BMW R 1200 RT (2014)

Vlastník ToRoAshi
Vloženo 22.4.2019
Aktualizováno 7.4.2024

Vloženo: 31.12.2019, Uskutečněno: 09.12.2019, Stav tachometru: 59184 km, Zhlédnuto: 27x

Tak po skončené sezóně to akorát vyšlo na velký servis po 60 tisíc km. Objednal jsem se tedy u Tondy - specialisty na BMW. Nespěchal jsem, přes zimu nejezdím, takže jsem mohl kdykoliv. Na sjednaný termín jsem doručil Vraníka na motopřívěsu a dohodl jsem se s Tondou, že se zaměří také na pravý válec, u kterého se mi zdá, že tam nějak více "cvakají ventily", prostě že je hlasitější než levá strana.
Tonda se mi po dokončení servisu ozval, že je vše hotovo. Mám Vraníka prvním rokem a u Tondy jsem byl také poprvé, takže pro ostatní, co tam jezdí asi normálka, ale já jsem koukal jako puk. Tonda mi na WTSP poslal fotodokumentaci z celého servisu včetně krátkého videa. Následně při převzetí jsme to celé probrali, řekl mi, co a jak se dělalo, co objevil (vlastně spíše neobjevil nic špatného), i mě vysvětlil některé věci, které jsem ani netušil. Prostě dokonalost.
No a co se tedy na Vraníkovi udělalo?
Výměna oleje 5W40
Olej v koncovém převodu
Vyměněna žárovka v tlumeném světle za Osram NightBraker
Měření ventilových vůlí
Diagnostika
Odjížděl jsem dokonale spokojen a při pohledu do zpětného zrcátka na Vraníka, který jel na přívěsu jsem si přál, aby už bylo jaro a já na něm mohl zase vyjet a užívat si.
Tondo, touto cestou ještě jednou díky moc a těším se a zase na viděnou.
A všem nám přeji do Nového roku, ať si užijeme ve zdraví plno skvělých kilometrů a pokaždé dojedeme v pořádku domů.
PF 2020...

Milan1963 (278) napsal 31.12.2019 v 22:55

• Servisní prohlídka po 83000 km

Jako každý rok s péčí řádného hospodáře začínám sezónu u našeho dvorního servisáka Tondy. Dělá se vše, co je potřeba k tomu, aby opět sezóna proběhla bez ztráty kytičky, takže - olej v motoru i zadním převodu, všechny fi

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 05.04.2024
  • Zlomený držák čelního pléga

Tak jsem si najednou v závěru sezóny všiml, že se přední plégo za jízdy nějak zvláštně klepe...takto to nebývalo. Tak jsem zastavil a začal to zkoumat, vezmu za plégo a opravdu - levá strana se hejbe nějak víc. Prohlížím

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 15.10.2023
  • S přáteli na Grossglockner

Tak jsme se s přítelkyní letos opět po nějaké době podívali na Grossglockner. Kamarád z dřívější doby pořídil společně s jeho paní motorku a začali společně jezdit, tak jako my dva. A protože mě oslovil, že už se rozjezd

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 14.07.2023