Yamaha FZ6 Fazer (2007)

Vlastník Sancho-7935
Vloženo 8.6.2013
Aktualizováno 14.2.2016

Vloženo: 18.12.2013, Uskutečněno: 18.12.2013, Zhlédnuto: 6x

Zdravím všechny kolegy na dvou kolech :) Tímhle článkem bych chtěl podpořit všechny, které štve jak se neustále zapomíná na motorkáře a ty kterým vadí že jsme v našem státě pořád často přehlíženi. Snad nejčastěji jsme všem ukazování a připomínáni, když jde o rychlou, agresivní jízdu a bezohlednost. To pak doma můžu hlavou prorazit strop, když je pětkrát za léto v televizi "motorkář" co jezdí po Praze přes 150 a ještě k tomu pod drogami. Nakonec se z toho vybarví idi.t co si šlehnul, ukradl motorku a dokonce ani nemá papíry
A teď k jádru věci :) jsem zastáncem toho že motorka/skůtr je užitečnější než auto a tak jezdím a snažím se to dokázat :D Letos v květnu jsem však byl nemile překvapen, když jsem v Plzni jel jako obvykle nakupovat do blízkého nákupního centra. Jak v parkovacím domě, tak na přilehlém parkovišti jsem našel značku "zákaz vjezdu motocyklů" . Nakonec jsem objel závoru a zaparkoval na parkovišti i tak (jednak ze vzteku a jednak na protest). Nakoupil a jen co jsem dorazil domů, sedl k počítači a napsal email řediteli obchodního centra.
Dobrý den, při nedávné návštěvě nákupního centra, kterého jste ředitelem, jsem narazil na problém se kterým bych se na Vás rád obrátil. Jako častý návštěvník jsem většinu nových změn uvítal, ale při víkendovém nákupu, na který jsem s přítelkyní vyrazil na motocyklu, jsem se nestačil divit. To že je vjezd pro motocykly do parkovacího domu zakázán, jako průměrně zkušený motorkář dovedu pochopit. Vnitřní povrch je hladký a za deště je jistě nebezpečný pro jednostopá vozidla. Po otočení se, a se smířením, že mi motocykl během nákupu zmokne, jsem vyrazil na parkoviště venkovní. Ovšem po spatření značky „zákaz vjezdu motocyklů“ i tam, jsem dotyčného, který to vymyslel, označil slovy, které nehodlám opakovat. Pokud mi budete schopný podat vysvětlení, které je stavěné na zdravém rozumu a končí politováním nad tím, že nejste schopni svým zákazníkům z těch a těch důvodů zajistit parkování a je vám líto, že budou muset využít jiných nákupních středisek, rád si ho přečtu. Nečekám, že budete vymezovat parkovací prostor se stříškou a monitorované kamerou, ačkoliv po vstoupení v platnost novely zákona, která povoluje řízení jednostopých vozidel do obsahu 125ccm už držitelům řidičského oprávnění sk.B , by byla logickým krokem. Pokud ještě zvážím jaká klientela si motocykly/skútry pořizuje, zamýšlím se nad tím, kteří zákazníci jsou pro vás lepší? Zákazník, který v prostorách obchodního domu vysedává, obtěžuje ostatní nakupující a koupí si cigarety a žvýkačky, nebo ten který přijede, zabere polovinu místa na parkovišti co auto, a odveze si za hodinu nákup za 1500kč a bude se k Vám vracet pravidelně každý týden. Jistě pochopíte, že pokud takový zákazník přijede a vidí hned na parkovišti značku nejste vítán, může být maličko rozhořčený.

Možná to není úplně slušně napsané, ale byl jsem vážně rozhořčený :) ...nicméně za 14 dní mi odpověděl technický ředitel, že je to z důvodu automatické závory která nebere váhu motocyklu, nicméně problém vyřeší a děkují za připomínku. Už jsem se nedohadoval i když celé dva měsíce před tím závora neměla problém ani se 125ccm skůtrem a spokojil se s tím že se dočkám řešení :)
Po návratu z dovolené jsem musel nakoupit a jen co jsem dojel na parkoviště tak jsem zůstal stát a v helmě rohlík :D koukám na krásných 5 nových parkovacích míst jen pro motorky a to stejně daleko od vchodu jako parkovací místa pro vozíčkáře :) ...víc jsem chtít nemohl, rád bych jen dodal že si tohoto kroku vážím a doufám že příští sezónu se tam bude střídat jedna motorka za druhou :)

Závěrem... ...to by jsme ale nebyli v čechách... Parkovací místa bohužel přišla až na studený podzim, takže moc zaplněná nebývají a pak také myslím, že je to u nás zatím rarita než běžný standard, takže potrvá než se všichni naučí. Na mě osobně to zapůsobilo víc než tisíc letáků, už se cítím vítaný . Nicméně se vždy směji když dorazím na parkoviště a vidím kolik plechovkářů si myslí, že přijeli na motorce a tak si vesele zaparkují na vyhrazení místa :D K tomu už vážně není co dodat, možná jen natisknou letáky: "Vážený/á řidiči/ko byla vám přidělena dotace na slepeckého psa, protože jste slepý/á nebo idiot. VYHRAZENO PRO MOTOCYKLY" Ale zde se dostáváme k přehlížení státem, protože, a teď se můžu mílit jakožto lajk, zákon asi nepamatuje na takto vyhrazené místo, jako zákoně platnou značku "parkování pro motocykly" zatím zákon také nemá.
Děkuji za čas věnovaný čtení a přeji hodně štěstí pokud se rozhodnete si také říci o svá parkovací místa :) Buďme vidět :)

jelda-f (10) napsal 28.03.2015 v 09:34

tak to je výborný výsledek ;) ty poslední fotky :D no comment

Piwell (21) napsal 29.01.2014 v 15:09

Waikiki (0) napsal 18.12.2013 v 22:08

Jinak, dobře Ty!

Waikiki (0) napsal 18.12.2013 v 22:00

Je sice zima,ale kdo je to bude v létě odnaučovat. Slepý řidič nepotřebuje zpětná zrdcátka...

pernik92 (163) napsal 18.12.2013 v 20:53

nafotit SPZ-ky aut a poslat na PČR ať to řeší
tohle je vážně na přesdržku

jinak chválím iniciativu a jen tak dál

moucan (6) napsal 18.12.2013 v 20:20

Že by i v česku existoval náznak nějaké schopnosti vyjít vstříc? Já když jedu do Prahy tak to radši hodím na chodník a o moc se nestarám. (Pokud by se objevily takovýhle místa tak je s radostí využiju ale ještě se to sem nedoneslo.) Beru to tak že je lepší uklidit mašinu na chodník do místa kde nikomu nezavází než zadělávat motorkou jedno místo pro auto.

kratop00 (3) napsal 18.12.2013 v 20:06

Já vím proč tam parkují auta. To jsou totiž motorkáři kteří zapomněli, že nejedou už na motorce, ale autem. Takže jsou tam vlastně správně.

• Servis 46000

servis před sezónou 2015: Po překročení hranice 43000 se po loňské Skandinávii chystal velký servis. Kvůli příznivému počasí a servisu hned před odjezdem se nejelo jetě pár kilometrů, než se Fazer zase po 10 měsících d

Vloženo: 04.07.2015
    Uskutečněno: 28.05.2015
  • A jde se ladit forma ;)

Takže dovolená za námi, Fazer opět zvládnul pořádnou porci, a to 9900km za 17 dní, přesto že jsme si maličko ustlali na pískové cestě v Lytvě, proklínali slanou mlhu a vichřici na Nordkappu a počínaje Lofotami jeli kolem

Vloženo: 16.09.2014
    Uskutečněno: 12.09.2014
  • Příprava před dovolenou 32000km

Jak se pomalu u Fazera stává zvykem, bylo 15. července a čekal ho první ze dvou servisů v letošním roce :) Servisu předcházelo pečlivé uvážení co se bude dělat, a co se bude dělat nad rámec servisky :) Na budíku svítil

Vloženo: 01.09.2014
    Uskutečněno: 15.07.2014