Jawa 50/21 Pionýr (1974)

Vlastník miki22
Vloženo 12.6.2013
Aktualizováno 12.6.2013

Fichtl pro radost i pro zlost a hlavně vzpomínka na mladá leta kdy byl tento stroj nezbytný pro každého tanagra

První dojmy - Zatím jsem více natlačil než najezdil, ale tak nějak se to od tohoto stroje čeká. Koupil jsem ho od souseda na recesistické vyjížďky a taky trochu z nostalgie. S tímto strojem jsem v mládí zažil opravdu mnoho. Od různých předělávek na samodomo krosky, až po velkolepé výlety za hranice okresu a lov mladých dívek na ukrutně silný stroj s vyrabovaným výfukem a spotřebou za kterou by se nemusela stydět leckterá pětistovka.

Fichtla jsem si vybral proto, abych se měl v čem vrtat. Na to ještě moje kungfu stačí. V mládí jsem byl schopen rozpůlit motor třeba na silnici a to za pomocí primitivních nástrojů jako je např. sekyrka, igelitový sáček na zachycení převodového oleje, jako kladivo leckdy posloužil třeba kámen. Nezbytný byl také šroubovák který každý správný uživatel fíka měl zapíchnutý v přední masce v průchodkách pro lanka. Fichtl je v relativně dobrém stavu po částečné renovaci spíše jen laku hlavních dílů. Relativně dobře brzdí, svítí. Trocha problémů je se spolehlivostí, ale to se dá čekat. V mládí co si tak pamatuju nebyl pomalu týden abych se v něm nemusel vrtat nebo něco čistit.

Jardas444
Jardas444 napsal 22.08.13 v 17:05 10b.

Moc hezká jednadvacítka .Já měl Mustanga a musím říci,že mě taky nikde nenechal.Tím ale neříkám,že jsem se v něm nehrabal.Je to prostě nádherná vzpomínka .Jasných 10b.

miki22
miki22 napsal 16.06.13 v 21:14

asi jsi měl štěstí já snad nikdy nedojel,
abych se v tom nemusel šťourat

Milan1963
Milan1963 napsal 13.06.13 v 20:25 10b.

Pěkný pionýr. Taky jsem na něm začínal a vzpomínám rád. Nikdy nikde mě nenechal a to jsem jezdil i 200 km denně !