Husaberg FE 400 (2000)

Vlastník Bugs
Vloženo 15.5.2013
Aktualizováno 13.11.2014

Závodní, spolehlivé 4T enduro.

Gas Gas EC 300: Na inzerci nebyla žádná pěkná nebo byly moc drahé.
Husqvarna TE 610: důvod neuveden
Husqvarna WR 360: Odradila mě spotřeba a dlouhá cesta k prodejci.

První dojmy - lehká, silná, spolehlivá, dobrá spotřeba

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pro enduristy co nejezdí jen polňačky na BMW 1200. :-)

Motorku jsem koupil na konci dubna 2013, majitel tvrdil že je po celkové opravě a že na ní přes rok nejezdil. Nekecal. Při koupi měla zaoxidovanou! volnoběžnou trysku.
Nový rozvoďák, řídítka, pneumatiky, kotouče, destičky, řetězovou sadu atd. Prostě nádhera, výborný stav!

Zhodnocení po sezóně 2013:

Motor má super spodek, nechá si líbit v jakémkoliv výjezdu podtočit 2 a při přidání plynu zabere. Jediná podmínka je super vyštelovaný karburátor, jinak se v malých otáčkách při prudkém přidání plynu udusí. Když se motor vytočí, tak stále bere, není tam mrtvo jak u jiných endur.

Motorka se skvěle ovládá, drifty jsou krásně kontrolovatelné, trakce ve výjezdech i blátě super. Taky to ale přisuzuji dobrému obutí - Kenda K760.

Dal jsem si na ní jeden extreme enduro závod, projela vše, je k neutahání. To samé se nedá říct o jezdci.

Závěrečné hodnocení:

Po 1. sezóně mně neomrzela, nemůžu se vždy dočkat další jízdy. Jinou 4T motorku bych si asi nekoupil (maximálně novější model).
Nicméně pokukuji po 2T Husabergu nebo GasGas, ale to už je jiný příběh a nemá nic společného se spokojeností s tímto Husabergem.

A teď poruchy během sezóny:

- v létě po 3 měsících ježdění odešly všechny ložiska v motoru, přisuzuji to jejich "zalehnutí" když se na motorce dle předchozího majitele přes rok nejezdilo
- kvůli špatným ložiskům se mi rozbila volnoběžka
- po 6 měsících ježdění odešly gufera na ventilech začaly lehce propouštět olej

Žádné zvláštní poruchy, nic co by se nedalo při zimní pauze opravit.

Milan1963
Milan1963 napsal 16.05.13 v 11:18 10b.