Moto Morini Corsaro 1200 Veloce (2012)

Vlastník Franco82
Vloženo 30.9.2012
Aktualizováno 15.5.2020

Vloženo: 26.04.2013, Uskutečněno: 26.04.2013, Stav tachometru: 2050 km, Zhlédnuto: 61x

Tak jsem se dočkal a přišly koncovky Termignoni z Itálie. Jedná se o homologovanou variantu v nerez provedení a s karbonovými kryty. Montáž byla vcelku v pohodě, stačí k tomu 9 tříd základky a trocha síly .
Na minulé yamaze jsem měl titanové akrapoviče a musím uznat, že provedení bylo o třídu lepší. Už jenom uchycení tlumivek bylo provedo inteligentněji a člověku stačil imbus. Tady se člověk bez kladiva a zahnutého drátu neobejde (a i ten imbus je třeba).
Jen pro zajímavost: Termignoni váží 2,9kg a originál 3,8kg (vždy jedna roura). Čekal jsem krapet větší rozdíl, ale není to titan a i tak to jsou téměř dvě kila ušetřená hodně vysoko a to se počítá!
Zadek motorky zeštíhlel kromě dvou kilo i opticky a rozhodně Corsaru Termignoni sluší.
Nahrál jsem videa s originálními koncovkami, s termixy s vložkou a s termixy bez vložky. Mikrofon to moc nepobral, nicméně rozdíl tam slyšet je .
Neměl jsem čas to projet, ale mám pocit že bez vložek se tomu nechtělo z volnoběhu a byla tam větší prodleva než se zavřeným výfukem. Motorku projedu jak s tlumivkymi tak bez nich a uvidím rozdíl v průběhu. Bez tlumivek je to ale peklo, paráda! Akce se zadařila

Originální koncovky, ani tenhle zvuk není nejhorší:

To už jsou Termignoni s tlumivkou, žádný extra rozdíl:

No a nejlepší nakonec, dunění bohužel mikrofon zkreslil:

Franco82 (26) napsal 04.08.2014 v 16:04

Já to mám bez ŘJ a očividně to změnu mapy pro otevřený koncovky chce. Pak to samo pojede možná i líp. Někde jsem se dočetl, že je standardní mapa i docela chudá, takže by stačilo doladit na brzdě a i se standadrním výfukem by to jelo krapet líp.
Takže otevřený laufy ano, ale jedině s ŘJ (nebo přehranou mapou) a špuntama do uší

kurd (0) napsal 04.08.2014 v 14:46

Ahoj,
to máš ty koncovky i s řídící jednotkou, originál celý ten setík?
Já to mam i s jednotkou a právě i přijde uplnej opak, toho co píšeš ty :-p s tlumifkama jsem to zkusil a byl sem hodně zklamanej, vůbec to nějak nejelo, bez tlumivek, to je mazec hned od volnoběhu nehledě na zvuk

Franco82 (26) napsal 23.07.2013 v 23:40

Naprd, chce to prehrat mapu nebo nechat zavrene. Je to ucukany a vubec to nefunguje do cca 4 tis. Vykonove s tlumivkami mnohem lepsi prubeh. Jestli to nahore ma o 3kone vic nepoznam. Zato je poznat, ze tomu dole chybi deset (cisla jsou ilustracni, vis jak to myslim).
Ja jezdim s tlumivkami k plne spokojenosti. Zvuk by mohl byt silnejsi,ale otevrene uz to bylo na me moc.

Dillon (0) napsal 23.07.2013 v 23:26

Jo, ještě dotaz, jak se choval motor bez tlumivek při jízdě? Děkuji...

Dillon (0) napsal 23.07.2013 v 23:17

Měl jsi pravdu, naštěstí jsem byl po Tvém varování připraven na cokoliv. Nakonec 800,- za ks, no aspoň, že byly skladem. Koncovky nainstalovány . Moc to holce prospělo minimálně vizáží. Uvidíme co to bude dělat se zvukem, dnes už nechci dráždit sousedy. Ještě jednou díky za užitečné rady...

Franco82 (26) napsal 23.07.2013 v 10:02

Dillon> Mě přišly koncovky taktéž bez grafitových těsnění. Já měl tu výhodu, že originál byly ještě v perfektním, prakticky netknutém stavu. Takže jsem je mohl bez problému použít. Dají se koupit třeba v Motoprestige, kde budou asi i skladem. Nejspíš i v ducati je seženeš. Akorát z ceny ti možná poklesne čelist

Dillon (0) napsal 22.07.2013 v 23:15

Ahoj, děkuji za radu. Koncovky jsem sehnal, ale při výměně jsem narazil na problém chybějících těsnění mezi svodem a koncovkou :´- . Jak ji to řešil? Díky

Franco82 (26) napsal 04.06.2013 v 11:03

Ahoj, koncovky jsem měl z www.ducatial.com, ale byla to jednorázovka že je měli náhodou skladem a nemohli se jich zbavit .
Jinak doporučuju sledovat italský ebay a italskou anonci.

Dillon (0) napsal 03.06.2013 v 18:09

Ahoj, koncovky jsou super . Mohl bych požádat o odkaz na stránky, kde se dají koupit za tuhle cenu? Díky...

dark-demon (13) napsal 29.04.2013 v 23:29

mám koncovky o nějakej ten cenťák kratší, ale velkej rozdíl to asi nebude...dusot jako dusot
veverky padaj a důchodci se na chdoníku děsej do cesty ti jen tak někdo nevleze
ale kredit za ty fotky bude náležet tobě...

Franco82 (26) napsal 29.04.2013 v 09:37

Rozdil v koncovkach bude asi veskery zadny, co se tyce zvuku. Je to jenom trubk, kdyz je to bez tlumivek. Me i tve budou mit presne tu rezonancni frekvenci, pri ktere padaji veverky ze stromu u silnice
Jinak hracicka jsem a kredit za travni nalezi memu tatovi.

dark-demon (13) napsal 27.04.2013 v 14:51

pěknej trávník
ty seš vážně hračička a spisovatel vypadá to pěkně a sem zvědavej jakej rozdíl bude v mejch a tvjech koncovkách

Delta (6) napsal 27.04.2013 v 14:29

Dave27 (12) napsal 27.04.2013 v 12:55

Nádhera

• Konečná

Uf, tak jak to popsat?! Došlo i na mě a pořád se mi nedaří se s tím nějak srovnat. Vždycky když jsem jezdil na motorce, předpokládal jsem, že ostatní mě chtějí zabít. Když jsem jel po hlavní, koukal jsem jestli to auto

Typ: Havárie
    Vloženo: 08.08.2017
    Uskutečněno: 26.06.2017
  • Hromadný monstrózní sraz Moto Morini

Zadařilo se a dlouho plánovaná akce padla na sobotu s výborným počasím. Sjely se nás čtyři kusy, což akusticky odpovídá průměrné bouřce. Sice cesta byla lehce štěrkatá, ale šlo hlavně o to se setkat a potlachat o společn

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.06.2013
    Uskutečněno: 15.06.2013
  • Vyjížďka s nedobrovolnou procházkou

Včera ráno jsem si vzal mašinu na cestu do práce a domů jsem jel jako vždy "zkratkou" . Trasa byla Žatec->Praha->Karlštejn->Křivoklát->Rakovník->Žatec U Karlštejna je pořád na silnici dost bordelu a jak tak jedu z k

Vloženo: 19.04.2013
    Uskutečněno: 18.04.2013