Yamaha FZ6 Fazer (2007)

Vlastník Sancho-7935
Vloženo 8.6.2013
Aktualizováno 14.2.2016

Naprosto univerzální motorka, bude se chovat tak jak se od ní čeká a myslím že její největší limity jsou pneu jaké na ni obujete :)
při koupi najeto: 14952km

Motorka koupena od FIRMA:RV moto (Klabava) - Nejlepší možné, už druhá motorka z RV moto, a opět bez chybičky :)

Honda CBR 600F: podstatně hůře sehnatelná ve skvělém stavu, zastaralejší technologie.
Honda VFR 800: bohužel téměř nesehnatelná, kdo má leštěnku tak si jí drží :)

První dojmy - Popravdě jsem v ní duši hledal déle než u ostatních, přeci jen nemá tak nádhernou přístrojovku jako hornet 600 ´03, a z jízdy se na zadek také nesložíte jako po první jízdě na gsxr 750. Ale je pravda zě se vám při rychlé jízdě nesnaží náporem vzduchu utrhnout hlavu, a delší cesty na ní nejsou utrpení :) Je to takový kompromis našel jsem v tom z každého zmiňovaného něco a to je přesně to co jsem hledal :)

Motorku bych doporučil pro - Pro rozdvojené osobnosti :D ...pro někoho kdo chce cestovat, sbalit kufry a odcestovat na tři týdny, poznávat cizí země, uhánět krajinou a přesto mít pocit lehkosti, souznění a radosti z každého km. Ale zároveň se mu ježí chlupy když vytočí přes 10 000ot., přehazuje motorku v serpentinách, v zatáčkách chce položit koleno a zažívat delší dobu pocit že s touhle motorkou může být lepší a lepší...

Doplňky na motorce - Padáky LSL, originál plexi, hustější olej do vidlí, menší pastorek (15 místo 16), zásuvka na USB.

Než si přečtete mé první dojmy, musím napsat pár vět po první sezóně a ujetí něco přes 15.000km. (Fazer najeto 29532km)
Předně, ještě mě to neomrzelo, letos jsem seděl v sedle prakticky při každé volné chvíli a pokaždé přijel domů s nadšením dítka které má novou hračku. S každým drobným zlepšením sebe sama je souhra s Yamahou lepší, pocit z jízdy jistějští a jízda samotná jednodušší :) ...jestli jsem zprvu psal že se ovladatelností nemůže rovnat s Hornetem, na konci sezóny už nejsme daleko od GSXR-750 K3 :) ...a pořád je kam jít. Je důležité přizpůsobovat pružinu zatížení a počasí, a pokud se dáte tímto směrem začnete objevovat nové a nové možnosti (bohužel nastavení velmi omezené) A cestování, někdy náročné, dlouhé a určitě jsou lepší cestovatelé, ale tady jde o kompromis a při letošní dovolené do Portugalska (8835km za 22dnů) jsem se stejně každou zastávku nemohl dočkat až zase pojedeme...

První dojmy:
Fazer má najeto:16.240km (+1288km od pořízení)
Na otázku proč? ...už jsem to nastínil v prvních dojmech... ...motor z R6, pravda maličko očištěný, ale přeci jen keramická úprava vnitřku válců, titanové ventily, a kované písty, naznačují že motor je předurčený k tomu aby vás uměl zatahat a aby něco vydržel. Když si k tomu připočtu že umí být i celkem pohodlný cestovatel, díky vstřikování se pohybuje někde kolem 4,5 až 5,8l na 100km. Byla to skvělá volba pro plány na dalších pár sezón :)
Jízda je příjemná, Fazer je lehce ovladatelný, podvozek ustojí většinu nerovností i svižnější zatáčky, a i díky rámu je motorka podstatně stabilnější v rychlém průjezdu zatáčkami, než např. Hornet. Jedné věci si dost cením, a to toho jak jemně umí Fazer dát najevo že máte ubrat, ať už jde o studené pneu, štěrk a písek v zatáčce, nebo jakékoliv další nástrahy na našich silnicích. Nijak to neděsí a přesně víte co se děje :)
K motoru toho bylo napsáno všude dost, takže napíšu to nejdůležitější :) ...díky vstřikování, můžete využívat celou šíři otáček jsou zde však určitá pásma pro každý styl jízdy. 0-7000 cestovní, 7000-10000 sport a 10000-12500 R6 :D ...síla opravdu nad očekávání, myslím že i dost kvůli převodovce nicméně jak dojdete k 210, začíná sil značně ubývat, a odpor vzduchu vám připomíná že vaše stádo je krůček od maxima, zde přišlo maličko zklamání. Při popojíždení po městě jsem občas zaznamenal zmatení plynu, kdy si ecu nebyla jistá zda dávkovat či nedávkovat palivo a pak přichází jemné cukání, ale na to stačí více otáček. Jinak při průjezdu ostrýma zatáčkama je dobré nemít zrovna přes 10000/min, plyn je celkem citliví a při každém pohybu vám dává vědět od koho je motor mezi vašimi koleny :)
Brzdy, pro ty mám asi dvě slova... ...velice kvalitní, krásně dávkovatelné, jak přední tak zadní, brzdný účinek velice dobrý, při ostrém brždění, možná ne tak ostré jako supersport, ale na druhou stranu se vám hned nestaví na předek když vám tam někdo vjede, ale naopak jde na hranu a pak je to na vás jestli ještě přitlačit nebo ubrat.
Spolujezdkyně zatím chválí :) ...i když při plném otevření plynu úplně nejásá, oproti Hornetovi rozhodně posun kupředu. jen malou výtku pro turistické plexi a to i z mé strany, sice parádně odvádí nápor vzduchu od těla, ale posílá vše s mírnými turbulencemi na hlavu, a pro spolujezdce dvakrát tolik :/ (při rychlosti cca nad 110km/h při vzpřímeném posedu) pokud se zalehne můžete tvrdit že jezdíte o 50 méně a nebude nic poznat :D
Nejmenší radost mám z digitálního budíku, pohled na dvě zběsile se nahánějící ručičky je prostě jedinečný, ukazatel rychlosti je ještě celkem v pořádku ovšem co se otáčkoměru týče, stačí tak na 3z10 bodů, a jakoby si to páni konstruktéři sami nakonec uvědomili, dostanete volbu doplňující funkce místo kilometrů vám bude budík ukazovat otáčky motoru. Tuhle snahu o nápravu oceňuji, a na druhou stranu funkcemi se vážně nešetřilo... ...máme tu: teplotu nasávaného vzduchu, dvojí měření vzdáleností, počet ujetých kilometrů, stav paliva, teplotu vody a samozřejmě hodiny :)
A pochvala na závěr bude patřit zrcátkům, velká, přehledná, a hlavně bez otřesů téměř bez ohledu na rychlost.

peugeot22
peugeot22 napsal 29.02.20 v 07:58 10b.

Pěkná motorka. .Dávám 10.

00Inferno00
00Inferno00 napsal 10.07.16 v 21:58 10b.

Super

Medy16
Medy16 napsal 17.02.16 v 13:00 10b.

Pěkný stroj...

kmeeen
kmeeen napsal 17.02.15 v 15:04 10b.

foksi25
foksi25 napsal 16.02.15 v 21:55 10b.

Paradna masinka.