Jawa 50/21 Pionýr (1976)

Vlastník Kugí1996
Vloženo 26.2.2013
Aktualizováno 27.2.2013

Nedocenitelná klasika, která vás (když se jí chce) podrží i v těch nejhorších chvílých.

Motorka koupena od jawak (Praha 10-Strašnice) - Velice dobré :)

První dojmy - Motorka rozhodně hned do ruky nepadla, ale to bylo kvůli mě, protože to byla moje první motorka s manuální převodovkou. Motorka na který sem naučil, než půjdu do autoškoly a budu mít motorku, která už na silnice je. Přeci nepůjdu do autoškoly a nebudu vědět jak se řadí, jak si správně pohrát s plynem a se spojkou, aby mi to nechcíplo. Nojo zlatej ficht :-)

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně pro začátečníky, protože vyjet na silnici a mít s motorkou zkušenost pouze z autoškoly si myslím, že je opravdu větší procento možnosti, že se vám něco stane :-/

Doplňky na motorce - Izolace do elektřiny a ke světlu

Motorku jsem zakoupil v létě na hlavní prázdniny roku 2009. Dlouho jsem hledal a hledal, jenže všechny fichtl, když už byly kolem 2000kč, tak za moc nestály, no co si budeme povídat... Aukro.cz, bazos.cz jsem čekoval každý den až padne nějaká dobrá nabídka a ejhle o půl měsíce později se někdo našel. Když jsem si přijel pro motorku byla v nádherném stavu, navíc chlapík co mi jí prodával, tak to byl takový kutil do motorek, takže nová elekřina, GO motoru, přelakovaná jediná věc která nefungovala byl tachometr, ale to už u Fichtů bývalo. Neváhal jsem a za cenu 2000kč jsem jí hned koupil... Když jsem přijel na chatu, hned jsem jí musel vyzkoušet, ale to byl pro mne jako začínajícího motorkáře veliky problém, protože jsem nevěděl jak si pohrát se spojkou a plynem atd... No první měsíc byl opravdu krušný, ale měsíc a půl už vše v pohodě. Ke konci prázdnin se vyskytl problém, Fichtl nechtěl vůbec, ale vůbec nastartovat. Tlačil jsem ho, vyměnil jsem kusy svíček a stejně nic. Táta mi tedy pomohl nastavit předstih, nějakou dobu to šlo, ale zase asi po týdnu nestartoval. Už jsem byl velice naštvaný, a tak jsem vzal šrobovák něco jsem na tý elktrice udělal, vyčistil karburátor, palivovou nádrž a koupil zásobu svíček. A fichtl jezdil, ale jak, přísahám že do roku 2013 jsem s ním neměl, ale OPRAVDU ani jedinou závadu. Dokonce i startoval jezdil nádherně prostě krása, jako by vyjel z výrobní linky