AJP PR5 250 Enduro (2016)

Vlastník 125Marek
Vloženo 14.1.2016
Aktualizováno 25.4.2016

Zničený chladič a výroba chráničů chladiče

Vloženo: 15.07.2017, Uskutečněno: 15.07.2017, Stav tachometru: 2803 km, Zhlédnuto: 36x

Při jedné menší nehodě jsem si, kromě vykloubení ramene, zničil motorku Nějak spadla na o jakýsi kus něčeho v lese. Vlastně se o ten chladič celá motorka zastavila I přes chrániče chladičů se chladič lehce poškodil.

No lehce... Řekněme že prasknul a tekl jako prokoplý septik Po demontáži jsem dal chladič na opravu kamarádovi ze školy (díky Kubo J.), který chladič jakštakš narovnal a zadělal díry jakýmsi tekutým kovem. Chladič tedy chladí

Druhou nutností byla výroba chráničů chladiče. Sice jeden kamarád se nám pořád směje, že motorku ověšujeme zbytečnostmi jako vánoční stromeček, ale co naplat Vzali jsme rozměry z původních hliníkových chráničů a pomocí pár kamarádů jsme si nechali vypálit jejich kopie akorát z 3 mm ocelového plechu. Následovaly úpravy typu - obroušení otřepů, vyvrtání konických děr pro zápustné šrouby a následně vše nalakovat.

Dalším vylepšením je rozpěrka mezi vnitřními částmi plechů (bohužel není na fotkách). Jedná se o další opěrný bod, který u předchozí, originální verze nebyl. Naším dalším vylepšením bylo, že jsme rozpěrné tyčky nedělali z dutých, ale plných hliníkových tyčí. Ty původní šli ohnout skoro rukou

Sice jsme od té doby toho moc nenajeli, ale chrániče drží, chladič chladí a ruka už snad začíná bejt dobrá

Step78 (0) napsal 02.11.2017 v 16:10

Ahoj. Měl bych prosbu, zda by bylo možné mi nechat říznout tam kde ti to dělali ty chrániče chladiče a když tak poslat na dobírku? Chtěl bych to vyřešit stejným způsobem. Zatím dík

Martic (13) napsal 28.07.2017 v 21:01+1

Pěkná strojařská práce

125Marek (10) napsal 20.07.2017 v 21:21

Byl trochu do vrtule, pak taky ohlý, pak taky děravý asi na 5 místech

DreitTheDragon (8) napsal 20.07.2017 v 10:32

"Opravený a narovnaný chladič" Tak teď váhám jestli vůbec chci vědět jak vypadal předtím

• Výměna ložisek

Ložiska už měly vůli, nejvyšší čas je vyměnit :-)

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 28.07.2018
    Uskutečněno: 28.07.2018
  • Seřízení ventilů

Ventily již trochu šustily, bylo potřeba se na ně podívat. Vůle na SV a VV je 0,05 mm. Překvapivě nebyly ani moc hnutý. Vše je seřízeno a sezona může začít :-) Najeto 8,8 MTH

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 01.04.2018
    Uskutečněno: 01.04.2018
  • Podzimní servis

Protože již nastal čas na servis, pustili jsme se do toho z gruntu ;-) AJPinka dostala novou zadní bačkůrku Mitas XT 754, dále pak řetěz od EK a nové řetězové kolečko. Rozeta ještě pár km zvládne a pak ji takticky vym

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.10.2017