Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (2015)

Vlastník Petřičák
Vloženo 18.5.2015
Aktualizováno 14.9.2016

Vloženo: 27.09.2016, Uskutečněno: 01.09.2016, Stav tachometru: 31900 km, Zhlédnuto: 11x

Začíná mi být jasné, že pokud chci až do jižního Španělska, musím obětovat část pohodového kochání po místních silničkách ve prospěch dálniční nudy. Ráno po dobré snídani a natankování motorky mířím na vyhlídku k hlavnímu turistickému magnetu v okolí - dálničnímu mostu - který je jedním z nejvyšších na světě. Na pohled je to skutečně impozantní stavební dílo. Nejlepší výhled na most je podle všeho z kopce nad dálničním motorestem viditelným z parkoviště, ale vzhledem k tomu, že sluníčko už slušně pálí a je to docela daleko, musím se spokojit s fotkami z větší vzdálenosti. Poté už projíždím mýtnicí na dálnici a nejpomalejším možným tempem si v pravém pruhu užívám průjezd po mostě. Pár kilometrů se dálnice vlní mezi horami a vytváří tak řidičsky zajímavé pasáže, dál směrem k moři už nastává jen regulérní nuda a asfaltová šeď přerušovaná jen zastávkami pro benzín a odpočinek. Přejezd hranice do Španělska je hladký a cesta ubíhá bez zvláštních příhod až na kolonu způsobenou smrtelnou nehodou motorkáře. Pohled na nehybné tělo zakryté plachtou a ležící helmu opodál není zrovna příjemný. Kvůli policii a záchrance je provoz stažený do jednoho pruhu a hýbe se jen pomalu. Dál už je to zase celkem v klidu až na obchvat Barcelony, kde je provoz hustý jak mléko. I tak si ale říkám, že mám celkem kliku, protože opačný směr tří a místy i čtyřproudé dálnice úplně stál. Monotónní jízda po dálnici je únavná a vybírá si svou daň v podobě bolavé zadnice. Na naléhání batůžka sjíždím z dálnice a po chvíli kufrování nacházím zastrčený, ale velmi příjemný malý kemp v městečku Benicarló. Je tu spousta britských důchodců - turistů - kteří sem podle všeho jezdí už dlouhá léta. Jsou velmi přátelští stejně jako celý personál místní restaurace a tak je večeře po náročném dni opravdu příjemným zážitkem. V tomto kempu jsem se také poprvé setkal se zajímavým španělským fenoménem užitkové vody, která není k pití. Po zbytek dovolené jsem tak vždycky hledal nápis "aqua potable".

• Motoškola Sršeň

První letošní motoakce 240 km od Brna a jen jediný den volna. Že to bude trochu divočina mi bylo jasné už od víkendu, ale až do pondělního večera jsem si to nijak nepřipouštěl. On na to moc ani nebyl čas. Přes týden prác

Vloženo: 06.05.2018
    Uskutečněno: 24.04.2018