Aprilia SL 750 Shiver (2010)

Vlastník giacomo
Vloženo 31.3.2017
Aktualizováno 1.7.2020

Vloženo: 04.05.2017, Uskutečněno: 03.02.2017, Stav tachometru: 17010 km, Zhlédnuto: 40x, Firma: FIRMA:A Spirit (Praha 4-Braník)

Motorky jsem si vždycky servisoval sám, protože mě to baví a rád si namlouvám, že kdyby něco, tak vím kam sáhnout.
Italky jsou prý ale trochu vyšší level, a pro pocit sucha a bezpečí je prý lepší navštívit, alespoň jednou za čas, autorizovaný servis.
U Shivera je jednou za čas vždy po 20 tis. km, nebo alespoň jednou za dva roky. Říkám si, že by to mohl rodinný rozpočet snést. Vzpomněl jsem si, jak byli v A-spiritu vstřícní při konzultace koupě ojetého Shivera a zvedl jsem tedy telefon ještě jednou a objednal se na velký servis, i když do něj motocyklu ještě nějaký km proběh chyběl. Jako čerstvý majitel jsem si prostě chtěl být jistý, že se mi Italka za nedostatek péče při první příležitosti nepomstí...
Takže:
- výměna oleje (Castrol Power 1 Racing 10W50) a olejového filtru
- výměna brzdové kapaliny
- výměna chladící kapaliny (Motul Motocool Factory line)
- výměna oleje v přední vidlici a její přetěsnění
- výměna zapalovacích svíček
- výměna vzduchového filtru
- vyčištění a namazání řetězové sady
- seřízení vůlí ventilů
- přetěsnění ventilových vík
- kontrola brzdového systému, osvětlení, odpružení elektroinstalace a dobíjení. dotažení šroubových spojů, pneumatik a jejich nahuštění
- výměna ložisek v krku řízení
- zkušební jízda
- umytí motocyklu
- servisní práce 6 h

S přístupem servisu jsem byl velmi spokojen. S účtem bohužel už méně, ale s jeho předpokládanou výší jsem byl hned na začátku seznámen a veškeré práce nad rámec (výměna ložisek v krku řízení) se mnou byla předem projednána včetně odhadu ceny a vyžadováno schválení. Celkově hodnotím služby servisu jako velmi profesionální.

• Level 2017 úspěšně dokončen!

Bez ztráty života a pouze s několika drobnými technickými zaškobrtnutími stroje jsme poslední vyjížďkou úspěšně zakončili letošní sezónu. S Shiverem jsme letos měli dost příležitostí se poznat. Za těch 6500 km jsem se s

Vloženo: 28.10.2017
    Uskutečněno: 15.10.2017
  • URGENT SERVICE!

Všichni vlastníci italských motorek vám potvrdí, že jejich motorka je úžasná, právě proto, že není dokonalá. My, členové této komunity to nazýváme duší našeho stroje. Duše je to, čím se motocykly italské produkce liší od

Typ: Oprava
    Vloženo: 17.06.2017
    Uskutečněno: 17.06.2017
    Tachometr: 19079km
  • Kaučukovník japonský

Zadní pneu, se kterou jsem Shivera koupil (Pirelli Angel ST) se po společně strávené tisícovce km odporoučela do kaučukového nebe. Dojezdil jsem ji prakticky do konce životnosti jen proto, abych alespoň trochu zjistil, j

Typ: Údržba
    Vloženo: 31.05.2017