Yamaha XVS 1100A Dragstar Classic (2000)

Vlastník Křesťan
Vloženo 30.9.2007
Aktualizováno 15.9.2014

Vloženo: 03.04.2023, Uskutečněno: 01.04.2023, Stav tachometru: 91177 km, Zhlédnuto: 31x

První kilometr, jak se pokleslý dýchánek Veselýho výletu nazývá, se letos odehrávál v penzionu Kobylka, na břehu Berounky. Se zahájením sezony jsem letos počkal na nejhnusnější jarní den. Ráno v den odjezdu jsem ještě stříkal poslední vrstvu černého matu na výfukové koncovky. Když pro mě přijel po obědě kámoš na Indiánu, venku lilo jako z konve. Teplota 11stupňů a já právě nasazoval tlumiče na svody. S výsledkem jsem byl spokojen. Hopnu do nemoku, motor po zimní odstávce ochotně naskočil a vyrazili jsme do deště. Celou zimu se člověk těší na to, až na jaře osedlá stroj, ale takhle jsem si to nepředstavovlal. Na benzínku v Plzni, kde byl sraz k vyjížďce, jsme přijeli pozdě, všichni už byli pryč. Nafoukal jsem gumy a zvolna jsme se vydali do místa nocování. Když jsme byli téměř u kempu, přestalo na chvilku pršet a tak jsme se zajeli podívat k řece. V korytě bylo po tání sněhu a po deštivých dnech asi o metr víc vody než obvylke. Jindy líná Berounka byla kalná a pádila rycle kolem nás. Dospěli jsme k názoru. Že jsme měli nechat motorky v suchu, vzít si lahev rumu a vydat se sem i přes nepřízeň počasí, na kánoi. Alespoň by nám ty naše stroje zůstali čistý. Když jsme dojeli na místo, už zase krápalo. Dali jsme mašiny pod střechu a začali se občerstvovat. Postupně sem dorazili i ostatní, převážně v autech. Šel jsem spát v první vlně, krátce po plůlnoci. Déšť pokračoval i druhý den. Po snídani jsme se nasoukali do ne zcela suchých svršků a před polednem jsme se vydali domů. Jeli jsme opět sami, tentokrát přes Liblín. Za Kralovicemi déšť ustal, ale hezký svezení to nebylo, protože stále byly 4 stupně . V Plasích jsme se rozdělili. Po příjezdu domů jsem na sebe vypustil bojler horký vody... Tak prvních letošních 100km mám za sebou. Doufám, že zbytek sezony bude poněkud v jiném duchu.

Milan1963 (278) napsal 03.04.2023 v 20:19

• Veký servis karburace

Vzhledem k očekávání, že v nacházející sezoně bude na tachometu číslovka 100.000 km, usoudil jsem, že je třeba dopřát stroji trochu péče. V posledních sezonách mě přišlo že maximálka spadla ze 180 na 150 a že toho přemlo

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 17.01.2024
    Uskutečněno: 13.01.2024
  • Češi v Braniborsku - Massen Dirt Track 2023

Massen Dirt Track je Hotrodový závod v Německu, který se jezdí na pískovém ovále, vždy druhý víkend v září. Do Massenu jsem prostě letos musel. Protože jsem dostal volňásek od startujícího soupeře na Hotrodech . Hodilo s

Typ: Dovolená
    Vloženo: 30.09.2023
    Uskutečněno: 08.09.2023
  • Lokáč 2023

Lipenský Lokáč se letos nesl ve znamení oslavy 30th výročí vzniku budějické party BBC. Temín mám bouhužel kolidoval se závěrem naší alpské dovolené. :-( Nakonec se nám to podařilo vyřešit celkem elegantně. Po týdením po

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.10.2023