Yamaha FZ6 Fazer (2007)

Vlastník Sancho-7935
Vloženo 8.6.2013
Aktualizováno 14.2.2016

Vloženo: 19.10.2013, Uskutečněno: 19.10.2013, Stav tachometru: 29015 km, Zhlédnuto: 7x

...včera jsem opět pocítil ohleduplnost našich řidičů... ...abych přiblížil situaci, jedu z kopce po dvouproudé ulici, už skoro projíždím křižovatku když padne oranžová, zatáhnu za plyn, motor zabublá a jde do otáček ještě než projedu hranici křižovatky slyším že najednou točím kolem 12 000. Přestanu se divit když mě to zadek pokopne do boku a za mnou bílí kouř (olej/pneu). Stáhnu plyn Fazer se srovná vše v klidu. Ovšem neklid nastává když před bankou slezu z motorky, která po incidentu podstatně hůře brzdila. Kouknu na zadek a na spz černé tečky (guma to asi nebude, řeknu si) otřu to prstem a mám jasno... to už po kyvce začíná stékat olej, kouknu na podběh a začínám nadávat, celé včetně výfuku za..bané od oleje, obcházím motorku a točím ještě víc, vidlice ostříkané, svody a motor také. Kua minulý týden jsem Tě umyl říkám. Mno nic volám 158, hlásím místo ať vyšlou hlídku ať místo zabezpečí. Po tom co vyberu mi to nedá a jedu to zkontrolovat, kluci už jsou na místě, pokecáme a razím domů... ...tedy chtěl jsem ale sledoval jsem stopu oleje a ejhle v pivovaru na parkovišti kamion odklopená kabina a pod autem rybník. Zastavím vedle a hned se ptám, pán samo sebou nic neví, tak se ptám jestli mu to přijde normální, a jestli mu je zatěžko zavolat to hasičům nebo někomu než se na tom někdo rozvěsí, pak dodám že už je to zařízené, opisuji spz (kdyby byli brzdy na výměnu ať vím kam jít) a po minutce přemýšlení jedu zpět za hlídkou nahlásit kde parkuje (raději jsem to nenechal náhodě, páč znám ty hlášky typu hm kouknem na kamery a když nic tak ho nenajdeme). Vysvětlím jim co a jak a jelikož olej na motorce začíná stékat na pneu a bude kapat na zem, jedu do ruční myčky, kde nechám 200,- nakonec to stejně musím dočistit doma a opěr ošetřit řetězovku, celý nadšený z toho že to dělám poruhé za 6 dní :D ...brzdy stále tupější takže je rozhodnuto, jedu k tátovi do garáže, a jdou dolu a čistit, nakonec čistím i prasátka, a vše čistím když už to je dole ať je to 1A :) ...a když je vše konečně jak nové, navěsím předek, a šroubuju poslední šroub na zadní brzdě a překonávám kroutící momet který je schopen unést a je vyřízeno dnes už to nedodělám

tatíkPé (9) napsal 19.10.2013 v 23:56

Já se přidávám s chválou na Tebe,jsi fajny chlap

istonbike (2) napsal 19.10.2013 v 15:45

No tos měl štěstí žes nelehnul jinak moc díky za upozornění těch kompetentních orgánů a záchranu dalších možná i životů

mastan (0) napsal 19.10.2013 v 10:49

nemyslet jen na sebe to překoná málo kdo, ale pocit že jsi zabránil tomu aby se někdo nedej bože... ani raděj nedomýšlím ...
Přeji všem kola na zemi a šťastný konec sezony

Sancho-7935 (262) napsal 19.10.2013 v 08:47

...vždycky říkám že peníze které padnou za benzín nejsou utracené, je to investice do zkušeností, která se dříve či později vrací :) ...ale jo jít na brzdy při té oranžové tak jsem si na 90% jistý že půjde do boku předek a já si ustelu Nicméně zadek je oki naštěstí od Fazera a Metzelerů jdou info s předstihem a ovladatelnost je suprová, takže se to dalo. Ale představa to neohlásím a pak se na tom někdo vymázne VTF? Bezohlednost.
Jinak všem kdo si ještě užívají letošní silnice co to jde hodně štěstí a kola na zemi

JuraJ (0) napsal 19.10.2013 v 08:35

Tak to máš štestí, že ses nevyválel. Když jsem já naposledy "potkal" olej na silnici, tak to bohužel bylo v zatáčce a ustlal jsem si v příkopě, naštestí mezi stromama.

• Servis 46000

servis před sezónou 2015: Po překročení hranice 43000 se po loňské Skandinávii chystal velký servis. Kvůli příznivému počasí a servisu hned před odjezdem se nejelo jetě pár kilometrů, než se Fazer zase po 10 měsících d

Vloženo: 04.07.2015
    Uskutečněno: 28.05.2015
  • A jde se ladit forma ;)

Takže dovolená za námi, Fazer opět zvládnul pořádnou porci, a to 9900km za 17 dní, přesto že jsme si maličko ustlali na pískové cestě v Lytvě, proklínali slanou mlhu a vichřici na Nordkappu a počínaje Lofotami jeli kolem

Vloženo: 16.09.2014
    Uskutečněno: 12.09.2014
  • Příprava před dovolenou 32000km

Jak se pomalu u Fazera stává zvykem, bylo 15. července a čekal ho první ze dvou servisů v letošním roce :) Servisu předcházelo pečlivé uvážení co se bude dělat, a co se bude dělat nad rámec servisky :) Na budíku svítil

Vloženo: 01.09.2014
    Uskutečněno: 15.07.2014