Jawa 350/640 (1995)

Vlastník expert217
Vloženo 27.1.2013
Aktualizováno 14.10.2013

První údržba po 18. letech

Vloženo: 04.04.2013, Uskutečněno: 04.04.2013, Stav tachometru: 21000 km, Zhlédnuto: 5x

Zima je dlouhá. Motor na GO a zimní prázdniny v plném proudu. Nezahálel jsem a hned běžel pro nové šrouby a díly. Motorka je tedy rozebraná do posledních asi 30. šroubků a matic tak, aby držela na stojanu a abych se dostal ke všem důležitým dílům. největší překvapení bylo ukryto v pravém ramenu vidlice. Při rozebírání z toho tekla doslova rozpuštěná čokoláda. Po zralé úvaze jsem také s pomocí přátel odborníku vyměnil ložiska v předním kole, která měla axiální vůli snad desetinu. Poté jsem z obavy jak bude vypadat zadek hrdinsky přistoupil sám k taktéž jejich výměně. Teď jsou tam v kolech ZKL 6302 2RS a v rozetě nějaké japonské 6205 2RS. Takže by se tam neměl dostat bordel. Ještě jsem zjistil ,že ta motorka se snad kutálela ze svahu či co. Byl jsem sice při koupi upozorněn,že byla bývalým majitelem položena na zem při pádu ze stojanu. To je divné že na jedné straně je ohnutý držák přední stupačky a na druhé zase řidítka. Ostatně údržba se na motorce po rozebrání ukázala jako velice opomíjený prvek.

• Příběh koncovek pokračuje.

Poté co se začali rozpadat upravené originální koncovky, bylo nutné řešit obnovu. Připadá mi to jako nekonečný příběh. Z časových důvodů a náročnosti obnovy originálů, sáhl jsem zbaběle po koncovkách od TK Moto. Nejprve

Vloženo: 15.05.2017
    Uskutečněno: 15.05.2017
  • Výfuk z plechovky.

Co potřebuješ: 1) Hliníkový plech tl. 1mm, 1x1 m (bo míň ti neprodaj) 2) 15 cm hliníkového profilu 30x3 3) síťovina 4) vata do 2T výfuků 5) raznice 8mm 6) silikon na motory ( používám černý od Liqui Moly) 7) tr

Vloženo: 05.03.2016
    Uskutečněno: 05.03.2016
  • Výroba držáku pro foťák.

Čas od času je dobré si zaznamenat nějakou tu zatáčku nebo cestu. Všem známe GoPro je sice hezké, ale jít do krámu, nechat tam 8 papírků, jít domů, nasadit, zapnout a natáčet 300 po dálnici je pro mě moc jednoduchá zále

Vloženo: 05.11.2014
    Uskutečněno: 05.11.2014