Blata 125 Motard (2009)

Vlastník Martic
Vloženo 11.10.2009
Aktualizováno 24.5.2012

Vloženo: 01.06.2015, Uskutečněno: 25.10.2014, Stav tachometru: 37000 km, Zhlédnuto: 17x

Přesně po třech měsících jsem se znovu octl kousek od města Úštěk . Tentokrát byl důvodem Open day portugalských enduro motocyklů AJP . Motocykly si chtěl vyzkoušet především kamarád Marek s jeho bráchou Vitusem. Mě tyto stroje též zaujaly, tak mě Marek na akci též registroval, abych se mohl přidat. Přidala se i ségra kluků Hanka a kolega Kubiss.

S kamarády jsem se sešel až na místě akce u tamní motokrosové trati, jelikož jsem odmítl jet s nimi autem . Cestou jsem si udělal ještě malou terénní vložku, abych si v rychlosti prohlédl zříceninu Ronov nedaleko Úštěku. Nepříjemností byla mlha, která by se po celý den hlavně okolo Úštěku dala krájet. Bylo chladno, vše vlhké, terén podmáčený. Proto byla pro testovací jízdy vyhrazena pouze přilehlá louka a minitrať se dvěma malými skokánky. I tak nebylo o pády nouze

Vyzkoušeli jsme modely PR5 250 a PR4 240 v odlišných provedeních. Oba modely se mi moc líbily. PR4 mě získala především nízkou váhou a naprosto přívětivým chováním motoru i pro dřevo jako jsem já . PR5 mi zase skvěla sedla do ruky a ohromila svým potenciálem. Jsou to skutečně velice příjemné stroje, s velkým potenciálem, nenáročností a promyšlenou, ale jednoduchou stavbou . Myslím, že má tahle značka s tímto přístupem velkou budoucnost. Okamžitě bych si vybral . Na druhou stranu bych určitě neměnil, pouze rozšířil vozový park. Blata je přeci jen trochu praktičtější. Takže jako náhrada rozhodně nee, ale jako stroj do lesa a na vyblbnutí to joo . Přidávám videa z jízd...

• Defekt předního kola

V závěru sezony mě potrápilo přední kolo. Dvakrát jsem absolvoval cestu ze školy s ucházející duší a dofukováním u kompresorů na benzínkách po cestě. V prvním případě (21.10.) tlak klesal velmi rychle, takže jsem domů

Vloženo: 04.06.2015
    Uskutečněno: 29.11.2014
  • Autošťouch

Po 8mi letech s řidičským průkazem jsem měl poprvé tu čest střetnout se s osobním automobilem. Naštěstí nijak vážně, naneštěstí díky mému zavinění :-( . Jel jsem takhle ze školy skrz Hodkovice nad Mohelkou a auto přede

Typ: Havárie
    Vloženo: 03.06.2015
    Uskutečněno: 24.11.2014
  • Velký výlet 2014 a Volné setkání jawařů

Během předešlých tří let jsme o prázdninách vždy podnikli s kamarády nějaký několikadenní prázdninový výlet v sedlech motocyklů Blata. Tentokrát měla velká část aktérů skoro na celé prázdniny jiný program. Vypadalo to, ž

Typ: Dovolená
    Vloženo: 28.05.2015