Honda CBR 125R (2014)

Vlastník custom
Vloženo 10.5.2015
Aktualizováno 20.5.2015

Skvělé a spolehlivé moto pro začátečníky.

Motorka koupena od FIRMA:Honda Lety - Racing Team HJM (Dobř - Dobrá komunikace, výborná prezentace a ochota hlavního prodejce. Radost nakupovat.

KTM Duke 125: Chtěl jsem radši něco sportovnějšího. Navíc je celkem drahá.
Yamaha YZF-R125: Špatný posez (bolí z něj záda)
Honda MSX 125: Tak ta už je malá i na mě.

První dojmy - Vypadá o něco mohutněji než předchozí ročníky (do roku 2011). Blinkry jsou fakt hezky viditelné i na přímém světle a zvuk vůbec není špatný. Ve všech ohledech mě ta motorka překvapila a první jízda od prodejce byla opravdu hodně zajímavá.

Motorku bych doporučil pro - Pro holky, menší postavy a hlavně začátečníky.

Takže, kde bych začal... Tak asi řeknu něco o sobě, abyste pochopili, co tu vůbec budu psát. Je mi 17, řidičák mám čerstvě (A1), měřím jen 160! cm a vážím okolo 50kg. A ano, jsem kluk :D
Tohle byla při vybírání motorky asi největší překážka. Všechny ostatní motorky byly na mě až moc velký nebo se mi na nich špatně sedělo.Jednou jsme při prolézání internetu našli s tátou na stránkách společnosti Honda Centrum (Lety u Dobřichovic) akci na předváděcí model CBRka 2014 a o 2 dny později už jsme si pro ní jeli. Při prvním setkání mi připadala hodně mohutná, což jsem nečekal, protože mi vždycky všichni říkali, že je to nejmenší dváca. Motorka je úplně shodná se silnější CBR 250R Na CBRku dám jen špičky na zem a zezačátku jsem to viděl jako překážku. Teď už při zastavení normálně vysedávám. První jízda 70km od prodejce byla zajímavá a naučila mě asi 10krát víc než autoškola :D Řidičák mám sice už od září 2014, ale od tý doby jsem ani jednou na motorku nesednul. Všechno se ale obešlo bez větších problémů. Cesta byla celkem pohodlná.
Na moto mám zatím (10. 5. 2015) najeto 350km.
Mé postřehy jsou takové, že motorka hodně odpustí, dá se na ní hodně blbnout a snese i velký náklon v zatáčkách. Brzdy jsou celkem tuhé a zadní kolo se dokáže rychle zablokovat. Motorka je nejlepší na okresky a do města. Nikdy nebudete brzdou provozu. Cestovní rychlost 110km/h není problém. Maximálka zatím nějakých 134, šlo by i víc. Ještě není ani zajetá.
Spotřeba je dost dobrá, okolo 2,5l/100km.
Motor hezky táhne a nejlépe se cítí při 8tis. otáček.
Úložný prostor je akorát tak na motolékárničku, nářadí a peněženku nebo telefon.
Spolujezdec se díky zvednutému sedlu bude cítit pohodlně a bude hezky vidět přes řidiče. Moje zkušenosti se spolujezdcem jsou dobré. Motorka sice tolik nezabírá, ale jede pořád hodně slušně.
Časem třeba ještě něco napíšu, zatím těch zkušeností moc není :)

baruš94
baruš94 napsal 13.05.15 v 21:38 10b.

Kaja-SV
Kaja-SV napsal 13.05.15 v 09:26 10b.

Dobrej výběr

Jack
Jack napsal 12.05.15 v 21:09 10b.

Jack
Jack napsal 12.05.15 v 21:08

Přeji spousty krásných km v sedle této krásky

Trvidy
Trvidy napsal 10.05.15 v 14:42