Jawa 350 OHC Special (2019)

Vlastník dasturm
Vloženo 14.5.2019
Aktualizováno 12.2.2022

Jarni servis, MR43 a havarie

Vloženo: 26.04.2020, Uskutečněno: 26.04.2020, Stav tachometru: 5300 km, Zhlédnuto: 44x, Firma: FIRMA:MR43 - Exclusive motorcycle (Krč)

Na podzim uz jsem nestihl predepsanou prohlidku na 5000km. Na tachometru bylo uz asi 5200, a tak jsem na jare nechtel podnikat zadne delsi vylety. Motorka stala celou zimu v plechove garazi, prikryta plachtou. Trochu utrpely draty v kolech, jinak nikde zadna rez nebo vyraznejsi oxidace. Dal jsem tam baterku a nastartoval na prvni pokus. Kdybych nebyl lempl a alespon jednou za zimu ty draty osetril, nebyl by problem. Udelal jsem kratkou projizdku a zdalo se mi, ze to spatne brzdi. Myslel jsem, ze jsem si namastil kotouc, jak jsem se to snazil po zime zase vsechno nalestit. Objednal jsem se do servisu MR43 v Praze. Na rozdil od jinych nemeli zadny problem s tim, ze motorku jsem koupil jinde. Dovezl jsem to tam na vleku a rekl, ze jedinmy problem je nefunkcni cidlo stojanku, ale ze ho opravit nechci - co kdyby se porouchalo obracene a zhasilnalo motor. Za par dni mi volali, ze pri zkusebni jizde ta motorka spatne brzdila a ze je to nejakou prasklou gumickou za 3Kc, zel kvuli viru pry bude problem ji sehnat. Za dalsi asi 2 dny voloali, ze sehnali a je to pripravene. Sami bez ptani mi tam dali navic skleneny filtr paliva, o kterem v Jawe mluvili, ale skutek utek. Dake byl zkontrolovany a namazany retez a znovu zkusebni jizda, tlak v gumach... zkratka podle jejich slov "aby byla jistota, ze vam predavame pripravenou bezpecnou motorku". Opravdu sluzby na urovni. Vlastne mi dali i hustejsi olej, kterty se jim pro tento motor osvedcil lepe. Myslim, ze tem motorkam rozumi a umi i trochu experimentovat a zkouset, aby prisli na to, co je nejlepsi. Vrele doporucuji. Nadsene jsem si uzival asi tyden, nez jsem jednoho dne vyjel se stojankem dole (nefunkcni cidlo ktere sem sam vyslovne nechtel opravit). V prvni pomerne rychle zatacce za vesnici jsem se o nej oprel, hodilo me to zpatky a uz jsem plachtil skarpou. Trochu jsem si narazil rameno a klicni kost. Na motorce se musi vymenit v podstate cela kapotaz. Tak bacha, to cidlo se muze hodit :)

porschemen (4) napsal 26.04.2020 v 20:22+1

Tak jsem to celé přečetl,s prominutím to naštve,ale hlavně že seš celej!Jo a ten servis MR43 kam jezdíš je stejná firma kde mám Jawu objednanou akorát na vysočině tak snad budu v dobrých rukou....Lanko už jsem si pro jistotu objednal,jen ten paliváč se mi nedaří,ale jak si budu motorku přebírat tak se nato optám.Čau a drž se!

1 reakce

dasturm
dasturm 26.04.2020 v 22:00

Ano, jsou puvodne z vysociny. To nemusis shanet, oni to maji a daji ti to tam.

Milan1963 (277) napsal 26.04.2020 v 16:37+1

Škoda té havárie. Pokud vím, tak u Jawy 650 jsme čidlo taky všichni odpojovali. Přece jen je nakonec dobré...

• Najeto 3000km

Nekde jsem slysel, ze kdo ma nejeto 3000, muze se zacit pozazovat za zacatecnika. Tak chci popsat par zacatecnickych zkusenosti s touhle motorkou a docela by me zajimaly vase komentare o tom, co je motorkou a co volsovym

Vloženo: 23.08.2019
    Uskutečněno: 23.08.2019
  • Pneumatiky Dunlop

Pneumatiky Kenda, tedy "puvodni" gumy, byly docela kritizovany. Ja nemam dost zkusenosti, abych hledal limity pneumatik, takze problemy jsem nezaznamenal, ale nechtelo se mi jezdit s presvedcenim v hlave, ze pneumatiky s

Vloženo: 17.08.2019
    Uskutečněno: 17.08.2019
  • 1. Serviska

Na prvni servis jsem jel do fabriky v Tynci a byl to zaroven muj prvni delsi vylet. Z Benatek je to asi 80km, podle navigace na hodinu a pul, kdyz nechcete jet po D10 do Prahy, pak po okruhu na D1... to jsem fakt nechtel

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.08.2019