Jawa 350/362 Californian (1972)

Vlastník Kubeja
Vloženo 10.11.2014
Aktualizováno 18.9.2015

Splněný sen. Někdo může namítat, že je to očesaná panelka, ale je to motorka s pestrou minulostí a navíc hezká. Pod černým lakem se nachází originální červená barva, bohužel je pracné ji odhalit, takže to asi vyřeší pískování a nový lak.

Motorka koupena od http://jawacz-dily.cz/

První dojmy - Prostě jsem ho musel mít...Tak ho mám, dovežen z Francie, s doklady. Dokonce se mi ho po dlouhé době nečinnosti povedlo rozchodit. Super zvuk, je to totiž otevřená verze s 28HP. Akorát to byla šílená olejnička a proto jsem se rozhodl pro renovaci. Futro předlohy bylo na výměnu, protáčelo se v karteru a tekl tudy olej. Bylo tedy nezbytné motor rozpůlit. Při té příležitosti jsem udělal i výbrusy a repasi klikovky, ložiska, zavařil se prasklý držák poloautomatu atd. Futro a ostatní věci mi udělali kluci z Liberce -R+R Kovo, za což dík. Výbrus se povedl s pístama originál MH, které mi Venca sehnal až v Holandsku, ze zásob místní mototechny :)

17.5.2015 jsem motor po roce opět vložil do rámu a poprvé nastartoval. Všem doporučuji zabrousit hrany kanálů ve válci-dělal jsem to pilníkem. Potom se musí válce propláchnout v benzinu!

Zabrousil jsem i hrany kroužků, brouskem na kosu. Krásně šly potom nasadit válce a motor nechrastí.

28.6. 2015 Pokračuje zajíždění, mám cca 300km, jde to pomalu, v horku moc jezdit nechci, protože se to poměrně hřeje a nechci to přidřít.

2.7. 2015 Dnes mi přišel balík s otevřeným filtrem, držákem klaksonu a s novýma emblémama na nádrž.

11.9. Po roce a něco jsem ho konečně přihlásil na CZ doklady. Dovozová technická stála 1270,- a na úřadě 500,-
Motor je takřka zajetý -950km. Už mu nakládám, po rovině chvíli i 120km/h. Budu ale muset dát o zub větší sekundární kolečko, protože mi tohle zpřevodování moc nevyhovuje-moc otáček na cestovní rychlost.

novis79
novis79 napsal 10.02.16 v 20:28 10b.

Kdepak očesana panelka, tahle motorka je učiněnej ďábel na dvou kolech

MotodědekTonda
MotodědekTonda napsal 03.11.15 v 12:52

Nádhernej kousek a jak tě znám tak ve tvých rukou bude ještě krásnější. Tak ať se daří.

Milan1963
Milan1963 napsal 18.09.15 v 15:06

Dolin
Dolin napsal 14.11.14 v 12:56 10b.

10b. to bych taky chtěl!!!

chlup2
chlup2 napsal 13.11.14 v 13:42

JJ pěknej kousek na renovaci. Koukám , že máš taky vytříbenej vkus na určitý Jawky, tak ať se ti stádo rozrůstá