Jawa 50/20 Pionýr (1963)

Vloženo 18.10.2012
Aktualizováno 26.6.2017

Celosvětový sraz 50ccm Všelibice

Vloženo: 08.08.2015, Uskutečněno: 08.08.2015, Zhlédnuto: 33x

Už několik let zpětně jsem uvažoval nad touto akcí, ale dopadlo to až k roku 2015
Poté co jsem zjistil skutečnost ,že počasí tentokráte vyjde na výbornou rozhodl jsem se ,že projekt "Deluxe" by mohl pootočit kolama na nějaké podobné akci.
Několik dní předem, jsem ještě našel pár kobylek výkonu (to formou jiné hlavy a menšího spalováku) ,ale již nebyl čas na pořádné odladění.
Právě to byl jeden z důvodů proč jsem cestu bezmála 100km zvolil spíše převozem než po vlastní ose. To ,že jsem s vyjížďkou (cca 35km) počítal byla věc druhá, a tomuto faktu jsem přizpůsobil i servisní nářadí ukrývající se v mém batohu.
Po příjezdu na místo jsem stroj přistavil na parkovní stanoviště.
Před samotnou vyjížďkou jsem si prošel areál prověřil obrovskou konkurenci a ochutnal místní nealko :D
O pár minut později přišla výzva k přípravě na jízdu. Stroj bez jakéhokoli zaváhání naskočil a řadil se v předních řadách, ale co to !?
Šroubek seřizující předpětí brzdy předního kola byl stále na místě !
(při předchozí jízdě docházelo k samovolnému dotažení a následnému brždění předního kola, to vše na úseku asi 15km ) S tím vyjížďku nedojedu !
Pohotově jsem do batohu sáhl pro nejmenší plochý šroubovák a doufal ,že imbus povolím ,ale marně !
Vzhledem k tomu ,že jsem ve vozu měl téměř celou sadu vercajku, odstavuji stroj na přilehlé parkoviště a rychlím tempem se blížím k vozu.
Nic nepokouším beru celou sadu. Na cestě z5 všichni ostatní odjíždí a já nejsem ani u stroje.
Nyní už spoléhám jen na přidané koně!
Kolona je v dálvavách a já servisními úkony napodobující výměnu pneumatik ve stájích F1 demontuji poslední "omezovač"!
Startem rozeběhem, uvádím stroj k činnosti a doháním poslední členy akce.
Vzhledem k několika stovkovému davu a stáří strojů byla jízda skutečně vyhlídková a pro můj stroj spíše odpočinková.
Tímto bych rád poděkoval pořadatelům, účastníků a všem přihlížejícím za skvělou atmosféru, na které jsme si společně zkrátili život minimálně o 3 roky vzhledem k hustým splodinám tak obrovského davu :D

justyn (8) napsal 08.08.2015 v 14:53

Nádhera Příště se už taky snad zůčastním Ať se daří

• Výstava BCB - Praha Holešovice 2014

Dokončení a následná výstava ! Motorka tedy pracovně nazývaná K3 byla dokončena asi týden před poslední možností podání přihlášek na Motocyklový veletrh tedy přímo do Bohemia Custom Bike. Po zjištění, že do mé kateg

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.03.2014
    Uskutečněno: 26.03.2014
  • Šasí lampy

Celá maska se nese stylem jednoduchosti - aneb co tam nemusí být je pryč ! Od základu kompletní kastle nemá jediný gram kytu a v tom se chystám pokračovat. Možná na lampě která není namáhaná a kyt by držel zbytečné,

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.12.2013
    Uskutečněno: 25.12.2013
  • Tachometr

Po dlouhém bádání a hledaní jsem NIC NENAŠEL ! A to z prostého důvodu hezké tachometry jsou velké, jak Orloj a ty malý nejsou dle mého gusta. Proč nenechat originál ? ... pokud bych překousl velikost a změnil i podkl

Vloženo: 25.12.2013
    Uskutečněno: 25.12.2013