BMW F 650 GS Dakar (2001)

Vlastník Left
Vloženo 26.4.2010
Aktualizováno 18.11.2021

Vivat Czech stupid-land

Vloženo: 12.11.2016, Uskutečněno: 12.11.2016, Zhlédnuto: 21x

Tak tu máme rok 2016. Motorku na které jsem se ledas-kde podíval, 3 roky na ní usilovně pracoval, abych co nejkvalitněji provedl úpravy jako komletní změna podvozku za plně stavitelný WP,přídavné nádrže, rallye maska,mnoho práce na ergonometrii motorky, chladič oleje atd. atd.- víc v popisu motorky. No a tak jsem se ji kvůli českým stupidním zákonům byl nucen jí vzdát. Ano ještě bych technickou někde uplatil, ale co za 2, 4,6 let? V DE mají na rozdíl od českého stupid-landu rozum a stačí tam zajít na STK, kde se na moto podívají, zkontrolují že úpravy jsou provedeny profesionálně a bezpečně, zaplatíte 20EUR, vše se zapíše do TP a věc je vyřešena. V ČR vám zakáží na vaší moto jezdit! Proto stálo za to pánovi z DE si 6 hodin jet pro mou moto, že na ní pojede přes Jižní Ameriku. Určitě bych vydělal víc prodat ji na díly, to jsem jí ale nemohl udělat. Takto vím, že "můj krasavec" bude žít dál a cestovat po světě, jen beze mě. Jen si kladu otázku, v jaké zemi to žijem, jací byrokrati nám vládnou co nám berou auta , motorky a vůbec radost ze života. Kam až můžou zajít a my si to bez protestu necháme líbit jako ovce? Takto jsme vychováváni k obcházení zákonů, někde si to uplatit, ono to "nějak" půjde a pak si zákonodárci schválí další zákon se kterým nemůže souhlasit nikdo kdo nedosahuje jejich příjmů. A ještě vše svádí na EUnii. Zajímavé že minimálně v Beneluxu, DE i Francii Vám motorku kvůli tomu, že jste výrazně zlepšil její vlastnosti neseberou!!! Nyní už musí mít nové moto emise EUR 5 , ABS co vás na šotolinovém sjezdu zabije tím, že jedete bez brzd , ještě a ještě víc čínské elektroniky v motorce,... Je čím dál větší radost žít v této zemi, příště nám možná budou holit hlavy, jak se praví v pohádce sůl nad zlato.

Mann (1532) napsal 31.01.2017 v 22:12

Podobné otázky si kladu posledních pět let taky protože mi ten uniformní a stále více "certifikovaný" život začíná lézt silně na nervy . Kde toto všechno může mít konec? S prodejem motorky bych měl osobně velký problém, ale máš pravdu co by dnes s odřeným uchem třeba prošlo, za dva roky už by nemuselo Tak jako tak neskutečně všichni podléháme nesmyslnému úřednímu šimlu

Left (30) napsal 21.11.2016 v 10:31

To mě samozřejmě taky napadlo,ale Němce,se kterým bychom si vzájemně tak věřili nemám a co kdyby už to v budoucnu na TP uplatit nešlo?To raději koupím Alpa bo Afru bo R100 a bude klid

Pegos (0) napsal 20.11.2016 v 09:33

Nazdar Kamo měl jsi na to jít šalamounsky vzít to ven přihlásit to tam a pak to dotáhnout zpět. Takhle se to teď dělá aby to dostalo u nás zelenou. Bohužel dříve jsme lezli do říti rusakum a teď ecku jen s tím rozdílem že si raději děláme přísnější zákony než musíme.

Left (30) napsal 15.11.2016 v 19:47

Tak zatím jsem koupil 1100GS, do terenu ji tahat nebudu, pro tento účel motorku která je v originálu dobrá teprve hledám a není zrovna moc z čeho vybírat. Možná si počkám na novou dvouválcovou tenere, minimálně po jejím nástupu hodně spadnou ojetiny Afrik

Anti (396) napsal 13.11.2016 v 13:16

Ale co fčil?Co koupíš,na čme budeš jezdit?

Medvědtigr (2) napsal 13.11.2016 v 08:28

• Green monster boiler

Tak nyní mohu po sezoně říct, že jsem s moto téměř dokonale spokojen. Téměř jen proto, že zlobí trip master a ložisko volnoběžky bude na výměnu, jinak si ale troufám tvrdit, že co se jednoválcových cestovních endur týče

Vloženo: 29.09.2015
    Uskutečněno: 29.09.2015
  • Test po úpravě

Tak najíždím první testovací kilometry po dvou předešlých odpoledních(spíš motohodiny) po přestavbě. Pořídil jsem i nějakou tu fotku dokud je moto takhle "krásná" , neotlučená a čistá :-) . Největší přínos vidím ponejvíc

Vloženo: 11.03.2015
    Uskutečněno: 11.03.2015