Yamaha Tenere 700 (2020)

Vlastník Frankie
Vloženo 6.10.2022
Aktualizováno 21.6.2023

Vloženo: 07.01.2023, Uskutečněno: 30.12.2022, Zhlédnuto: 51x

Motorka má přední i zadní LED světla. Ovšem v blinkrech zůstaly žárovky. Ptám se proč, v roce 2020 kdy byla vyrobena ? Asi mají plné sklady žárovek a potřebují se jich zbavit. Nebo spíš to bude tlak na cenu a snaha zvýšit prodeje prodejcům doplňků ?
Ať tak či tak, rozhodl jsem se to napravit. Originál Yamaha blinkry za vskutku originální ceny mě nechávají chladným, objednal jsem cosi z Číny. Ano, nemá to homologaci, ale pochybuju že to bude někdy někdo řešit... Cena za 4ks je 1400,-
Blinkry jsou určeny přímo na Yamahu, pasují např. i na MT-07, takže jsou dodávány včetně plastového adaptéru, vpředu do kapoty, vzadu do plastu, takže mechanicky montáž bez problému. Na konci kabelu je ale jen holý drát bez koncovky, takže jsme měl dvě možnosti - ustřihnout kabel z originálních blinkrů a napájet ho anebo koupit redukci. Původní blinkry se mi střihat nechtělo, navíc ta redukce není moc drahá (45,- za kus)
Ještě jedna věc - musel jsem objednat i jiný přerušovač - relé, určené přímo na LED blinkry. Opět je to stejné pro spousty modelů a stojí to asi jen 130,- Bez toho by blikaly moc rychle.
A jak to šlo ? No hrozná práce...ale popořadě.
Vpředu je to pohoda, boční plast drží na 3 šroubech kovových a 3 plastových zacvakávacích. Každá strana odhadem 20 minut včetně uchycení kabelu, který je delší než origo.
Vzadu je to tragédie, to asi vymýšlel někdo, koho nenapadlo, že na tom bude někdy někdo něco měnit. Konektory jsou pod podsedlovým plastem a nedá se k nim pod sejmutí sedačky dostat - překáží tam rám. Tak začnu napřed blinkrama. Napřed vyndat RZ a sundat držák značky. 4 šrouby. Pod ním se skrývá šroub, další jsou volně přístupné. Krytka kabelů je dole, ale to není vše, musím sundat celý držák, kde je osvětlení značky a blinkry. Další 4 šrouby, další je ale schovaný pod zadním světlem. Chci sundat zadní světlo. Musí jít dolů podsedlový plast. 5 šroubků a dva zacvakávací. Musí jít dolů i plasty u nádrže, další 3 šrouby každá strana. Napřed musí jít ale dolů držák kufru - 4 šrouby. Pak se sundá nad světlem zaháknutý podsedlový plast. Pak zadní světlo, 2 šrouby. Pod ním konečně povolím poslední šroub a konečně je vše dole a můžu montovat ! Jelikož jsem si vše připravil předem a pak čekal pár týdnů než mi blinkry dorazí, částečně jsem zapomněl kde co bylo. Nakonec se ale vše zadařilo a žádný montážní materiál mi nezbyl. Ještě relé, je řešené jinak než původní, které má konektor na sobě, zatímco to nové má konektor na kabelu. Takže předělat uchycení.
Ale ouha, co to ? Ještě není hotovo. Nové blinkry mají totiž uprostřed kabelu odpory. Vpředu je to jedno, ale vzadu bohužel odpor vychází přesně do místa kde je kabel třeba ohnout. Grrrrr. Takže vzít do garáže pájku, cín, smršťovky a přepájet odpory blíž ke konektoru. Takovýho času jsem v tý garáži strávil kvůli takový blbosti jako jsou LED blinkry ! Příště bych se na to už asi vybodl... A to je vše
Ještě chce někdo měnit blinkry na Tenere za LED ?

Jacubson (7) napsal 10.01.2023 v 12:15

Hezká práce

• nová sedačka

Žádná motorka není ideální. Nejinak je tomu v případě Yamahy Tenere 700. Všichni si vesměs stěžují na podvozek a houfně ho předělávají. Mně proti předchozímu BMW F800GS nepřijde o nic horší, možná právě naopak. Jasně, že

Vloženo: 02.04.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024
  • Silniční vyjížďka.

Chtěl jsem si natočit své oblíbené zatáčky a ukázat, že na Tenerce může být zábava i když se jede jen po silnici. Nakonec jsem jel úplně jinam, než jsem původně rozmýšlel, do toho navíc konec jízdy poznamenala nepřízeň p

Vloženo: 24.10.2023
    Uskutečněno: 26.08.2023
  • 4 motorky během týdne

Po týdnu stráveném s rodinou u moře (3 ženské) to chtělo nějaké odreagování :-D Jawa 250/590 Sport Venku hic jako kráva, člověk unavený a má chuť se svézt na něčem na pohodu. Na to je Jawka ideální. Je to malý, l

Vloženo: 27.08.2023
    Uskutečněno: 26.08.2023