Simson S 51 Elektronik (1986)

Vlastník Peklop
Vloženo 17.5.2013
Aktualizováno 19.5.2013

Můj bývalý a celkem známý Simson.

Motorka koupena od AMK Městec Králové - výborné

Simson S 53: Pětirychlostní S53 byly v té době drahé.
Ostatní Dandy 50: Moto Union Dandy 50 se Sachsem se v té době dělaly ve Vodňanském Motoru Jikov. Ale stály několikanásobek Simsonu a nenabízely o moc víc.
Jawa 50/588 Robby: U nás měli všichni Dandy se Sachcsem a proto jsem chtěl konkurenční Jawu s dvoutaktním Tomosem. Ale zase za hodně peněz proti Simsonu málo radosti navíc.
Simson S 51 Enduro: Elektronic se mi líbil víc, protože \"Enduro měl každý\". Kromě výfuku výztužné trubky je to to samé.
Jawa 90 Roadster: Český Simson. Tenkrát se mi Roadster hodně líbil a měl ho příbuzný, jenže na devadesátce bych směl jezdit až od sedmnácti a to už jsem mohl mít papíry na jakoukoliv silnější motorku.

První dojmy - Proti fichtlu velký skok. Sice malá, ale už je to skutečná motorka. Byl to starší typ ještě s 6V elektrikou, chyběl mu otáčkoměr.

Motorku bych doporučil pro - Pro patnáctileté skvělá motorka. Pro dospělé na krátké cesty po městě taky. Prostě Simson.

Doplňky na motorce - Spousta chromu, pořádná metalíza Škoda, boční stojan. Spousta drobných doplňků.
Později kufr a přední maska.

Protože jsem po něm toužil a v té době nebylo moc na výběr.
Napřed jsem měl Pionýr 221 Šport a tohle byl obrovský skok před.
Dodnes se mi po něm občas stýská.

Tento Simson byl na internetu celkem známý, v letech 1998-2001 jsem o něm dělal stránky. V té době ještě neměl internet každý a moc se toho ani nedalo najít, byly jedny z prvních u nás. Ještě furt jsou na původní adrese http://www.volny.cz/zabyak/simson/ , jen už se o ně nestarám.

Simson jsem prodal myslím v roce 2003 a šel daleko, někam k Brnu. Jestli máte jakékoliv informace o jeho dalším osudu, dejte mi vědět. Budu jen rád!