Blata 125 Motard (2009)

Vlastník Martic
Vloženo 11.10.2009
Aktualizováno 24.5.2012

Vloženo: 22.03.2014, Uskutečněno: 17.11.2013, Stav tachometru: 30100 km, Zhlédnuto: 24x

Několik měsíců jsem deník zanedbával, ale pořád se něco dělo a vše jsem poctivě dokumentoval. Takže jak je mým zvykem, zápisy budou se zpoždění, ale přeci . Začnou s výměnou oleje, která proběhla v závěru loňské sezóny...

Na olej bylo najeto od posledka asi 5300km, čímž jsem přetáhl doporučený interval o 1300km. Jelikož ale motor po většinu času moc nezatěžuji (na rozdíl od jiných jedinců ), myslím že to natažení až tak moc nevadí . Během té doby jsem pro lepší pocit dolil asi 50ml oleje, ale hladina na olejoznaku klesla opravdu minimálně. Litrová lahvinka tedy bez potíží stačila od výměny k výměně.

Použil jsem opět doporučený polosyntetický olej Valvoline 20W-50 Durablend (nákup v AD Bados za 249Kč) a olejový filtr Hiflofiltro HF 132 z mých zásob. Veškeré těsnění (o-kroužky) jsem nechal stále původní. Akorát těsnost víka filtru oleje jsem pojistil jako vždy červeným silikonem na těsnění motorů (konkrétně Lukopren). Avšak samozřejmě ve velmi malém množství, aby se tmel nevytlačil do motoru a neuvolnil do náplně. Starý olej se mi kupodivu tentokrát nepodařilo ani moc vybryndat na zem. Použil jsem totiž pořádnou nádobu .

Pro tentokrát mě napadlo, že bych celý postup mohl opravdu pečlivě zdokumentovat krok po kroku, jelikož by to třeba někoho mohlo zajímat. Výsledkem je toto video:

Pokud máte nějaké připomínky, neváhejte je napsat.

Martic (13) napsal 23.03.2014 v 10:50

125Marek: Díky

125Marek (10) napsal 22.03.2014 v 20:37

Krásné video

• Defekt předního kola

V závěru sezony mě potrápilo přední kolo. Dvakrát jsem absolvoval cestu ze školy s ucházející duší a dofukováním u kompresorů na benzínkách po cestě. V prvním případě (21.10.) tlak klesal velmi rychle, takže jsem domů

Vloženo: 04.06.2015
    Uskutečněno: 29.11.2014
  • Autošťouch

Po 8mi letech s řidičským průkazem jsem měl poprvé tu čest střetnout se s osobním automobilem. Naštěstí nijak vážně, naneštěstí díky mému zavinění :-( . Jel jsem takhle ze školy skrz Hodkovice nad Mohelkou a auto přede

Typ: Havárie
    Vloženo: 03.06.2015
    Uskutečněno: 24.11.2014
  • Testovací jízdy AJP - Úštěk

Přesně po třech měsících jsem se znovu octl kousek od města Úštěk :-) . Tentokrát byl důvodem Open day portugalských enduro motocyklů AJP . Motocykly si chtěl vyzkoušet především kamarád Marek s jeho bráchou Vitusem. Mě

Vloženo: 01.06.2015
    Uskutečněno: 25.10.2014