ČZ 250/471 (1975)

Aktualizováno 8.3.2022

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 41 záznamů

mirocz
mirocz napsal 28.04.22 v 17:28 10b.

Zdravím, moc pěkná motorka, jako by vyjela z fabriky. Pořídil jsem si jí také k renovaci. V TP mám barvu červená, černá. Potřebuji přepsat barvu v TP, uvádí se světle - tmavě zelená a černá? Předem děkuji za odpověď.

Mám originál novou nádrž v té barvě a ostatní díly upravím do té samé barvy (světlá a tmavě zelená).

Targus
Targus napsal 08.03.22 v 20:05 10b.

Parádní motorka, po které jsem v mládí marně toužil, nesplněný sen...
A ještě hezčí příběh.
A nejlepší je tvůj přístup k životu. Život bez mobilu a sociálních sítí vůbec není špatný. Udělal jsem to taky tak. Z mobilu používám akorát svítilnu. Kdo má potřebu se mnou mluvit, ať mne navštíví.

milantc
milantc napsal 08.03.22 v 17:29 10b.

GHM
GHM napsal 21.11.21 v 20:29 10b.

Krasne moto nech ti robi este dlho radost!

Marty68
Marty68 napsal 15.05.20 v 15:51 10b.

Toto je nejhezčí příběh , co jsem na motorkářích četl. Přeji hodně zdaru nejen s motorkou.

Baloun.x
Baloun.x napsal 19.12.18 v 12:51 10b.

Moc pěkný čeče.Už pár veteránů mám,ale samý kulaťoučký,250 číza by se mi líbila,ale takovej příběh asi neseženu.

JawaFanatik
JawaFanatik napsal 07.11.18 v 11:27 10b.

Krasa

Bjorni
Bjorni napsal 29.03.18 v 11:57

Tiez som ju volakedy mal. Este som bol na skole, kupil mi ju tatko (on mal povodne taku istu, takze sme ich mali doma dve). V tom case som sa vozil vecsinu len po okreske a po vynohradech (lachky teren) - to bola super masina, pekna mala a lahko ovladatelna. Pri mojej vahe trosku leniva. Kamos mal CZ 175 sport a vzdy ma predbehol -aj ked sme si vymenili motorky. hold, mal o 20 kg menej a pri tom vykone to je poznat.

Ale inak super motorka. Jedina jej nevyhoda bola, ze sa stale nejak rozladovalo zapalovanie a bolo sa v tom treba stale rypat. Ale nie vykon, ani pohodlie ma k nej tiahlo. Ta motorka mala cosi do seba, co neviem pomenovat.

Potom tatko tu svoju predal, mne sa narodili decka a odisiel som z domu a na motorke som sa previezol len velmi vynimocne. Najhorsie bolo, ked som sa raz dozvedel, ze predal aj tu moju (technicky boli jeho obe) - lebo vraj len zavadzala. Od vtedy som na motorke nesedel a to je viac ako 10 rokov. Az teraz decka pomali odrastaju, tak som sa rozhodol vratit k jednej stope, ale teraz volba padla na nieco praktickejsie (Honda NC 700X), mam ju mat doma do dvoch tyzdnoch, sakra uz sa neviem dockat.

A co sa tyka mojej 250-tky - jej cena je momentalne pre mna nepochopitelne vysoka, a ked si spomeniem na ten konfort lievat vzdy olej do nadrze a podobne, tak asi uz nie. Nemysli si, ze mam nieco proti tej motorke, lebo to iste nemam. Je super a mam k nej isty vstah, ale chcem si ju uchovat v pameti tak, ako som to zazival volakedy a ako si ju pametam, lebo tie pocity boli iste ine, ake su teraz deformovane sucasnou dobou.

Zelam vela dobrych kilometrov a podla jej konstrukcie verim, ze bude v rovnako dobrej koncicii este aj o dalsich 40 rokov.

motovlk
motovlk napsal 14.02.17 v 21:45 10b.

Pěkná Číza a fajnovej příběh k tomu . Do čtení jsem se pěkně ponořil a potěšilo mě , že jsou ještě takový fajn lidi .

čz475
čz475 napsal 03.02.17 v 16:28 9b.

Pro mě nostalgie, vyjezdil jsem si na ní v roce 1988 "A"

s4r
s4r napsal 22.10.16 v 21:03 10b.

Pecka, pecka, pecka!!!

JokeJack
JokeJack napsal 04.07.16 v 22:50 9b.

Je krásná je to prostě číza. Ted o té 471 přemýšlím.. mám jen dvácu a kurňa to už nestačí

FrantišekSmolíček
FrantišekSmolíček napsal 05.01.16 v 20:16

Přátelé, děkuji vám za chválu. Prohlédl jsem také vaše stroje. Jsem rád, že je nás bláznů opravdu více. Přeji vám všem hodně pohodových kilometrů a hodně úsměvů na vašich tvářích, když se sem tam (zvláště teď v zimě) chodíte pokochat dívat do svých garáží na své plechové krasavice. Mějte se fajn

rolnik22
rolnik22 napsal 15.12.15 v 17:21 10b.

SUPR MOTORKA, Taky ji mám, zrovna ji trochu opravuju, ale o sezoně by jsme se mohli potkat. jsme skoro sousedé. A podobný příběh s dědečkem jsem prožil těsně před rokem a mám z něj Čízu 175 Sport,

raindog81
raindog81 napsal 27.11.15 v 18:16 10b.

Krásná motorka, krásnej příběh a navíc literární talent... závidím

Kubeja
Kubeja napsal 03.09.15 v 21:09 10b.

Tak to je super story, hodilo by se připojit fotku tebe a dědy, sepsat z toho článek a poslat redakci motorkari.cz aby to viselo na titulní straně

Jsem rád, že takovejch magorů jako jsi ty a já je víc, nikdo jinej tohle neocení. Úplně cejtím tu tvoji euforii, zažil jsem to několikrát, proto mám doma taky ke třiceti čsr motorek

Je dobře, že se dostala do dobrých rukou..

Pavik
Pavik napsal 19.07.15 v 11:54 10b.

Moc pěkná motorka

bagr05
bagr05 napsal 06.05.15 v 14:49 10b.

Super stroj a krásnej příběh

MasterX
MasterX napsal 28.04.15 v 23:13 10b.

Nádhernej Smolík! Takového vítr do mé garáže ještě nepřivál, takže se musím spokojit s o něco menšími jednoválcovými sestřičkami.
Super čtení, krásnej příběh, tak si jí važ a uchovej ji minimálně dalších 40 let...
Třeba se někdy na Boleslavsku potkáme, jsem rád že tu podobných nostalgických strojů přibývá...

Knedliik
Knedliik napsal 26.04.15 v 13:10

Paradni motorka. Preju spoustu stastnych km. Super popis.

TondaBenda
TondaBenda napsal 25.04.15 v 11:09

Krásna motorka a krásny príbeh. Prajem veľa šťastných kilometrov.

koudelka_v
koudelka_v napsal 25.04.15 v 09:46

Dlouhé, ale pěkné čtení...a také jsem si myslel, že se v příběhu opět objeví ta Zetka z autoškoly... Jinak motorka je pěkná, není nad originální stav. Hodně spokojených kilometrů přeji!

husatko
husatko napsal 25.04.15 v 08:29 10b.

krasne a dojemne, proste stastie, ktore sa len tak neskonci. tiez som zachranil masinku, peraka, ale to vobec nebolo take poeticke, bolo to z pazurov teenage burana, ktory si ju nevedel vazit. vztah k nej mam ale rovnaky, kym budem moct jazdit, alebo niekto blizky v rodine, nikdy ju nepredam a ak nebude komu ju posunut, pojde z domu podobnym sposobom ako som sa tu docital, cize bude vyberove konanie.

PayazZ
PayazZ napsal 24.04.15 v 17:51

Celou dobu sem čekal že je to přesně ta z autoškoly 10 b

VGT
VGT napsal 24.04.15 v 15:57

Krásný kup. Nezávidím, přeju Ti to. Už jen tím, že nepojmenováváš motorku ze Strakonic tím dilentantským názvem Čezeta (to přeci byly jen a pouze skútry). Motorky se tehdy nazývaly vždy jen Číza, Zetka anebo Čé-zetka. No a také jsem na ni (471) v minulém století jezdil v autoškole. A taky byla zelená
Mně se též povedl vloni kup jiné nezbastlené Čízy, která čekala 32 let odstavená v garáži -- a vyhrál jsem "výběrové řízení" podobně: majitele jsem zaujal svým fandovstvím. U prodeje byl tehdy dokonce i otec majitele ... Tak ať nám ty Čízy pěkně jezdí

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 24.04.15 v 08:46 10b.

deset bodu

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 24.04.15 v 08:46

pěkná. závidím

MARTlN
MARTlN napsal 24.04.15 v 08:43

Zajimavy popis👍 by me zajimalo kam v republice ten typek na ty motorce jel, kdyz to ma z Prahy 500km. Jezdim hodne, ale 500km jedine Slovensko, Polsko, Nemecko, Madarsko, Rakousko nebo tak neco.

Pudas
Pudas napsal 24.04.15 v 08:24

Krásná mašina s historií.

FrantišekSmolíček
FrantišekSmolíček napsal 24.04.15 v 08:09

Chlapi, díky moc za chválu. Mám radost, že se vám motorka líbí. Nijak do ní nebudu zasahovat, páč ta leštící euforie mi taky připadá mimo, takhle naleštěné ty motorky v originálu nikdy nevypadaly (zvláště lak byl polomat). Přeji vám všem hodně pohodových kilometrů. Už se nemůžu dočkat, až se budeme na silnici zdravit, jak je to u riderů zvykem. Postupně budu přidávat další povídání, páč toho mám na srdci hodně.
Po "Radek2107": Doufám, že se u Mladé Boleslavi někdy potkáme. Jo a do té Zetky určitě jdi a to co nejdříve, protože jich opravdu už moc není (které by za to stály). Bral bych ČZ 175/477 s kterou také mám zkušenosti. Je to nezmar a parádní svezení a výkonový rozdíl je nepatrný.

frbandit
frbandit napsal 23.04.15 v 22:39

Moc pěkný , hlavně ta historie, víc takových...

MichalXT83
MichalXT83 napsal 23.04.15 v 21:15

Moc pěkně napsané, hodně štastných km přeju

Radek2107
Radek2107 napsal 23.04.15 v 20:04

Mladoboleslavsko? To doufám, že tě potkám osobně, také pokukuji po nějaké ČZ, nostalgie. Ať ti to jezdí.

fantomasbike
fantomasbike napsal 23.04.15 v 17:55 10b.

Abych nezapoměl tak za deset!

fantomasbike
fantomasbike napsal 23.04.15 v 17:54

Super.Dobré počtení a krásná motorka.Mě se líbí že si z toho neudělal leštěnku.Jako nový lak a spousta chromů.Paráda

milda65
milda65 napsal 22.04.15 v 12:49

Nemám slov - prostě je to Kráska. Tak ať dělá i při svém věku jen radost.

Dolin
Dolin napsal 22.04.15 v 10:10 10b.

Krása pohledět!

Zick
Zick napsal 21.04.15 v 22:48 10b.

elstrem
elstrem napsal 21.04.15 v 21:03

Pekna,taky bych ji hned bral.

DejvGSR
DejvGSR napsal 21.04.15 v 20:48 10b.

Nádherný stroj. Už se nemůžu dočkat na další povídání. Strašně rád bych se na takovém stroji svezl, snd se někdy poštěstí. Tak hodně šťastných km a příjemné chvíle při renovaci.

Kreuz88
Kreuz88 napsal 21.04.15 v 16:16

Nádhera sám mám dvě 471 tak vím co je to za poklad...superbike tehdejší doby. Tak ať to jezdí ,-)