 18.05.15 v 19:54

Ahoj,je to nejlepší motorka kterou jsem vlastnil a to 2krát.Veliká pohodlná a bezúdržbová!Hodně pohody v sedle!10b

kubrt1965
kubrt1965 napsal 12.05.15 v 13:18 10b.

Krásná cestovatelka

31081