Honda XL 700V Transalp (2009)

Vlastník Jenick
Vloženo 7.11.2020
Aktualizováno 28.10.2023

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 29 záznamů

Janek_Bzenecký
Janek_Bzenecký napsal 31.03.24 v 15:10 10b.

Nejlepší uživatelská recenze, jakou jsem kdy četl a to včetně těch zahraničních. Fakt velmi čtivě psaný text.

Honza-K
Honza-K napsal 08.12.21 v 14:33 10b.

Nádhera, naprostý souhlas s komentářem níže. Pokud se aspoň trochu neživíš jako spisovatel, měl bys...

Wondřej69
Wondřej69 napsal 12.01.21 v 12:40

Ahoj. Tvůj článek mně hodně pobavil. S pasáží o Baworákách máš úplnou pravdu. Já se kokot zbavil parádního Transalpa (97) a nechal se ukecat zbytkem party na Géeso (vzhledem k financím 1100) ...a asi to zase vyměním ...asi za 700 TA. Mám ho tři roky, je dobrej ...ale né pro mně...
Napiš ňákou knižku a pošli mi ji ..dobře se čteš

P411Y
P411Y napsal 23.11.20 v 15:59 10b.

Toxxim
Toxxim napsal 19.11.20 v 20:02 10b.

aldahonda
aldahonda napsal 17.11.20 v 19:13 10b.

Skvěle napsaný příběh, trochu jsem se v tom sám našel, jen z BMW jsem vyzkoušel pouze 650 gs...
Protože mám úplně stejnou motorku a mám ji rád, dávám 10b a přeji hodně šťastných km bez nehod!

Myschan
Myschan napsal 15.11.20 v 17:49 10b.

Chlape díky za počteni, to nemělo chybu. Možná bych jen upravil, že všichni skončíme na cenduru, nebo na skútru, ale hlavně pořád v jedné stopě. Ať se daří a za 10b. Zasloužíš si je

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.11.20 v 23:19 10b.

Hockdon
Hockdon napsal 14.11.20 v 17:15 10b.

Děkuju za super literární zážitek Navíc jsem naprosto stejný fanda tohoto stylu svezení

Vlnič
Vlnič napsal 14.11.20 v 13:22 10b.

Jako docela jsem se pobavil a ještě víc mě pobavily ty dvě rekace majitelů BMW níže , sám jsem právě prodal GS 800, které jsem měl 3 roky a tahle příslušnost v "klubu" je něco co mi fakt chybět nebude.
TA 700 jsem měl 5 let a 32 tis km, takže fakt vím jakej je. Pohodová motorka na takové to "žvýkání" po Evropě, jak někdo kdysi napsal v nějakém komentu.
Osobně bych dopřál nějakou investici podvozku, ale to už je na uvážení každého pilota. Užívej si ho

puffybodie
puffybodie napsal 12.11.20 v 11:13 10b.

Jednoznacne za to rozepsani se. Autor je talent na psani, ale hlavne se clovek neco i z recenze dozvi a neni to jen tri vety a pak 10 let nic.

FilipTenere
FilipTenere napsal 12.11.20 v 09:29 10b.

Díky za vtipný čtení! Moc jsem se u toho pobavil

Na koně se vykasli a užívej cendura a svobody s tim spojené. Hodně stastných km!

Maverik232
Maverik232 napsal 12.11.20 v 08:38 10b.

jezev
jezev napsal 11.11.20 v 22:17 10b.

Rollins
Rollins napsal 11.11.20 v 22:10 10b.

Článek mě pobavil, i když proč ne BMW bylo trochu zdlouhavé. Přeji mnoho spokojených a radostných výletů s fajn návratem domů.

Brabuš
Brabuš napsal 11.11.20 v 21:44 10b.

Musim říct , že jsem se už dlouho takhle nepobavil ? Podle mne velmi pěkně , vtipně a výstižně napsáno. Ať slouží ? Brabuš

Stanooo
Stanooo napsal 11.11.20 v 17:29 10b.

Dobrý literární počin. O samotné motorce jsme se nedozvěděli skoro nic (proč taky, když ji za těch třicet let skoro každý zná) ale za ten fejeton dávám 10.

Destroyer
Destroyer napsal 11.11.20 v 08:49

Niesú všetci rovnakí, vďakabohu.
Sedlal som všetky generácie TA a musím priznať, že najlepšia je 600 a keby bola 650 rovnaká hmnotnostná kategória, bolo by to stále ok. Bohužiaľ 700 mi vôbec nesadla a považujem ju za najhoršie cenduro na trhu. O tom koľko čo stojí zistíš keď budeš chcieť na TA700 nastaviť ventily, pretože kvôli šetreniu, pre ktoré je Honda tak známa (a sú v tom najlepší, ako "ošidit" svoje motorky už 20 rokov!), tam nespravili ani kontrolný otvor, tak ako na TA600/650 alebo AT750
No každopádne zlá motorka to nieje, takú okrem J350 nepoznám :DD Ovšem hádzať majiteľov BMW do jedného vreca je už trošku silná káva. Tá motorka je určite zodpovedná za jeho povahu Ale čo už, dnes je taká doba, kedy ľudia radšej hľadajú rozdiely akoby hľadali spoločnú reč. Tak hlavne veľa šťastných kilometrov.

spike-cz
spike-cz napsal 11.11.20 v 07:46 10b.

Teda nevím, kdo ten román avizovanej v první větě dočte do konc, ale mne to pobavilo. Akorát dvě věci, i Alp má duši, byť takovou ... japonsky sterilní... a druhá věc, ta barevná kombinace je po zlaťákovi asi druhá nejlíbivější...
Tak kolama dolů a třeba někdy na viděnou na sraze transalpů!

Anti
Anti napsal 11.11.20 v 06:48 10b.

BMW
Ano, ne všichni ho potřebují
Připrav se, že těch komentářů na toto téma bude víc

Jenick
Jenick napsal 10.11.20 v 20:54

Naštvaní klucí s BMW, já Vás v žádném případě nechci urážet. O to mi pravdu nejde. O tom, že je TA lepší, než GS jsem pokud vím nepsal. Naopak celkem objektivně píšu, že TA je druhá liga. Cenový rozdíl čtvrt milionu o tom ostatně vypovídá víc, než dost. Ceny za garančky jsem (velmi pozorně) četl na fakturách, které mi tenkrát ukazoval. A máš pravdu, 25 to nebylo - jedna byla kolem 23 a druhá asi 24 Abych byl úplně fér, v první byla jako práce navíc uvedeno dodání a montáž nějakýho doplňku, myslím, že to byl zrovna ten držák navi, co pak chrastil a nešel reklamovat. Ve druhé mě ale upoutal např. ventilový servis za 8 bez daně a seřízení motoru za 6, proto jsem tyhle položky nezapomněl, i když už je to nějakých pár let zpátky... Skutečně nemám žádnou pohnutku něco pomlouvat, popisuju čistě své vlastní zážitky. Tím bych asi téma BMW uzavřel, dohadovat se rozhodně nebudu, pokud Vás článek uráží, vpravo nahoře je křížek, není nic snazšího, než ho použít...

Milimetrovej
Milimetrovej napsal 10.11.20 v 19:45 6b.

Neříkám že tě BMW musí zaujmout ale ve srovnaní s transalpem je to neporovnatelný. A to se nebavím o ceně. Ale jako pohádka dobrý.

Pavel_T
Pavel_T napsal 10.11.20 v 18:26

Transalp je parádní, mám na 650 najeto asi 60 tisíc km a nelituju ani minuty na téhle motorce. Motorka pro pohodáře a cestovatele. Ať se daří!

FrogySkoky
FrogySkoky napsal 10.11.20 v 18:26 5b.

Od kdy stojí garančka na GS 25k? Nejdřív si o tom něco zjisti, než začneš psát bláboly.
Jinak Transalpy jsem měl dva a horší moto jsem nepoznal.

Juraj22
Juraj22 napsal 10.11.20 v 16:15 10b.

Chlape mašinku máš krásnou, otom žádná
A BMW je opravdu asi diagnóza, pěkný počtení.

Gahan37
Gahan37 napsal 08.11.20 v 07:20 10b.

Nejlepší spisovatel posledních pár let

gathis
gathis napsal 08.11.20 v 04:15 8b.

Motorka super, i o ní jsem přemýšlel,. Nakonec zvítězila CB500x, ještě slabší než Transalp, ale novější. A samozřejmě Honda, pro zúžení výběru jen na ní není sice objektivní důvod, ale ten u výběru motorky většinou není Naprostý souhlas i s tím, že jenom o výkonu to zdaaaaaaleka není, i když někdy by se koně navíc hodily osobně bych si v recenzi motorky odpustil rýpání do (ex)kámoše, ať je jaký chce, tam nevidím smysl co to recenzí přinese...

Donald
Donald napsal 07.11.20 v 18:51 10b.

Skvělé počtení o skvělé motorce. A to mám doma GS!

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 07.11.20 v 15:44 10b.

Moc pěkně napsáno . Snad jen Alpovi na polňačky chybí trochu hrubší gumy . Super. Přeji mnoho pohodových km .