Triumph Bonneville 900 (2014)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 27.9.2014
Aktualizováno 14.10.2017

Vloženo: 20.10.2014, Uskutečněno: 19.10.2014, Stav tachometru: 1701 km, Zhlédnuto: 3x

Neděle 18.10.2014. Dle předpovědi by mělo býti jasno, teploty kolem 21 0C. Plánem byla trasa na Jižní Čechy, sraz na Benzině Horní Počernice ve 12:00 hod. Ráno vstanu a zírám do husté mlhy, teplota kolem 7 0C. Ježiši, to snad ne. Snad se to protrhá a vysvitne sluníčko. Kolem deváté jdu k motorce zkontrolovat tlak v pneumatikách a namazat řetěz. Motorku si už beru k domovu, je 10:00 dopolko, všude mlha a pěkná kosa. Začínám být skeptický. No, přeci to nevzdám. Naplánovaná trasa Štět-Horní Počernice-Újezd nad Lesy-Říčany-Benešov-Miličín-Tábor-Milevsko-Kamýk nad Vltavou-vyhlídka na Slapech-Davle-Zbraslav-Praha-Štětí vypadá slibně , najedu potřebné km k dokončení zajetí Bonnyho. Doma si dám rychlý oběd, a v jedenáct startuji motorku a vyrážím směr Praha. Mlha, pořád mlha a zase mlha. 8 0C, kosa jak sviňa, ruce promrzlé, plégo se začíná mlžit i zevnitř a to co vidím před sebou se snad nedá ani popsat. No hnus velebnosti. Ještě u Letňan mlha, ale v Horních Počernicích nádherné sluníčko. Že by konečně vyšla předpověď? Kluci jsou už na místě, celkem 6 strojů, všichni nadržení, každý tak nějak cítí, že to bude letos asi naposled se někam takhle vydat. Vyrážíme, cesta utíkala supr, teplota se díky sluníčku zvedá a je celkem příjemně. Bohužel před Miličínem opět mlha a strašně se ochladilo. Před Táborem zastavujeme u pumpy, hřejeme se u stěny budovy na sluníčku a přemýšlíme co dál. V dáli koukáme na chladící věže Temelína. No dáme něco do žaludků a razíme dál. Během oběda se opět díky sluníčku trochu oteplilo a již to bylo zase dobré. Nádherné silničky, občas s listím či bahýnkem co tam jezeďáci líčí na motorkáře. Vše jsme přestáli a odměnou nám byla slapská vyhlídka. Cesta do Prahy byla již bohužel v kolonách lufťáků. Na jižní spojce se všichni loučíme a já vyrážím na D8 do Štětí. Rychle se stmívá a u Nové Vsi opět mlha. Kombinace tmy, mlhy , světla motocyklu a zasviněného mokrého pléga je úžasná, navíc podpořená světly protijedoucích aut. :´- No opět řádně vymrzlý, utahaný, ale šťastný jak blecha kolem 20:30 uklízím Bonnyho . Najeto 408 km, motorka zajetá a musím uznat, že se s ní velmi dobře cestuje. A nenechala se zahanbit, Angličan umí i pěkně upalovat, rozhodně jsme nebyli brzdou skupiny.

123ps (39) napsal 21.10.2014 v 06:41

Pěkně jste si to užili kluci, já jsem na neděli taky něco plánoval, bohužel jsem byl celý víkend na Brufenu :´-
Dejve, chtělo by to tohle:
//www.psihubik.cz/cs/produkty/bundy-a-kalhoty/bunda-road/?feature=category

Milanek13 (48) napsal 20.10.2014 v 20:35

Místy bylo fakt chladno, ale stálo to za to. Když si to takhle pěkně sepsal ,tak já už se do toho pouštět nebudu. Měl bych tam navíc jenom příhodu s nefunkčním světlem v černém lese

JirkaCL (10) napsal 20.10.2014 v 19:09

Pěkný,snad někdy příště.

• Buková hora

Minulé pondělí odpoledne, když jsem přišel z práce a relativně svítilo sluníčko, jsem se rozhodl jet stejnou trasou jako před tím na kole a to směr k Bukové hoře. No v sobotu jsem vyrazil na kole bez pití, bez batohu jen

Vloženo: 09.09.2017
    Uskutečněno: 04.09.2017
  • Jižní Čechy

V pondělí píše Milan, že jako už ta sezona tak nějak jde do finále, že by bylo záhodno udělat výlet na motorkách na jih k Šumavě. Termín středa půl desátá. Rozhoduji se rychle :-D , neb jsem letos byl nejdále v Mostě na

Vloženo: 26.08.2017
    Uskutečněno: 23.08.2017
  • Večerní projížďka

Je půl sedmé sobota večer a já tak akorát čumím do monitoru u počítače. Venku celkem příjemné podvečerní letní počasí. Rychle se rozhoduji a běžím do garáže pro Bonnevilla. Pojedu se podívat na stav vody na Ploučnici do

Vloženo: 02.07.2017
    Uskutečněno: 01.07.2017