Suzuki DL 650 V-Strom (2004)

Vlastník Bings
Vloženo 2.6.2014
Aktualizováno 7.10.2014

Velká a pohodlná motorka s dostatkem prostoru pro dva, zároveň lehká a obratná. Málo žere, jede svižně a je spolehlivá.

Motorka koupena od Siemenja (Ústí nad Labem-centrum) - Jednání dobré, akorát jsem při předsezónní kontrole zjistil, že po nějaké předchozí nehodě byl dobitý skelet předního světla (výměna 12.000,- i s prací) Dohoda na nákladech půl napůl dobrá, ale peníze jsem ještě neviděl. Druhej průšvih pak byla samodomo upravovaná elektrika, kterou jsem ještě úplně nevyřešil, ale pracuje se na tom :)

Suzuki GSX 1400: Líbí se mi ta svalnatá vizáž, ale bylo mi řečeno, že je to pro mě moc silná káva na začátek a dodnes nevím :)
Yamaha XJR 1300: Stejné jako u GSX 1400
Suzuki DL 1000 V-Strom: Na malého Stromka jsem na rozdíl od velkého slyšel samou chválu.
Honda XL 1000V Varadero: Strašně žravá bestie a oproti Stromkovi taky těžkopádná a drahá.
Honda XL 650V Transalp: Moc stará konstrukce a přemrštěné ceny.

První dojmy - Padla do ruky jak ulitá ( rozuměj "pod prdel") hned po prvním svezení, ale to jsem se jí bál dát trochu čouda, páč jsme se neznali a ještě ke všemu byl leden a nasmrkáno.

Motorku bych doporučil pro - Pro náročné i příležitostné cestovatele, motorka je velmi univerzální a nabízí nejen pohodlí na cesty, ale i sportovní svezení.

Doplňky na motorce - Ukazatel zařazené rychlosti Gipro atre S-04, Kryt pod motorem SW Motech, vyhřívané gripy, kryty rukou, zásuvky na 12 V, nové plexi MRA, Hliníkové kufry od AluMilánka a tankvak.
Zima se blíží a já už tak nějak začínám ladit, takže nová řídítka Renthal dakar, zvýšení řídítek o 30 mm, kratší kosti na zvednutí zadku, nové padáky od Kuboje, nové vyhřívané gripy, v zimě nová sedačka od Bagsteru a na jaře plánuju progresivní pružiny a celou novou zadní jednotku.

Hrozně dlouho jsem chtěl velkou motorku, začínal jsem jako děcko na fichtlech , simsonech a skůterch. Vrcholem mého kariérního postupu byla Jawa 250 z 61. roku, se kterou jsem byl víc v garáži než na cestě. Láká mě cestování a moto "cesta je cíl" beru za vlastní, proto jsem chtěl něco svižného a pohodlného na co bych naložil nějakou tu bagáž a mohl vyrazit třeba do Chorvatska. Předesílám, že dalším kritériem bylo, abych se sebou nemusel tahat druhou motorku na náhradní díly a po cestě spravovat. Dneska už mám se Stromkem pár tisíc nalítáno a jsme spolu jako srostlí. Aby se vám v zatáčkách odměnila, musí se krapet držet v otáčkách, ale pak je to neskutečné svezení. Na cestování ideální motorka, akorát pro dva lidi zrovna netrpí přebytkem výkonu, ale dá se na pohodu. Dobrým dopňkem je ukazatel zařazené rychlosti, jelikož diference mezi 5. a 6. stupněm je velmi malá a taky při podřazování je nutné přesně vědět co tam máte za kvalt, jak jsem psal výše, aby Vás v zatáčce vytáhla, musí být v otáčkách a pokud tam máte moc dlouhej kvalt, tak je to na placáka.

Lubos92

Zoufal napsal 05.06.14 v 02:44

super barva, ať jezdí hlavně vždy tak jak chceš Ty, 10b

vikik
vikik napsal 04.06.14 v 22:41

pěkná a taky zajímavá barva

Bings
Bings napsal 03.06.14 v 08:20

Díky moc za komentáře. I Vám pánové mnoho kilometrů bez nehod.
To Hamrmen: Každopádně do kopců v severních čechách vyrážíme často, takže je to klidně možné, že se tam potkáme. Můžu ti hodit echo až pojedem na nějakou zajímavou vyjížďku a třeba se připojíš.