BMW R 1200 RT (2014)

Vlastník ToRoAshi
Vloženo 22.4.2019
Aktualizováno 7.4.2024

Vloženo: 20.07.2020, Uskutečněno: 20.07.2020, Stav tachometru: 62221 km, Zhlédnuto: 15x, Firma: www.pneu-kvalitne.cz

Tak poté, co naše dovolená skončila o den dříve ucházející zadní pneumatikou, tak jsem řešil tento "problém". Výměna nejen zadního, ale i předního obutí. Po velmi dobré zkušenosti se zn. Metzeler, jsem byl rozhodnutý, jít opět do ní. Sice jsem chvíli koukal a četl recenze na Michelin, ale stejně jsem byl rozhodnutý pro Metzeler. Akorát i když v doprodejích byla ještě i stejná pneumatika, jako jsem teď jezdil, šel jsem radši no nové verze, a to Roadtec 01. Protože Vraník je těžká motorka a protože v jednom testu verze HWM (Heavy Weight Motocycle) pocitově ještě lépe, než neHWM verze, tak jsem rovnou hledal HWM.
Nakonec se povedlo najít to, co chci a pro mě za akceptovatelný peníz na pneu-kvalitne.cz, kde uvádějí nejen ceny, ale i DOT pneumatik. Objednal jsem v neděli přes net a čekal. V pondělí jen potvrzení, že se objednávka zpracovává, v úterý SMS odpoledne ve 14 hod., že pneu je k vyzvednutí. Vyzvedl jsem až ve středu, jenže ouha - při přebírání jsem si důkladně prošel stav pneu a zejména zmiňovaný DOT, zda odpovídá. Vše sedělo, akorát na zadní pneu jsem nenašel symbol HVM. Sice zpočátku i prodejce myslel, že to značí číselný kód na bočnici, ale když jsem je přesvědčil, že to musí být na boku jasně označené obrázkem závažíčka s písmeny HWM, tak uznali, že dovezli jinou verzi, než jsem objednal. A musím pochválit, že ochotně hned hledali a objednali na další den jinou pneu.
Ve čtvrtek jak na trní čekám, co přivezou. Dodávka má sice díky D1 zpoždění, ale v 15 hod. mám v ruce i zadní pneu s logem HWM a jsem spokojen. Převoz do motoservisu Kakáč Dolní Lhota, kde na nové obutí Vraník čekal a následující den již odjíždím na nových. Za těch pár km musím říci, že je to rozdíl. Ale je to logické - ojetá guma nemá proti nové šanci. A co teprve, až se trochu ojede a dostane do nejlepší kondice.
Závěrem chci tedy pro všechny, co by takto kupovali Metzelery HWM jako já, říci, aby se případně nenechali opít rohlíkem a zkontrolovali si na bočnici, že tam mají závažíčko s písmeny HWM, jak je vidět na přiložené fotografii.

DejvGSR (52) napsal 21.07.2020 v 08:23+1

Ahoj, HWM mám na svém VFR 1200 F, každá nová guma je díky profilu super. Jezdíval jsem na Ducati vždy Pirelli, na VFR jsem dojížděl Metzelery Z8 tuším a pak jsem vzhledem k váze stroje nazul právě 01 HWM. První pocity výborný, guma prvotřídně pohodlná, krásně filtruje nerovnosti, až mě to překvapilo. V Alpách za studena či na mokru, ale v turistickém tempu perfektní, žádný problém. Jenom, když jsem na gumy zatlačil, předek o něco pomaleji reaguje a až jakoby se žvíkal, ale to porovnávám proti Rosso Corse. Momentálně mám necelých 8000 km, řekl bych, že se chování zhoršilo především v přilnavosti. Více mi při výjezdech začíná lehce utíkat zadek a občas mám dívný pocit i z předku. Navíc tam mám už výraznou střechu. To je ale spíše vlastností VFR, která prostě tu přední gumu rychle likviduje. Pokud jezdíš normálně a rád cestuješ, budeš spokojený a nájezd určitě 10000 km. Pokud ale občas rveš zatáčky, asi by se hodila trochu sportovnější pneumatika. Já příští rok otestuji Metzeler M9 RR, a uvidím, co to udělá s mašinou.

SlimM (48) napsal 20.07.2020 v 20:05+1

Díky za podnětný zápis.
O existenci HWM jsem neměl tušení. Nevím, kolik váží tvoje motorka, ale moje s 250 kily není z nejlehčích, takže pro příště vím, po čem koukat.

• Servisní prohlídka po 83000 km

Jako každý rok s péčí řádného hospodáře začínám sezónu u našeho dvorního servisáka Tondy. Dělá se vše, co je potřeba k tomu, aby opět sezóna proběhla bez ztráty kytičky, takže - olej v motoru i zadním převodu, všechny fi

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 05.04.2024
  • Zlomený držák čelního pléga

Tak jsem si najednou v závěru sezóny všiml, že se přední plégo za jízdy nějak zvláštně klepe...takto to nebývalo. Tak jsem zastavil a začal to zkoumat, vezmu za plégo a opravdu - levá strana se hejbe nějak víc. Prohlížím

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 15.10.2023
  • S přáteli na Grossglockner

Tak jsme se s přítelkyní letos opět po nějaké době podívali na Grossglockner. Kamarád z dřívější doby pořídil společně s jeho paní motorku a začali společně jezdit, tak jako my dva. A protože mě oslovil, že už se rozjezd

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 14.07.2023