Honda CMX500 Rebel (2017)

Vlastník Pupi04
Vloženo 8.9.2017
Aktualizováno 25.4.2023

Vloženo: 04.06.2018, Uskutečněno: 01.06.2018, Zhlédnuto: 9x

Už od počátku roku jsem měl naplánovanou akci, která byla konaná pod záštitou armády a legionářské obce. Z příspěvku jde část do fondu potřebným, o které se stát nestará. Vím, že nezačínám vábně .

Takže znova …
Ve dnech 1. - 3.6.2018 jsme si s kamarádem udělali výlet šumavskými hvozdy do obce Olšina. Cestou jsme se zastavili u Soumarského mostu. Každý povídal, že je to hezké místo. Ano, možná .. ale jako nástupní místo pro vodáky, ne pro motorkáře
V Olšině je rekreační zařízení VLS (Vojenské lesy a statky). Je to severo-východně od Horní Plané. Krásná krajina a tím, že tato část území je v těsném sousedství Vojenského újezdu Boletice, tak silničky ve velmi dobrém stavu. Sice užší, ale bez děr. Jen v některých zatáčkách "zapomněli" zamést štěrk po zimě . Cesta byla v pohodě a vlastně začínala tak jako ostatně skoro všechny mé jízdy na Šumavu - od České Kubice kolem Nýrska do Železné Rudy a dále …
Druhý den jsme šli symbolický pochod, jak jinak dle map, které jsme dostali. Ne vždy jsme se dostali tam, kam jsme chtěli. Taková "nábližka", která prodlouží pochod o pár kilometrů, je také dobrá . Po pochodu bylo připravené jídlo a k pití to, co si kdo dal. Hlavně, že bylo kde a také bylo co.

V neděli po probuzení jsme se rozdělili a já se vydal do Českého Krumlova, kde jsem v osmdesátých letech minulého století vojákoval (teď jsem si to znova přečetl a zní to ošklivě ). Chtěl jsem se podívat na místa, kde jsem byl. Hotel , kam jsme chodili na pivko, vybydlený, rozbitý a už je vidět skrz. Kasárna to samé, zpustlé, zarostlé, za vraty pes a vraky aut. Nemůžu jen hanit, ale musím i trochu chválit. Město je hezké, upravené pro turisty. Pokud chcete někde zaparkovat, tak bez nehorázných poplatků jen někde na benzínce (za 27 minut jsem platil 50,-Kč). Tak jsem si řekl, že si spravím náladu a vydal jsem se do míst, kde se natáčel film Babovřesky. Vesnička hezká, udržovaná. Co však ve filmu nebylo, je muzeum americké armády v horní části návsi. Odtud jsem se již vydal cestou k domovu, ale ještě s malou zastávkou ve Zlivě u kamaráda.
Krásně prožité tři dny v sedle, během kterých jsem najezdil asi 510 km. Šumavu můžu jen doporučit.

.. ještě něco málo fotek

SlimM (48) napsal 05.06.2018 v 07:19

Krásné

Luba_13 (6) napsal 04.06.2018 v 21:03

pěkná cesta

• 2023 novoroční

Jako mnoho dalších (y) jsem dnes neodolal a sedl na moto ... Počasí jak vymalované, jasno a teplo. Co víc si přát na cestu :-DD okolo komína. Najeto cca 82 kilometrů, dost na to, aby si člověk provětral hlavu.https:/

Vloženo: 01.01.2023
    Uskutečněno: 01.01.2023
  • Říjnová vyjížďka

(..a snad ne letos poslední :-DD ) Dneska jsem určitě nebyl sám koho napadlo vzít z garáže svého "mazlíka" a vyjet ven provětrat si hlavu. Najeto cca 200 kilometrů za krásného odpoledne a v doprovodu kamaráda. Cestou js

Vloženo: 30.10.2022
    Uskutečněno: 30.10.2022
  • druhá cesta Českem

V sobotu dopoledne jsem vyrazil na cestu, kterou jsem si v týdnu naplánoval. Inspiraci jsem čerpal zde, na stránkách deníků ostatních motorkářů. Nějak jsem si body poskládal za sebou, ale tak, abych měl trasu bez zbytečn

Vloženo: 05.09.2022
    Uskutečněno: 03.09.2022