Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník Fena-
Vloženo 16.9.2017
Aktualizováno 16.9.2017

Vloženo: 24.02.2021, Uskutečněno: 24.02.2021, Zhlédnuto: 10x

Startovní čára...
25.01.2021

Něco jsem slíbila, že jo, takže tady to je. První letošní novinka je skvělá. Patřím oficiálně do bandy lidí pod značkou PAOLO Moto – www.paolo.cz !!! Ooouuujeeee!
Šílená doba sice pokračuje, z restrikcí se stává džungle a virus slaví svůj populační boom, nicméně to místo, kde budete zastavovat, je na silnici číslo 14 mezi městy Ústí nad Orlicí a Česká Třebová, na adrese Spojovací 24, 56117 Dlouhá Třebová, GPS 49.9456672N, 16.4234792E. Dost dobrý by bylo, kdyby vaše účty byly v plusových hodnotách, platební karta v kapse kalhot, co budete mít právě na sobě, a pro jistotu nějaký prašule ve šrajtofli. Nikdy nevíš. A až zarezonuje éterem „...můžete otevřít...“, tak jen stačí vzít za dveře, polít se dezinfekcí a pak jen nasát vůni motorkářskýho zboží...
Sezona je v zimním spánku, pomalu ale jistě povoluje kompaktní ledová vrstva na příjezdový cestě k doupěti, a tak byl nejvyšší čas na hřebečkovu rezervaci v lázních u Tondy (www.antoninsklenar.cz)... Jeho slova „...postarám se, aby byla motorka na sezonu připravená...“ jsou jak puštění žilou. Vím, že slovo do písmene dodrží, a motorka dostane nejlepší péči. Její gumy si loni takřka nešrtly o asfalt, ale přípravu bude absolvovat jako po maximální náloži. Vrátí mi to při prvním venčení, jsem si tím jistá. Tudíž, Ty moje černý zvíře, Tě čeká: olej a filtr, brzdová a chladící kapalina, kontrola baterky, výměna spojkovýho lanka, výměna sacích hrdel a čepičky na hrdlech (těsnící koncovky podltaků), zadní brzdový desky, kontrola řetězu. Plus co vystrčí růžky a vystrkovat je zásadně nemá.
S přípravou na novej rok se nepářu ani já. Nemůžu přeci hřebečkovi dělat ostudu. Jen k tomu nepotřebuju lázeňskou péči a vyměňovat stačí jen propocený triko.
Jooo a vlastně ještě jedna news... Mám novou motorku! A kdopak jinej by v tom mohl mít prsty, než bývalý kolega z kolbenky. Během našeho nekonečnýho žvanění jednou padlo (krom samozřejmě mnoha dalších zásadních životních pravd a záchvatů smíchu) a on byl autorem „tyy woe, jestli dáš výpověď, já Ti toho tigra koupím“. Se mi totiž v prosinci 2019 v Motocentru Hradec Králové těžce rozšířily zorničky, důvod: Triumph Tiger 800 XRX v černé barvě, plné výbavě a model právě a jedině rok 2019. Osobní setkání s tímhle britským sirem mě poznamenalo jako vypálenej cejch a člověk se svých snů vzdávat nemá. Tigří téma máme tudíž poměrně často na přetřes. Letos v lednu jsem si nezapomněla rejpnout, že to je furt keců, výpověď dávno zrealizovaná a motorka nikde. A jedno odpoledne zaparkovalo u doupěte povědomý auto, vystoupil kolega, zarouškovanej se šibalským výrazem mi podal balíček a se smíchem zase zmizel. V balíčku byla motorka... Triumph Tiger 800... v měřítku 1:18. Chápu, že na něco takovýho si musí člověk zvykat odmala, jakože po porcích. Ovšem přiznávám, byla jsem tak zbořená smíchy, že jsem od slz smíchu měla úplně mokrej rukáv...

01-02/2021 – xxx km, spíš motominuty
Trasa: bez pohnutí v maštali na bočáku

• Okupační výroční sobota...

Okupační výroční sobota…... 21.08.2021 Tož všem Johankám, i když nejsou z Arku, pěknej svátek, když už jste ho vyfasovaly na tohle datum. Sobota a počasí zralý na výlet. Záměrně netvrdím na toulačku, protože s mlá

Vloženo: 06.09.2021
    Uskutečněno: 21.08.2021
  • Long live victory!...

Long live victory!... 08.-09.05.2021 Málem to vypadalo, že budu mít utrum, ale nakonec...vítězství!!! Juchůůů! Staříky měla na starost poprvý na víkend ségra a mládě se nakonec v pátek večer taky přemístilo. Do zbýv

Vloženo: 16.05.2021
    Uskutečněno: 16.05.2021
  • Vypalovačka bez dat...

Vypalovačka bez dat... 24.-25.04.2021 Mno... Jak s touhle kapitolou naložit, abych se nemusela zprudka nad sebou zamyslet...sákryš. Nejspíš jako obvykle :) Už bylo nad slunce jasnější, že ten víkend klapne, poněva

Vloženo: 08.05.2021
    Uskutečněno: 08.05.2021