Suzuki V-Strom 800DE (2023)

Vlastník Suziik
Vloženo 1.8.2023
Aktualizováno 14.9.2023

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 38 záznamů

Michal21
Michal21 napsal 01.05.24 v 13:50

Ahoj, testoval jsem 800 RE a DE, to lupaní ve spojkové pačce jsem taky u obou cítil. Jen při podřazování ale né pokaždé. Vyřešil jsi to nějak?

Suziik napsal 16.10.23 v 11:53

Ad Grimaudus> Jsem rád, že to někomu pomůže
co se týče hmotnosti, v TP je pohotovostní hmotnost 230 a provozní 430, tedy nosnost 200kg. Ve dvou jsem jel zatím jen se synkem (50kg). Motorka samozřejmě nezrychluje jako osazená jen řidičem, ale myslím, že na pohodové cestování to stačí. Jako jasně, pro časté cestování s plnou zátěží by to chtělo nějaký větší objem motoru, pro nějaké super zrychlení.

Grimaudus
Grimaudus napsal 14.10.23 v 11:44 10b.

Ahoj, super recenze, díky za to. Spousta užitečných informací. Také koukám, jestli bych šel do transalpa nebo do tohoto stroma. Zkoušel si na tom jet i ve dvou? Případně jaká je maximální nosnost moto? Přijde mi, že normálně tohle úplně nikdo moc neřeší a ve specifikacích většinou není uvedeno (alespoň na ofiko webu). Pokud jsem to přehlédl v textu, tak se omlouvám. Zajímá mě to z důvodu, jestli bych na to příležitostně mohl posadit i manželku a ještě nějakou bagáž :)
Neuvažoval si třeba i o Tuareg 660? Po tom také pokukuji, že by nějaký mírně ojetý s trochou výbavy nemusel být úplně k zahození.
Díky

Suziik napsal 18.08.23 v 14:27

Ad zzzmrzlinar> Nemysím, že to je konzervativní, jen máš jiný způsob cestování. Moc pěkně na toto téma diskutují kluci tady na motorkářích v podcastu https://1url.cz/RuwQz doporučuji poslechnout.

Testů a recenzí motoru, podvozku... je už dost a od povolanějších, než jsem já. Proto jsem se zaměřil na detaily, které jsem nikde nenašel, a přitom sám hledal.

Motorku používám hlavně na delší trasy na moto-dovo. Tedy celý den v sedle. A z toho plynou moje postřehy
- tempomat, sám jsem ho nikdy neměl, ale když jedu v partě dálniční přesun, kde ho jako jedinej nemám, nikdo nechce jet za mnou, protože nemám stálou rychlost.
- rychlonabíjení, na dlouhých cestách používám navigaci v mobilu. V případě pomalého nabíjení je spotřeba telefonu větší, než nabíjecí výkon a tedy po dopoledním ježdění mám telefon na 20%

V rozhovoru https://1url.cz/huwQp Sršeň říká, že vlastně nové motorky nemají chybu... Ale já nějakou našel, tak jsem to sem naprášil

zzzmrzlinar
zzzmrzlinar napsal 18.08.23 v 13:22 10b.

Vždycky si říkám že jsem konzerva a starej pes, když na motorce nepotrebuju tempomat natož pak rychle nabíjení mobilu ?

intuic
intuic napsal 14.08.23 v 16:21

Ahoj, díky za perfektní test, takových by mělo být víc. Já na svou Suzuki V Strom 800 teprve čekám, snad tento týden. Pokud ty padáky H-B nemáš ještě objednané, doporučuji padáky Heed, měl jsem je na Tenerce, jsou hodně oblíbené a hlavně skladem, na stromku je budu mít taky...https://padaciram.cz/cs_CZ/c/V-Strom-800-DE/182

puod
puod napsal 10.08.23 v 07:52 10b.

Super popis, mám prakticky stejné myšlenkové pochody jinak super motorka , a taky jediná u Suzuki, kde to nový světlo vypadá ok, i ta 1050 je hodně lákavá, asi začnu pomale šetřit

vopák
vopák napsal 08.08.23 v 12:16 10b.

Novej strom vypadá na povedenou motorku..pěknej je

SZCZ
SZCZ napsal 08.08.23 v 11:50 9b.

Suziik napsal 05.08.23 v 11:44

Ad Cormac hele to nedokážu říct. Na Ténére jsem nejel, jen seděl a se Stromem jsem se do terénu ještě nepouštěl. Čekám na H&B padáky, zatím je nemají na skladě. Testů a srovnávaček už je mraky a tam říkají, že to znát není. Ted nový strom vyhrál Alpen Master 2023, tak snad i váhu brali v potaz

Cormac
Cormac napsal 05.08.23 v 10:23 10b.

Jestli někdy brzo budu měnit svou Tenere 660 Z, tak nejspíš za tu novou, ale sakra tenhle V Strom se mi tak líbí, že by by překonal i můj "autismus" k Yamaze. Jediný přemýšlím, těch pár kilo navíc co má V Storm, jak moc to je znát.

PAVY
PAVY napsal 04.08.23 v 23:21 10b.

byl jsem vyzkoušet, 800 se povedla

horak.r72
horak.r72 napsal 04.08.23 v 18:51 10b.

Jen víc Stromů do lesa ... . Ať slouží jen a jen k radosti a vždycky kolama dolů . R

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 04.08.23 v 18:25 10b.

tapec
tapec napsal 04.08.23 v 15:45 10b.

Ahoj všem.
Rád bych se také podělil o první dojmy po svezení na novém V-Stromu 800DE.
Vlastním pár let Suzuki V-Strom 650XT, no a začínám pokukovat po něčem malinko výkonnějším.
Objednal jsem se na zkušební jízdu v K2moto na Hondu Transalp 750 a hned po na Suzuki V Strom 800DE, kde prodejce Suzuki sídlí ve stejné budově. Všem, kdo se rozhoduje mezi těmito stroji, tuto přímou konfrontaci vřele doporučuji. Domluvil jsem si po dvou hodinách na každém stroji, abych měl možnost je trochu poznat. Transalp ve mě zanechal vcelku pozitivní dojmy. Lehká a obratná motorka, snadno ovladatelná, spojka lehounká, brzdy perfektní, tužší podvozek bez možnosti nastavení,
na polňačce se krásně vodila, větrný štítek byl na testovaném modelu vyšší oproti standartnímu,
tudíž krásně odváděl vzduch. A teď ten motor. Spodek opravdu slabej, střední a horní pásmo jsou dobrý.
Kolem čtyř a půl tisíc začíná šlapat a jede. Jsou tam cítit vibrace do stupaček, ale dá se to přežít.
Po dojezdu jsem si říkal, zda to stojí za to uvažovat o změně stroje. Nebyl jsem o tom nijak přesvědčený.
Přesun do Suzuki na V Stroma.
Výjezd z parkoviště na silnici, první metry, ten zátah bože, málem jsem vyjel z rukavic. Nemohl jsem se dočkat, až budu za Prahou. Ten motor je prostě skvělej. Spodek, střed, vršek, je tam všechno a ve spojení s quickshifterem je to silně návykový. Jezdil jsem tam, zpět, a znova a znova. Nechtěl jsem ji vrátit. Brzdy super, spojka také lehce, štítek za mě na výměnu, připadal jsem si, jak na naháči. V terénu krásně pluje, podvozek je nastaven do měkka, je stavitelný, takže lze přitvrdit. Mírné vibrace nad 5tis. také.
V porovnání s Transalpem je to taková dospělejší motorka, ale jak říkám, je to můj subjektivní názor
a to přímé porovnání rozhodně doporučuji všem.
Já mám vybráno, Dan.

Bobeš55
Bobeš55 napsal 04.08.23 v 10:10 10b.

Stosi
Stosi napsal 03.08.23 v 21:45 10b.

řeším stejné rozhodování mezi Hondou a Suzuki, počkám na další recenze Suzuki, o Hondě toho je již psáno dost. Tak ať slouží a najezdíš pohodové kilometry bez problémů

biosák
biosák napsal 03.08.23 v 19:01 10b.

MartinXL650V
MartinXL650V napsal 03.08.23 v 12:47 10b.

Moc pěkná motorka, parádní barevná kombinace a Suzuki byla kdysi moje první velká (takže značka je zapsaná v srdci napořád )
Myslím, že o V-Stromu-DE ještě uslyšíme, je to zajímavá volba. Přeju hodně spokojených km !

Michal21
Michal21 napsal 03.08.23 v 12:12 10b.

Souhlas, tahle barva je super. Čekal jsem na první registrace. Taky se rozhoduji nad náhradou za starého Transalpa. Suzuki musím vyzkoušet.

KaMo_cz
KaMo_cz napsal 03.08.23 v 09:38 10b.

Díky za recenzi. Taky mám TA a chtěl bych zase TA, ale jsem nahlodán, zda Stromek nebude lepší volbou.
Časem to prosím doplň o postřehy z provozu.

callowsick
callowsick napsal 02.08.23 v 20:45 10b.

Super

Pedl
Pedl napsal 02.08.23 v 15:25

Hmm no ze začátku bych určitě měnil olej častěji a pak by se vidělo podle doporučení / ověření.

Dr_DUS
Dr_DUS napsal 02.08.23 v 08:40 10b.

Díky, super recenze

Kybergreg
Kybergreg napsal 01.08.23 v 21:53

Proč je v anglickém návodu servisní interval 6000 km a v českém 12000 km? Není ten anglický určen pro USA? Pak by to dávalo smysl, bo amíci používají horší (a tedy levnější) oleje a mění je častěji.

Suziik napsal 01.08.23 v 19:45

Ad Kabčo - to je omyl. Anglický návod, který jsem dostal s motorkou, opravdu říká, že je servisní interval 6000, ale český, který jsem obdržel s COC, udává pro náš trh 12000 km. Zároveň je na motorku prodloužená záruka 4 roky.

Kabčo
Kabčo napsal 01.08.23 v 19:29

Pekný mohuntý bajk, škoda toho servisného intervalu 6000km

Suziik napsal 01.08.23 v 15:17

Ad Fyro - já jsem spokojený, fouká, ale tak příjemně je ale pravda, že zatím jsem si nezvednul o jednu pozici plexi, což jde, ale nářadí na motce (jeden imbus, křížový a plochý šroubovák) na štelování nepasuje. ...a já si zatím nikdy nevzpomenu vzít si svůj
Ad Millis21 - centrál je origo, cena bez montáže 6500,-

millis21
millis21 napsal 01.08.23 v 14:51

Parádní stromek Taky jsem vyzkousel na pul hodky a uplne neco jineho nez soucasna 650XT (hlavne odpruzeni a rychlorazeni). Uvidime pristi rok a treba bude vymena. Na kolik vysel ten cetralni stojan? To je original?

Fyro
Fyro napsal 01.08.23 v 14:25 10b.

Tuhle barvu bych taky volil. Jak funguje Aerodynamika? Nedělá nějaký turbulence
do přilby a tak?

Vaclavikmiva
Vaclavikmiva napsal 01.08.23 v 13:33 9b.

Gratuluji ti k novému Stromu
Mám po 650 už dva roky 1050 a maximální spokojenst. Kdyby byla 800 v době kdy jsem velkého Stroma kupoval kdoví jak by to dopadlo. Ty motorky poskytují maximum za svojí cenu, navíc dlouholetá spokojenst s prodejcem a servisem ( kupoval jsem ve Vrbovce jako ty ) užívej a někdy se třeba potkáme

Pedl
Pedl napsal 01.08.23 v 10:40 10b.

Gratulace k dobrému cestovnímu stroji Jo tuhle barvu bych asi taky volil. Škoda, že nedělají podobné barvy jako u 650tek, moc žluté na můj vkus, třeba příští ročníky...

Karlos31
Karlos31 napsal 01.08.23 v 10:31 10b.

Jel jsem na tom a je to dobrý, tak ať slouží

Guga
Guga napsal 01.08.23 v 08:38 10b.

Nejhezčí Stromek 800

RomanHA
RomanHA napsal 01.08.23 v 08:32 10b.

Moc pekna, davam plnej

Je to jedna z motek, o ktere uvazuji v pristim roce jako doplnek k CRF300 Rally na delsi cesty ve dvou.

Zatim je to muj favorit, pac pochybuji, ze zene bude vyhovovat posed na T700 (to by pak mozna slo CRF do Sveta), TA se mi nelibi, a nove KTM 790 Adv 2023 jeste stale u nas neni (a kdyz jsem tu cetl o ruznych problemech predchozi verze, mam obavu po presunuti vyroby do Ciny).

Toz at slouzi

31081
31081 napsal 01.08.23 v 07:30 10b.

V té barvě je moc hezká

Davcoun
Davcoun napsal 01.08.23 v 06:26 10b.

Doufám, že se osvědčí, mám ji také ve výběru

Sema
Sema napsal 01.08.23 v 02:53 10b.

Jo, ta barva tomu sluší. I jinak parádní stroj. Tak ať dobře slouží.